Šta je novo?

Genius SW-HF 5.1 4500 5.1 zvuk ili ipak ne?

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,054
Poena
115
Htio sam kupiti navedene zvučnike,ali vidim da u kablu imaju samo jedan 3.5mm izlaz pa me zanima da li uopste mogu dati 5.1 surround zvuk ili je to varka?
 
Imas na sub-u DVD konekciju (center, sub fr, fl - prednji desni/levi, sr, sl - zadnji desni/levi). Kupis jos dva kabla sa jedne strane RCA (chinch), sa druge strane stereo bananicu (3.5mm), posto u pakovanju se desi da dobijes samo jedan.

Sve to nakacis na zvucnu i ukljucis 5.1.

Samo, pusti test da li si dobro nakacio center/sub. Ako nije dobro (desava se iako si nakacio boje pravilno), samo zameni mesta crvenoj i beloj.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hmm ne znam gde mogu naći te kablove.
Čekaj za početak jel mogu imati samo preko ovog jednog 3.5mm jack-a zvuk na svih 5 zvučnika stereo recimo kad slušam muziku na računaru ili laptopu?
 
Mozes naravno da imas stereo zvuk samo sa tim povezanim kablom 3,5mm, samo ga povezi na aux ili sta vec ima pozadi zaboravio sam i radice ti svi zvucnici. Sto se tice 5.1 imas da kupis u svakoj prodavnici tehnike kabl da sa jedne strane ima dva cinca a sa druge 3,5mm.
 
u naradu populano nazvan "Y" kabal.

3-5mm_klinkekabel_auf_cinch_ox18-e-42_3.jpg
 
Poslednja izmena:
To sto ti je receno. Mislim da zvucnici imaju virtual 5.1 kada nakacis stereo, ali to moras videti u uputstvu, pa menjas opciju preko daljinskog.

2.0 / virtual 5.1 ces samo moci na laptopu, posto laptop nema 5.1 izlaze. Na kompu ces moci to i pravi 5.1 sa kablovima.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Imas vec jedan takav koji dolazi uz zvucnike? Ako si dobio, uzimas jos dva.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
tri ukupno. front L/R , back L/R i treći za center/sub
 
Čekaj a jel bez tih kablova sigurno mogu imati 5.1 zvuk preko stereo jacka (zelenog)?
Meni je nešto jako mutno oko ovih zvučnika,jer sam pročitao negde da moram imati ova 3 kabla za 5.1 zvuk na računaru.
Ok kad kupim ova 3 kabla znači povezujem na ovo DVD na subwooferubez obzira što želim za PC?
 
da razjasnimo pojmove-

5.1 zvuk je višekanalni signal (snimljen kao takav, sa svih 6 kanala. ac3, dts, itd) koji se pušta sa svih 6 zvučnika koje poseduješ

prošireni stereo, je dvokanalni zvuk , stereo snimak, koji se up-mixuje u internom genius pojačalu, i nakon toga čuje sa svih 6 zvučnika


Kao što stereo signal nije mono, jer ima dva nezavisno snimljena kanala (pusti led zeppelin- babe im gonna leave you)
tako ni 5.1 signal nije stereo, jer svaki kanal nosi potpuno nezavisni tonski zapis.

dakle, tvoj uređaj može da stereo zvuk, sa jedne 3.5mm bananice sa kompa, pusti preko 6 zvučnika ALI TO NIJE VIŠEKANALNI ZVUK

da bi pustio 5,1 zvuk, treba ti 5,1 signal i višekanalno pojačalo koje je sa izvorom povezano sa 6 analognih kablovskih provodnika.
(digitalna veza je druga matematika, i ovde ne diskutujemo o tome)

stereo, 2 kanalne izvore, kao mp3, wav, aac i flac pesme, će tvoja zvučna karta upmixovati (odgovarajićim podešavanjima u sound card control panelu)
i različitim algoritmima (dts neo, dolby prologic II...) pustiti sa svih zvučnika.

ukratko- trebaju ti 3 komada Y stereo činč-3.5mm kablova
komp povezuješ preko sve tri bananice, zelena je front, plava je back i pink je sub/centar
na geniusu kačiš na DVD input (nema veze što nije dvd, oni su tako označili 5.1 kanalni ulaz) obrati pažnju na levi i desni činč
u windows zvučnom setapu biraš 5.1 mod , i speaker fill čekiraš (ukoliko imaš realtek zvučnu)

i najvažnije - sva povezivanja se vrše ISKLJUČIVO SA SVOM OPREMOM UGAŠENOM IZ ELEKTRIČNE MREŽE
 
Poslednja izmena:
Pa kupi/plati pa otcori odmah na kasi da proveris. Ako ima sve ok ako nema dokupis


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
part pikeru, ti ovde izgleda nas pomalo partpikuješ, iako nismo partovi ?
 
dobro hvala lep kokan.
Postavio sam pitanje i na drugom forumu ali dobio obrnut odgovor odnosno da nema šanse da ću imati zvuk na svih 6 zvučnika preko jednog zelenog 3.5mm audio jacka.
Te i da vjerovatno oni daju nekakav virtuelni surround sound.
evo citiram šta je lik napisao:]omg NO THEY DONT. they use rca's for input(6rca for surround and 2 pair rca for other stereo devices). and have 1 3.5 jack (in the front) for other things like phone, ipod, laptop
and no that one 3.5 it does have is for stereo input so usually only 2 speakers will work and maybe sub if its designed that way... so no all speakers usually will not work with a 3.5mm. UNLESS there's a setting on there to allow all speakers, so on that who knows. i cant find anything on how it plays using a 3.5 jack (people usually dont buy something like this just for a secondary connector like a 3.5)
yea it looks like it comes with the cables needed. if not the yea you need to get them for 5.1.
but you need to understand...even with 5.1. music (mp3's) is in stereo..you will get the front 2 speakers and most likely the sub unless you switch the sound in the computers sound options to simulate surround to use all speakers.
i mean in all honesty if all you want to do is play music and dont care about 5.1 surround then why are you trying to buy some...just get a good pair of monitor speakers or a 2.1 sound set up
Prodavac neda probati zvucnike,ajde da rezimiramo ovo je moje posljednje pitanje:
Recimo da ih spojim na laptop,stereo izlaz za slušalice na laptopu preko one zelene bananice,da li cu imati zvuk na svih 5.1 zvučnika?Samo me to zanima,ako ne nema smisla kupovati mi ih onda.
Isto imam na TV-u isti taj izlaz,ako spojim na TV da li cu isto to imati?

To sto ti je receno. Mislim da zvucnici imaju virtual 5.1 kada nakacis stereo, ali to moras videti u uputstvu, pa menjas opciju preko daljinskog.

2.0 / virtual 5.1 ces samo moci na laptopu, posto laptop nema 5.1 izlaze. Na kompu ces moci to i pravi 5.1 sa kablovima.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
Je li mislite ili ste sigurni?
Upustva na netu nigde nema trazio sam,tako da mozemo samo nagađati.
Meni nije jasno kako ovih zvucnika nema na njihovom websajtu,kako bih skinuo uputstvo.
 
Poslednja izmena od urednika:
ako ih kačiš na laptop ( 1x 3.5mm stereo banana kao izlaz ) , nećeš imati 5 kanalni zvuk. laptop ima stereo zvučnu karticu integrisanu.
možeš da kupiš eksternu 5.1 karticu za laptop, i da višekanalni zvuk dobiješ tako.

dakle, treba ti zvučna sa 5.1 izlazom.

što se tiče genius 5.1 sistema , on ima ulaze za 5.1 i za 2 kanalni izvor.
5.1 kanalni može da pusti samo ukoliko poseduješ višekanalni izvor (po stoti put ponavljam, možda upali)
ako mu dovedeš 2kanalni signal, pustiće ga preko svih zvučnika, u stereo expand modu.

dakle 2 kanala preko prednjih, zadnjih, bas i centralnog zvučnika.

inače u kompletu ćeš dobiti sve potrebne kablove i neće biti potrebno da izdvajaš basnoslovnih 10 evra za kupovinu novih kablova.

auf wieder sehen
 
Nista, onda ne vredi kupovati.Mislio sam da cu na laptopu imati preko izlaza za slusalice zvuk na svih 5 zvučnika (ne tražim surround), ali očito ne pa ni taj dvokanalni.
Hvala svakako.
Kablovi ne dodju u kutiji genius laze pisali su ljudi na winwin.rs da su morali kupit zasebne kablove.

U sekciji DVD na subu ima 6 konektora odnosno idu 3 kabla cinc na 3.5mm.Znaci spojim to s kupljenim kablovima i spojim dole zvucnike preko zica i prebacim preko zvucne na 5.1 opciju i trebao bih imati 5.1 zvuk mozda surround mozda ne.
Jel to to?
Da li ima ikakve veze što je ta sekcija za DVD a ne za PC?

Pa ovde je spojio samo jedan cinc na 3.5mm i tvrdi kako ima zvuk na svim zvučnicima.
Premotaj na 7:23
https://www.youtube.com/watch?v=8Kg4dxIJwJc
I to lik na mobitel spojio :D
Mora da mu mobitel ima 5.1 zvučnu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne,sasvim slučajno naleti na ovaj klip evo tad i to na našem jeziku.
Sa klipa se jasno vidi sve,dečko koji nema pojma ni o čemu je "navodno" uspio da mu rade svi zvučnici i to spojeći na telefon.
Ništa kupujem sutra zvučnike pa vidimo šta će biti.
Jedino ako dečko ne izmišlja toplu vodu.

Uzeo sam zvučnike nisu došla 3 kabla činč na 3.5mm.
Nego zanima me pri spajanju zvučnika na subwoofer imaju 2 žice jedna je crna drugo prošarana crno-bijela.
Da li je svejedno koju žicu spajam na + a koju na - na subu?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno