Šta je novo?

SP u košarci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DukeLander

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poruke
12,138
Poena
1,205
Na zahtev korisnika, ne vidimo razlog zasto ne bi bilo ovakve teme dok traje prvenstvo.
Opsta pravila vaze, stim da ce tema biti strogo kontrolisana i primenjivace se rigoroznije mere.
Izvolite :)

...über rimini 7
 
Pocepali smo Angolu k'o papirnu vreću.
 
Па добро, то су ванаби кошаркаши па се чекају озбиљније утакмице. Наши ми делују врло озбиљно, мислим да су изненађења могућа у другим групама и код других репрезентација,
 
Jel sledeca protiv filipina? Kako ih italijani razbijaju, glat je sale mogao mene da zove da igram ;)
Zao mi Irana, nisu imali srece da dobiju onaj nesrecni Portoriko a i sudije su doprinele poprilicno.
 
Poslednja izmena:
Da li Kina ucestvuje i ako da, da li je Igoritza njihov trener?
 
On je trener tom njihovom treneru :D
Vratite temu o pivu.
 
Италијани имају бар три црн... афроамериканца у репрезентацији? Дотле дошло? Ајде да разумем за неке овдашње новоформиране државе без традиције али бар Талијани имају кошарку. Или више немају??
 
Biliga, Abas I Heket su rođeni u Italiji. Biligi I Heketu su majke Italijanke. Ovde je globalizacija, a ne naturalizacija u pitanju.

Jedino je Brooks "afroamerikanac", mada je i on celokupnu profesionalnu košarkašku karijeru proveo u Italiji, živi tamo osam godina, oženjen je Italijankom.
 
Poslednja izmena:
Uh,eto i teme!!!::d

Ma dobro Angola nije nikakvo merilo,a ni Filipini nisu daleko.Pa ni Italija za nas nije nesto posebno,vec smo dokazali i to dvaput.:D Ma do cetvrtfinala je sve sitna buranija.A i onda je pitanje na koga cemo da naletimo.

Licno bi vise voleo da smo izgubili neku utakmicu na ovim pripremama,cisto onako,jedna disciplinska da ne polete mnogo.Nadao sam se da ce nas francuzi dobiti,i to bez Jokica,ali ne vredi!Mnogo smo jaki!!!:smoke:
 
Iran i Portoriko...kakva klanica od meca.Zao mi na kraju iranaca.
Ruje se provukle s Nigerijom jedva.

Malo mi je frka ovih prvih meceva sa boranija timovima, velike sanse da se previse opustimo i pomislimo lako cemo.


I da se podsetimo legendarnog statusa Jokare.
05da85f60c9ff6a99e3c51918d08c2d9.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^
Bukvalno od 1/4 finala krece ozbiljnije testiranje, ova grupa je boranija. Steta samo sto Kalinu ne povedesmo jer je mogao da pokrije pozicije 3 i 4 gde smo tanki, pritom je nas najbolji defanzivac i lozana za ekipu. To jedino moze da nam se obije o glavu.
Zaista ne znam na koju foru su se Simonovic i Braduljica nasli na na krajnoj listi, ni krivi ni duzni.
 
Poslednja izmena:
Raduljica kapiten i domaćin, Simonović spletom okolnosti.

Sviđa mi se kako igramo sa dva centra.
Iako nije neko merilo ova prva utakmica, dobro je da imamo visok procenat šuta.
 
Simče vodonoša, Braduljica poznat i voljen u Kini...

Stalno pomisljam, da je mrgud (Teo) zdravi i u timu, onda bi bio siguran da smo u finalu (ako ne naletimo na amerikance negde ranije) a tu (u finalu) bi bilo (s amerikancima) "kom banane kom trojke" pa kad "junak na junaka udari" da se vidi ko je bolji... ovako opet verujem da ce mo do finala ako ne naletimo ranije na "one" (necemo im ni ime spominjati vise)...
 
Bircevic je "nuzno zlo", usled nedostatka 4rki i nepozivanja Kaline.
Najverovatnije da cemo u jacim utakmicama igrati sa postavom Micic/Jovic, Bogdan, Bjelica, Jokic, Milutinov... Po potrebi ulaze Guduric,Lucic, Birca i Bobi/Bvaduljica...
Ideja je verovatno da se anulira potreba za klasicnim plejom (osim prenosa lopte), tako da da u ekipi prakticno budu 4 "pleja" ali sa vecim akcentom na Jokica kao glavnog "razigrivaca" u ekipi.
 
Simon je vrlo lepo odigrao pripremne utakmice na obe strane, bolje od Guduruića.
Najjača postava nam je Jović/Bogdan/Lučić/Bjelica/Jokić.
 
Poslednja izmena od urednika:
Cak i ako si navijac Partizana (sto si vec potvrdio u drugoj temi) mogao bi da nas postedis tih prozivki i takvog ulicarskog recnika i mentaliteta, igraju za nacionalni dres ne za klubove, a ni ne igra se svaka utakmica Zvezda vs Partizan da bi se prozivao igrace koji nisu igrali za tvoj voljeni klub...
Uvek moze da se povuku price i za drugi tabor, kao i razlozi zasto je Kalina otpisan od strane selektora...
 
Poslednja izmena:
???
Jeste li vi gledali utakmicu i pripremne? Nema nikakve veze sa klubovima, ovo je komentar njegove igre, čovek stalno propušta da šutne kad je otvoren i kreće u nepotrebne driblinge. Bacite pogled na prenose, videćete da ga i Đorđević i komentatori stalno prozivaju zbog toga.

Јbt


Edit: Još me lik proziva zbog klubova, a ja pohvalio Simona, wtf
 
Poslednja izmena:
Igrači poput Simonovića, Birčevića, dobijaju poziv na pripreme jer znaju šta se od njih traži i ne pokušavaju ništa preko toga.

Ne radi ih sujeta, tako da nisu od onih koji bi dramili i pravili problem ako bi otpali sa spiska tokom pripremama.

Pri tome posle Bogdana i Raduljice imaju najviše velikih takmičenja, tako da su dokazano deo te homogene ekipe, uklapaju se ljudski i karakterno.


Što se tiče najbolje postave, u zavisnosti od protivnika ona može biti i sa Bjelicom na trojci i Jokićem i Milutinovim u paru. Ima tu dosta mogućnosti.

Neko je spomenuo Tea, nama je u ovom trenutku daleko više problema napravila Gagijeva povreda nego njegova.

Teo ne igra košarku već dve godine, defanzivno bi bio labilniji nego ikada, a ofanzivno u ovakvom sastavu imamo sasvim dovoljno kreacije i opcija. Ali će itekako faliti Gagijeva energija i defanziva.

Sa te dve povrede ostali smo kratki na bekovskim pozicijama i to nam je najveći problem. Zato ćemo i gledati Bjelicu na trojci određen broj minuta.
 
Stvar je poprilicno jasna po pitanju daljeg prolaza.

Ovu grupu naravno prolazimo i verujem dobijamo Italijane.
Onda se ukrstamo u grupu gde je Spanija i tri ostale lose ekipe.
Iz te grupe prolaze dve ekipe, to bi trebalo da budemo mi i Spanija.

Iz te grupe se prolazi u cetvrtfinale i ukrsta se sa Rusijom i Argentinom (dve najjace ekipe od osam ekipa iz tog dela zreba).

Argentina nije sto je neka bila, barem po rosteru, a ni Rusija nijie bogznasta.

Verujem da cemo proci u polufinale.

Ali je bitno da li smo prvi grupi u drugom delu ili smo iza Spanije.
Jer prvi u grupi u drugom delu masi amerikance, a drugi u grupi ide na njih.

Zato je veoma bitno da se pobedi i Spanija, uz tu jos jednu ekipu koja se bude plasirala uz njih u nas drugi krug :).
Znaci dobiti sve redom, Filipine, Italiju, Spaniju i onda se otvara put do finala.
 
Hajlajt ovog prvenstva je da ne igraju ljudi koji su ga izborili. Grci su im na onom Akropolis kupu makar citanjem imena odali priznanje. Nadam se da ce se prekinuti praksa ovakvnih kvalifikacija...

Sudije su truba. Pogledao sam danas par utakmica, a i pripremne. Samo da oni ne budu u centru paznje.
 
Igrači poput Simonovića, Birčevića, dobijaju poziv na pripreme jer znaju šta se od njih traži i ne pokušavaju ništa preko toga.

Ne radi ih sujeta, tako da nisu od onih koji bi dramili i pravili problem ako bi otpali sa spiska tokom pripremama.

Pri tome posle Bogdana i Raduljice imaju najviše velikih takmičenja, tako da su dokazano deo te homogene ekipe, uklapaju se ljudski i karakterno.


Što se tiče najbolje postave, u zavisnosti od protivnika ona može biti i sa Bjelicom na trojci i Jokićem i Milutinovim u paru. Ima tu dosta mogućnosti.

Neko je spomenuo Tea, nama je u ovom trenutku daleko više problema napravila Gagijeva povreda nego njegova.

Teo ne igra košarku već dve godine, defanzivno bi bio labilniji nego ikada, a ofanzivno u ovakvom sastavu imamo sasvim dovoljno kreacije i opcija. Ali će itekako faliti Gagijeva energija i defanziva.

Sa te dve povrede ostali smo kratki na bekovskim pozicijama i to nam je najveći problem. Zato ćemo i gledati Bjelicu na trojci određen broj minuta.

Sve stoji sto se tice Tea. 2 godine nije video ozbiljne kosarke i bio bi nam velika labilnost. Idealna prilika (uzeci u obzir na otkaze, OI ce biti mnogo jace) da vidimo sta mozemo da ocekujemo od Micica i Jovica.
U karakternom pogledu i trudu koji su pokazali u dresu reprezentacijene ne osporavam Simonovica i Bircevica, ali igracki su vrlo limitirani. Gagi je nazalost otpao zbog povrede, Kalina iz drugih razloga, ali je 2x bolja opcija od Simonovica, pa i Birce na 4rci. Hvala i Braduljici na svemu, ali iskreno po kvalitetu on je sada tek 4. centar, da nije bilo povreda trebao je i on da otpadne sa liste.

Dogodine za bekap 4rku moze da upadne Smailagic, mali je solidan potencijal pokazivao u letnjoj ligi. Uz njega, Gagija i Kalinu gore navedeni trio nazalost nece imati mesta u repki.
 
Poslednja izmena:
???
Jeste li vi gledali utakmicu i pripremne? Nema nikakve veze sa klubovima, ovo je komentar njegove igre, čovek stalno propušta da šutne kad je otvoren i kreće u nepotrebne driblinge. Bacite pogled na prenose, videćete da ga i Đorđević i komentatori stalno prozivaju zbog toga.

Јbt


Edit: Još me lik proziva zbog klubova, a ja pohvalio Simona, wtf

Ali ima veze sa tvojim recnikom, koji se ovde tolerisati nece
 
Sve je to super kul, ali niko ne pominje Australiju, više se njih plašim u eventualnom polufinalu, nego Amera. Koliko god bili optimistični i u euforiji, mislim da smo dobrih 15-20 poena iza njih, a sa Australijom će realno biti borba za srebro.
Elem, sve je to daleko, biće tu po neko iznenadjenje sigurno.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^Mislim da nije samo zbog toga sto je postao "bvat Kavina"... Kako je i sam rekao u intervju pre ~mesec dana, Djordjevic nije hteo ni licno da mu saopsti razlog, tako da je dovoljno sto kruze glasine da je naredjenje doslo "odozgo" da se eliminise sa spiska (uzmi i u obzir kako je selektor dobio posao sa njegovim CV-em)... A problem je bio onaj njegov politicki stav o juznoj pokrajni u tvitu koji je okacio...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno