Šta je novo?

iPhone 11

Pazi kad jesam,znam sta pricam [emoji6]

https://youtu.be/-pFpv0Im1UY

Inace,odosmo u off...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo je inače relevantno, jer se porede S8+ i iP7? :) Čovek ti je lepo zakačio nešto iz današnjice, a ne iz bronzanog doba.

Imaš skoro i test N10+ vs XS Max gde ga je tek N10+ uništio upravo na istom ovakvom testu. Nove aplikacije imaju više mogućnosti, zahtevnije su, pa nije isto Instagram iz 2016. i Instagram sa kraja 2019. Zato se količina RAM-a povećava kod svih proizvođača. Džabe bionic A13 CPU kada su ga osakatili sa 4 GB. OK je možda za casual korisnika, ali malo je jadno da i dalje trpaju svega 4 GB RAM-a.
 
Poslednja izmena:
Poenta je da je 7+ sa 3GB drzao sve u memoriji na tim testovima i iOS 10,a android se mucio sa 4GB. Inace,7+ je tada bio generaciju stariji uredjaj. [emoji4] Videcemo sa iOS 13 kakva ce biti situacija.
A da su mogli da se otvore za jos 2GB,to niko ne spori,ne bi bilo od viska svakako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poenta je da je 7+ sa 3GB drzao sve u memoriji na tim testovima i iOS 10,a android se mucio sa 4GB. Inace,7+ je tada bio generaciju stariji uredjaj. [emoji4] Videcemo sa iOS 13 kakva ce biti situacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Možda, ali pre 3 godine :) Ne može tu OS ne znam šta da uradi kada su aplikacije svew zahtevnije. Ali, eto dobrog razloga za upgrade kod sledećeg iPhone-a u septembru 2020 :)

Ovaj novi kada su već nazvali "Pro" mogli su makar neki "Pro" fičr da mu ubace: 6 GB RAM-a, Apple pen support, bolji ekran... Ne znam po čemu je to "Pro", ako se povuče paralela sa ostalim Apple uređajima (iPad, MacBook). Baš su bez ideja.
 
Poslednja izmena:
Jok,sledeci upgrade ce biti kada pocnu da ubacuju 16GB,mislim da je to adekvatno za jedan smartphone,ni manje,a ni vise [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo sam kacio maltene u svakoj apple temi :)

[YouTube]lCFpgknkqRE[/YouTube]

20min ali vredi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jok,sledeci upgrade ce biti kada pocnu da ubacuju 16GB,mislim da je to adekvatno za jedan smartphone,ni manje,a ni vise [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Možda jeste, ko zna. Biće, svakako. Ono što je sigurno da 4 GB svakako nije adekvatno u 2019. godini. Mada, imajući u vidu da je "velika inovacija" 18W punjenjenje (pa još i punjač stiže u paketu, šta im bi) onda me ne bi začudilo da furaju 4 GB i sledeće godine. Baš "Pro", nema šta :) Možda tamo 2022. uvedu i reverse-wireless charging ovim tempom...
 
Pa rekao sam prvi lepo da su jajare i za 64GB skladisnog prostora,a ni da ram-a ne bi bilo od viska. Samo mislim da je 8-12GB preterivanje,nebitno koji je OS u pitanju,a to forsiranje i pumpanje itekako ima uticaja na neke clanove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko znam za vece skladiste moze da se doplati, za ram ne moze.
Meni je i tih 64gb previse na 2 androida i zeni na 2 iphone-a, tako da me to previse ne dotice. Ali kad vidim da iz memorije izbaci neku aplikaciju koja je zakljucana u istoj, sto rece neko gore, dodje mi da ga sastavim sa zidom
 
Bez razloga se nervirate, trebalo bi da vam je vec jasno da namerno daju korisnicima svake godine malkice više nego prethodne godine, na kašičicu što bi se reklo. Na kraju se tako mnogo više zaradi. I to su sve kompanije odavno shvatile.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Sale
Razumem te skroz,zna to da iritira,jos ako moras da zakljucavas aplikacije zbog agresivnog ram menadzmenta,onda do mojega... Mene je najvise nerviralo kada mi je nesto preko noci jelo bateriju na Note 8,po 8-10%,kao da su neki gremlini unutra. [emoji1787] Sto kazes,bas da ga sastavis sa zemljom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam velimi fan iphone, mislim fan na ios, smetam da je sovrseni softver. I da naravno da smetam da je android sa one ui, puno losji (iz mkd sam pa sa srpskom jezika ono padezi itn su problem) Inaku da smetam da je ios savrsen, ali Apple se sa nama igra, 4gb ram je glupost. I na video sa note 10+ se vidi, da vec u prvi krug iphone gube. Zasto jednostavno ne stave 6 ili 8 gb ram i izbrise pod sa Samsung telefone i ostale. Ali mnogo pederski od strani Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato što neće imati zaradu toliku kao što ima kad postepeno beži uvek za korak ispred androida u performansama, mnogo jasno :) ti testovi koje gledas ne znace nista u poredjenju sa realnom upotrebom. Da li ce biti zvanicne potvrde oko ram memorije novih uredjaja?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Realna upotreba je da 4 gb rama nije dovoljno. XS stalno refreshuje aplikacije... tacka kraj. Moraju min 6gb u pro modelu da budu inace sta? Kupuju ljudi za 1000e i vise dodatnu kameru? Ma beezi
Ne bude li 6gb u pro modelu ja ne uzimam. A da ste pametni ne bi ni vi ostali jer je kompetno isti telefon. Koji bre a13 bionic koga boli uvo za to? Dajte 6gb rama, QHD, fast charging, wide cameru , pro mod camera, night vision, to se trazi a ne gluposti, iovako i ovaj a12 bionic je jedan od najjacih cpu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nece biti nikad zvanicno jer te cifre zanimaju samo ovako obozavaoce jednog i drugog tabora kako bi merili ciji je veci a posto to u realnoj upotrebi nema veze sa zivotom onda nema ni svrhe objavljivati... naravno bice podatak koliko ima tacno kada izadju prvi testovi...
 
Nema veze nikom ko je realan i racionalan, ali posto smo o tome diskutovali 60 puta verovatno su se ljudi umorili od besmislenog raspravljanja pa se i ne javljaju... Tako bude svake godine...

Pogotovo sto jos uvek ne postoji tacan podatak koliko ima ram-a sem dve objave a ja sam ipak skloniji da verujem kineskom regulatornom telu nego bugarima sa gsm arene :d Upravo zbog toga sam ja i napisao jer je covek pitao jel ce biti objavljeno, mada kad sad razmislim iz ovakvih diskusija sam davno izasao i jasno mi je sto :)
 
Realna upotreba je da 4 gb rama nije dovoljno. XS stalno refreshuje aplikacije... tacka kraj. Moraju min 6gb u pro modelu da budu inace sta? Kupuju ljudi za 1000e i vise dodatnu kameru? Ma beezi
Ne bude li 6gb u pro modelu ja ne uzimam. A da ste pametni ne bi ni vi ostali jer je kompetno isti telefon. Koji bre a13 bionic koga boli uvo za to? Dajte 6gb rama, QHD, fast charging, wide cameru , pro mod camera, night vision, to se trazi a ne gluposti, iovako i ovaj a12 bionic je jedan od najjacih cpu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo ovo mogu da potvrdim da moj xs konstantno refresuje aplikacije i ne drzi puno aplikacije u ramu. Naravno da nikad ne gasip apps.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imamo duel : Kinesko regulatorno tijelo vs Bugari s GSM Arene :d
 
Kinezi su definitivno uneli pometnju

IMG_0188.JPG

A i ovaj lik retko kada gresi

Adjustments.JPG

Nadam se da je i sada u pravu .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nece sigurno da uvedu glupost poput reverse charging,

Nije predviđeno da tako puniš drugi telefon, već wireless slušalice. To nije izmislio Huawei već je to nekakav standard tog konzorcijuma koji definiše standarde za Wireless Charging (QI beše, nešto tako...). Nije neki killer feature, ali nije baš ni kako kažu gimmick :)
 
Poslednja izmena:
IMG_0190.JPG

Kako god,Huawei je prvi implementirao,da ne bude da se pravimo grbavi. Ako neko stvarno tako puni sluske,sat ili nedajboze telefon,treba njima da zahvali. Sad mozemo dalje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imamo duel : Kinesko regulatorno tijelo vs Bugari s GSM Arene :d

Ne, imamo duel izmedju dve glasine, s obzirom da bas ne mozemo da odemo do Kine i proverimo sta pise tamo, ali je pouzdani izvor koji ima poprilicno dobru reputaciju to okacio i pozvao se na instituciju kojoj Apple ipak mora da dostavi tacne podatke kako bi dobili licencu za prodaju u Kini. Bugari, koji su dokazano potkupljivi, se pozivaju na benchmark koji je vrlo lako fejkovati. Ali ostavljajuci mogucnost da oba izvora mogu biti fejk najbolje bi bilo sacekati prvi test pa onda diskutovati... Moje misljenje je da sam blizi verovanju prvom izvoru :)
 
Ne pratim telefone niti me vise zanimaju, ali da li je moguce da ovaj iPhone izgleda ovako skrbavo? Bukvalno budget telefoni od 100 eura izgledaju zanimljivije
 
Mozemo mi da komentarisemo izgled jabuke do mile volje, meni se licno ne dopada previse, narocito na iphone 11 zbog debljih ivica napred...ali potpisujem da ce masa ljudi da ga kupuje, bas kao i xr.
Inace neko moje misljenje je da su odradili jos jednu xss seriju, pa cuvaju pravi upgrade za sledecu sezonu kad ce, siguran sam izbaciti i ekran bez ivica, bar jedno 100-150$ jacu cenu, naravno god. dana kasnije u odnosu na ostale, kad sve prepeglaju i podese da radi bez greske, kao i uvek...
 
Zasto se ne bi nadali? mislim nema potrebe i da se nadamo poprilicno je ocigledno da ce znacajno biti duze trajanje baterije, s obzirom da manji model ima cak 532mAh vecu bateriju i stedljiviji procesor od XS... Da li ce biti 4 sata ili nesto vise ili manje povecanje je poprilicno znacajno...
Poredio sam Xs Max i 11 Pro Max. Vidim povecanje baterije koje je manje od 400mah.
Spominjete barem 4 sata duzu bateriju, neko spominje cak 16h sota.
Necu reci nista, sacekacu jedan period, samo ce vam se reci.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poredio sam Xs Max i 11 Pro Max. Vidim povecanje baterije koje je manje od 400mah.
Spominjete barem 4 sata duzu bateriju, neko spominje cak 16h sota.
Necu reci nista, sacekacu jedan period, samo ce vam se reci.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Pa i na papiru tih 400-500 mAh su kao kuca na iP. Toliko su ranije Plus modeli imali vecu bateriju od “regularnih” pa su i pored znacajno vece dijagonale imali drasticno bolju autonomiju,bar tih 4-5 sati vise .
Sada je slucaj da se radi o vecem kapacitetu na istoj dijagonali + stedljiviji SoC.
Neka su slagali duplo (u najgorem slucaju), i 2 sata duze trajanje je impresivno u danasnje vreme,a da se to ne odrazi previse na same gabarite.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se jedino ne svidja sta je apple sa ovim modelom doneo 98% necega sto smo ocekivali, a nije doneo 2% onoga sto smo prizeljkivali i zbog cega cemo najverovatnije cekati neki ip12.
 
Nazad
Vrh Dno