»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 19 od ukupno 19

Tema: Genius SW-HF 5.1 4500 5.1 zvuk ili ipak ne?

Banned
        Na forumu od
        Apr 2019
        Poruka
        76
        dobro hvala lep kokan.
        Postavio sam pitanje i na drugom forumu ali dobio obrnut odgovor odnosno da nema šanse da ću imati zvuk na svih 6 zvučnika preko jednog zelenog 3.5mm audio jacka.
        Te i da vjerovatno oni daju nekakav virtuelni surround sound.
        evo citiram šta je lik napisao:]omg NO THEY DONT. they use rca's for input(6rca for surround and 2 pair rca for other stereo devices). and have 1 3.5 jack (in the front) for other things like phone, ipod, laptop
        and no that one 3.5 it does have is for stereo input so usually only 2 speakers will work and maybe sub if its designed that way... so no all speakers usually will not work with a 3.5mm. UNLESS there's a setting on there to allow all speakers, so on that who knows. i cant find anything on how it plays using a 3.5 jack (people usually dont buy something like this just for a secondary connector like a 3.5)
        yea it looks like it comes with the cables needed. if not the yea you need to get them for 5.1.
        but you need to understand...even with 5.1. music (mp3's) is in stereo..you will get the front 2 speakers and most likely the sub unless you switch the sound in the computers sound options to simulate surround to use all speakers.
        i mean in all honesty if all you want to do is play music and dont care about 5.1 surround then why are you trying to buy some...just get a good pair of monitor speakers or a 2.1 sound set up
        Prodavac neda probati zvucnike,ajde da rezimiramo ovo je moje posljednje pitanje:
        Recimo da ih spojim na laptop,stereo izlaz za slušalice na laptopu preko one zelene bananice,da li cu imati zvuk na svih 5.1 zvučnika?Samo me to zanima,ako ne nema smisla kupovati mi ih onda.
        Isto imam na TV-u isti taj izlaz,ako spojim na TV da li cu isto to imati?

Citat Citiram korisnika: Excalibur Pogledaj poruku
        To sto ti je receno. Mislim da zvucnici imaju virtual 5.1 kada nakacis stereo, ali to moras videti u uputstvu, pa menjas opciju preko daljinskog.

2.0 / virtual 5.1 ces samo moci na laptopu, posto laptop nema 5.1 izlaze. Na kompu ces moci to i pravi 5.1 sa kablovima.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
        Je li mislite ili ste sigurni?
        Upustva na netu nigde nema trazio sam,tako da mozemo samo nagađati.
        Meni nije jasno kako ovih zvucnika nema na njihovom websajtu,kako bih skinuo uputstvo.
        Menjao djalf : 11.09.2019. u 13:25

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.801
      3. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 10gb ddr3/1600
        • VGA: RX 570
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: SM2263xt nvme + smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Altec 621 + Microlab B73 , M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • INET: DSL
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      4. ako ih kačiš na laptop ( 1x 3.5mm stereo banana kao izlaz ) , nećeš imati 5 kanalni zvuk. laptop ima stereo zvučnu karticu integrisanu.
        možeš da kupiš eksternu 5.1 karticu za laptop, i da višekanalni zvuk dobiješ tako.

dakle, treba ti zvučna sa 5.1 izlazom.

što se tiče genius 5.1 sistema , on ima ulaze za 5.1 i za 2 kanalni izvor.
        5.1 kanalni može da pusti samo ukoliko poseduješ višekanalni izvor (po stoti put ponavljam, možda upali)
        ako mu dovedeš 2kanalni signal, pustiće ga preko svih zvučnika, u stereo expand modu.

dakle 2 kanala preko prednjih, zadnjih, bas i centralnog zvučnika.

inače u kompletu ćeš dobiti sve potrebne kablove i neće biti potrebno da izdvajaš basnoslovnih 10 evra za kupovinu novih kablova.

auf wieder sehen
        Аласка је срце Русије !

Banned
        Na forumu od
        Apr 2019
        Poruka
        76
        Nista, onda ne vredi kupovati.Mislio sam da cu na laptopu imati preko izlaza za slusalice zvuk na svih 5 zvučnika (ne tražim surround), ali očito ne pa ni taj dvokanalni.
        Hvala svakako.
        Kablovi ne dodju u kutiji genius laze pisali su ljudi na winwin.rs da su morali kupit zasebne kablove.

U sekciji DVD na subu ima 6 konektora odnosno idu 3 kabla cinc na 3.5mm.Znaci spojim to s kupljenim kablovima i spojim dole zvucnike preko zica i prebacim preko zvucne na 5.1 opciju i trebao bih imati 5.1 zvuk mozda surround mozda ne.
        Jel to to?
        Da li ima ikakve veze što je ta sekcija za DVD a ne za PC?

Pa ovde je spojio samo jedan cinc na 3.5mm i tvrdi kako ima zvuk na svim zvučnicima.
        Premotaj na 7:23
        https://www.youtube.com/watch?v=8Kg4dxIJwJc
        I to lik na mobitel spojio
        Mora da mu mobitel ima 5.1 zvučnu.
        Menjao djalf : 11.09.2019. u 13:24

Banned
        Na forumu od
        Apr 2019
        Poruka
        76
        Ne,sasvim slučajno naleti na ovaj klip evo tad i to na našem jeziku.
        Sa klipa se jasno vidi sve,dečko koji nema pojma ni o čemu je "navodno" uspio da mu rade svi zvučnici i to spojeći na telefon.
        Ništa kupujem sutra zvučnike pa vidimo šta će biti.
        Jedino ako dečko ne izmišlja toplu vodu.

Uzeo sam zvučnike nisu došla 3 kabla činč na 3.5mm.
        Nego zanima me pri spajanju zvučnika na subwoofer imaju 2 žice jedna je crna drugo prošarana crno-bijela.
        Da li je svejedno koju žicu spajam na + a koju na - na subu?
        Menjao djalf : 11.09.2019. u 13:23

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •