Šta je novo?

Redmi note 7 vs Mi A3

dacha123

Slavan
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruke
1,416
Poena
210
Jako slicni a opet jako razliciti?

Sta kupiti?



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pa već ima bar pet sličnih tema. Manje više se svodi da li želiš Android one ili Miui. Oba su ti ok uređaji. Najbolje da pogledaš uživo i odluciš. Ja bih lično išao na A3, ali opet žale se ljudi da nema aod i nema led za nozifikaciju što je po meni nebulozno.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Ako kupuješ za sestru onda mi a3 definitivno, mada je i generalno dosta bolja kupovina. Bolje kamere, pogotovo selfie, kompaktniji je.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
За седмицу гсмарена пише да је цена око 180€ док је осмица око 130€ па не знам колико је боља.
 
Uzeo sam curi redmi note 7 sa 4gb rama pre skoro 2 meseca i sa gcam pravi odlicne fotografije, placen 180e. Ne znam kako bi redmi note 8 mogao da kosta u startu 125e 4/64 ako sam dobro procitao , suvise je dobro da bi bilo istinito... I ne svidja mi se ako ubace MediaTek procesor umesto Snapdragon-a.
 
Poslednja izmena:
Planiram da nabavim telefon za ujaka, koji je nezahtevan korisnik. Dvoumim se izmedju RN7 i Mi A3 (pa i redmi 8 4/64 dolazi u obzir), jer su mi ti telefoni preporuceni. Posto on ne menja telefone dok ne izdahnu, zanima me da li bi mu podrska duze trajala da uzme Miui, nego kad je u pitanju Android One? Ili je u praksi to sve slicno?

Drugo, citam da A3 ima slabiju osvetljenost od RN7, pa me zanima da li bi to pravilo problem kad se koristi kao navigacija u kolima? Pretpostavljam da ne bi, ali bolje da pitam.
 
Imao sam istu trilemu, prvi izbor mi je bio A3 ali srećom mi je olakšao kad sam video displej uživo
- odustao sam u sekundi.
Na kraju sam prelomio na RN7 jer može sad jeftino da se nađe.
RN8 mi je lepši ali... slabiji cpu i nema notification led, mada za nižu cenu (čitaj dva meseca od sada) bih verovatno uzeo njega.


MediaTek ide u RN8 PRO, RN8 običan ima SD665, informišite se ljudi...
 
Poslednja izmena:
Gledao sam neka poredjenja, na snimcima mi oba ekrana izgledaju ok. Jedan ima manje piksela ali zato ima zivlje boje tako da ekran ovde ne bi bio problem, osim ako ne smeta kad se koristi kao gps navigacija. Video sam da se vise ljudi zali da ima problem sa notifikacijama za sms i pozive na A3, a i nekako imam osecaj da je MIUI pouzdaniji na duze staze sto se tice zakrpa. Da nije toga, uzeo bih mu A3, jer bi trebalo da ima i bolju bateriju, a ovako cu najverovatnije RN7.
 
Nazad
Vrh Dno