Šta je novo?

Još jedan BalCCon, još jedan retro hackerspace...

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,745
Poena
695
Kao i prethodnih godina, i ove će ne BalCCon konferenciji (13-15 septembar, Novi Sad, https://2k19.balccon.org) biti održan Retro Hackerspace u organizaciji udruženja Once Upon a Byte. I isto kao i ranijih godina, za učesnike mogu da obezbedim besplatne ulaznice, pa molim da mi oni koji su zainteresovani pošalju PM...
 
Gomila TI-99/4A i opreme, juče na BalCCon-u prvi put testirano... Jedan TI ne radi, jedan ima čudan video konektor (verovatno je NTSC) pa nije testiran, ostalo je sve OK. Parsec + Speech Synthesizer je fantastično iskustvo...

ti1.jpg ti2.jpg
 
Ko je dolazio, mogao je da vidi i ovo čudo:

next.jpg

Čuveni NeXTstation...
 
Bas bih voleo da sam video uzivo.
Samo sam gledao dokumntarce na yt.

Jel ispravan?
 
NeXTstation je za 1990 bas bila masina ispred svoga vremena. Ovo je sada da sam je video po prvi put uzivo. :)

Gomila TI-99/4A i opreme, juče na BalCCon-u prvi put testirano... Jedan TI ne radi, jedan ima čudan video konektor (verovatno je NTSC) pa nije testiran, ostalo je sve OK.

Meni se svidja njihov izgled ali nisam imao prilike da ih ikada koristim. Secam da sam u starim MojMikro ili SK vidjao oglase za njega (kao i za Atari XL i Orica).
Sve ove masine su u vlasnistvu jednog coveka? :)

Parsec + Speech Synthesizer je fantastično iskustvo...

Sada sam pogledao na youtube, interesantan dodatak i poprilicno revolucionaran za ono vreme.
 
Sam računar je ispravan, ali mu je SCSI disk crkao... Nabavili smo jedan ispravan, sad treba da vidimo kako na na njega instaliramo OS.
 
Meni su od ostale opreme bili interesantni Markovi i Zarkovi custom kertridzi za C64, Gotek sa roteri enkoderom za Amigu (sada vidim koliko olaksava izbor ADF-a), Spectrum DivIDE (njega sam prvi put video) i razne Spectrum tastature. Steta i sto nisam pitao jednog od izlagaca da mi demonstrira Ultimate1541 kertridz za C64 (video sam ga na stolu sa leve strane).
 
Nazad
Vrh Dno