Šta je novo?

Vengeance LPX 16gb 3000mhz

DangerousB

Poštovan
Učlanjen(a)
18.02.2017
Poruke
128
Poena
70
Pozz drustvo i ja sam se obnovio sa novom masinom! :) eh uzeo sam ram Vengeance LPX 16gb 3000mhz i po default xmp2 je stavio brzinu na 2933mhz.. ja sam rucno stavio brzinu na 3000mhz i stabilno je! Sad me interesuje jel moram odnosno hocu li dobiti bolje performanse ako jos nastimam latencije? Evo trenutnog stanja i sta kaze thaiphoon! Moze li mi neko objasniti jel mogu dici mozda i na 3200mhz jer ryzen voli brzu memoriju! Hvala
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    19.7 KB · Pregleda: 94
  • snap31 8 2019 163343.png
    snap31 8 2019 163343.png
    40.9 KB · Pregleda: 95
nije single rank imam 2x8gb :) i pokuaso sam preko dram calculatora a kad unesem vrijednosti koje mi izbaci racunar nece da boota
 
To ne znači single rank nego da imaše 2 u Dual channel konfiguraciji.
Single rank = Single sideded = Jednostrana
Dual rank = Double sided = dvostrana. Odnosi se na svaki štap memorije, ne na komplet koji može u Dual Channel. Da li si stavio memorije u prave slotove ?
 
Sad me interesuje jel moram odnosno hocu li dobiti bolje performanse ako jos nastimam latencije? Evo trenutnog stanja i sta kaze thaiphoon!

Dobio bi nešto bolje performanse (ne puno), šta imaš od ostalih komponenata? CPU, grafička?

Ako grafička limitira, u max fps nećeš dobiti ništa (igre), ili vrlo malo, ali možeš očekivati poboljšanja u min fps i 99th percentile, tj. igre će raditi fluidnije (ako igraš na kompu).

Micron b-die nisu nešto mnogo raspoloženi za OC (koliko mi je poznato), pokušaj da izvučeš neke zaključke sa ove teme:

Micron B-Die chips (link)
 
Dobio bi nešto bolje performanse (ne puno), šta imaš od ostalih komponenata? CPU, grafička?

Ako grafička limitira, u max fps nećeš dobiti ništa (igre), ili vrlo malo, ali možeš očekivati poboljšanja u min fps i 99th percentile, tj. igre će raditi fluidnije (ako igraš na kompu).

Micron b-die nisu nešto mnogo raspoloženi za OC (koliko mi je poznato), pokušaj da izvučeš neke zaključke sa ove teme:

Micron B-Die chips (link)

ostale komponente se ryzen 2600+msi b450 tomahawk i rx570 8gb
 
Dobićeš 1 minimalni frejm više ako staviš na 3200mhz cl16. Ako si negde imao minimalni 30 sa 3000cl16, na 3200cl16 ćeš imati 31, eventualno 32.

Source: skoro isti kombo imam i testirao sam razliku u igrama.
 
znaci ne vrijedi se toliko peglati oko toga cak kad stavim dram frekvenciju na 3200 slabij je rezultat u cinebanchu nego na 3000mhz kad stavim!

EDIT: evo stavio kako je kolega rekao 3200mhz 16-18-18-38 sa auto voltazom i veci mi je rezultat u cinebanchu!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno