Šta je novo?

Slab zvuk na slušalicama i slab mikrofon

Sympathy Chan

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2011
Poruke
2,187
Poena
240
Ćao, imam već neko vreme HyperX Cloud Stinger, ali imam i problemčić sa njima (i na starom i na novom kompu). Dakle, ukoliko uključim samo slušalice, zvuk je odličan, ali čim iskoristim spliter i uključim i slušalice i mikrofon, zvuk je automatski slabiji, a mikrofon nije baš na zavidnom nivou. I jedan i drugi su stavljeni na 100%, a Mic boost je na +10dB jer na +20dB već kreće previše da šušti. Prošle godine sam pomoću nekog softvera ( ne sećam se ni kog ni kako) sasvim slučajno "ubo" savršena podešavanja i zvuk je bio i glasniji i kvalitetan, a i mikrofon je bolje radio. Ima li neki softver sa jednostavnim slajderom i za sluške i za mikrofon gde mogu to pojačati (taj prvi program je bio neki equlizer sa 10ak slajdera) ?
 
Znas kako tvoj problem je jako cudan iz razloga sto Spliter kabl, moze da prouzrokuje pad kvaliteta samog zvuka u smislu promena i oscilacija u frefenciskom odzivu slusalica. Ali sve ovo sto si naveo dalje nema veze sa realnom jacinom izlaza , realna jacina izlaza podrazumeva Voltazu, broji miliwati u odnosu na ulaznu impedansu, i odnos izmedju ulazne i izlazne impedance uredjaja (tj Maticna/Sluske/Dac il Eksterna zvucna)

Medjutim Stinger ima jako nisku impedansu, a dobru osetljivost tako da to nije faktor toliko.

Takodje probaj sa nekim drugim spliterom pa vidi jer ima promene ne bi trebalo da toliko utice na sam izlaz jer kablovi po prirodi su klasican passtrough u celom lancu.

EQ moze da ti ucini frekfencije jacim ali to nije primarna namena ako hoces da utices na master volume, Gain slajder bi ti trebao u tom slucaju ali nikako Pre amp vec Gain control . Pokusavam da se setim programa gde to mozes da radis.

Mada ako hoces Systemwide EQ skini EQ APO i Peace Gui.

Takodje jos jedna stvar jer ti ukljucena automatska detekcija Headphone moda na maticnoj tj pop up gde selektujes koji ce mod biti na ulazu?

Moguce je da kada povezes mikrofon Integrisana zvucna se prebacuje iz nekog razloga u Line Out Mod i za sluske sto moze da objasni razliku u izlazu (line out mode na vecini maticnih sto novijih sto starijih ima ulaznu impedansu od 200 do 350 Oma dok Headphone mode ide izmedju 15-20 do 40-50 sto drasticno pogorsava situaciju )
 
Poslednja izmena:
imam ja taj softver koji tražiš, nisam trenutno na mom kompu pa da ne pogrešim ime mislim da se zove DFX kad budem kući reći ću ti tačan naziv. On bustuje zvuk baš dosta u odnosu na normalu, ima podešavanje basa, 3d ili suround ili kako se već piše...
mada ja sam zamenio komp prešao na novu generaciju, i ne mogu da koristim asus xonar karticu na kojoj sam imao pojačalo za slušalice i mikrofon, pa mi se mikrofon sada slabo čuje na strimu recimo (bm 800) dok na diskordu ima odličan zvuk...
 
Nazad
Vrh Dno