Šta je novo?

iPhone 11

Tacno nakon 2 meseca, iP11 Battery Health je na 99%.

Inace je leti bio ukljucen kao navigacija oko 18h non stop, i gasio se zbog temperature, jer ke bio ka suncu.

Inace ga odrzavam od 20 do 80% baterije van toga.

Bas me interesuje kako ce biti za par meseci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sad pitanje, ovako generalno. Meni je nosač na ventilacionom otvoru i uvek leti duva hladan vazduh u telefon (beše taj vazduh je oko 10 stepeni, kad je ispravna klima), nikad nije uspeo da se pregreje.
Pa mi je interesantno kako uspete da ih zagrejete, jel su vam drugačije pozicionirani nosači?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sofersajbna, nemam opciju za ventilaciju. Takodje, mogu se lako slomiti krilca ventilacije.

Telefon je crn, a sunce ide direktno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kupis navigaciju za 100e, umesto da unistis telefon od 1000e.
 
Za DE je traffic info sa Gmaps nezamenljiv.

A telefon treba da sluzi, ionako dobibam novi nakon 2 god :)

Najbolje je Apple CarPlay, ali jos uvek nemam to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I to je tacno :)
 
Završio bih sa samsungom posle skoro 10 god, trenutno sam na note 9. Uzeo bih sutra iphone 11 pro 256gb. Mislite da ima smisla?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ima smisla sve osim prelaska na manji ekran [emoji3] ne znam kako ces se navici na to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uhh, uz bateriju to mi je jedan od ciljeva bio, nije ni 5.8 malo. Uzeo bih max baš zbog baterije, ali on je bas fablet plus težak... Svakako sinu ostaje notara :)

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da , jeste glomazniji i tezi. Meni ponekad zasmeta ta velicina. Razliku u bateriji skoro da neces ni primetiti, skoro su podjednako dobre baterije na 11 icama. Ja koristim uporedo 11 i 11 pro max i skoro da ne primecujem neku razliku u trajanju baterije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Završio bih sa samsungom posle skoro 10 god, trenutno sam na note 9. Uzeo bih sutra iphone 11 pro 256gb. Mislite da ima smisla?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Ja isto gledam da ga uzmem...istekao ugovor..preko mts-a ..na sajtu nemaju ni 1 iphone...zvao kazu povuceni svi iz ne znam kojih razloga...ceka se priliv :)
 
Pozdrav dobri ljudi!

Evo mene prvi put na ovom podforumu. Stiže mi iPhone 11 danas što znači da prelazim sa Android-a na iOS po prvi put. Nisam duduk za tehniku i verujem da ću se brzo privići.

Ali ono što želim vas da pitam je više vezano za tematiku iPhone i Srbija. Odnosno da li ima nešto što treba da znam za početak? Tipa - oko kreiranja naloga, izbora regiona i slično.

Svaki predlog i sugestija su dobro došli! [emoji846]
 
Kreni prvo sa US nalogom iz razloga što neke Google aplikacije nedostaju u AppStore-u.
Ja iz tog razloga imam dva naloga.
Uđem na US nalog, skinem aplikacije kojih nema na SRB storu, pa se prebacim na naš nalog, zbog ApplePay-a.
Posle normalno stižu update-i tih aplikacija.
Aplikacije koje nedostaju na SRB storu:
d3091d7797ce072baa70921acd7d3bfa.jpg
 
Meni srpski apple pay radi i na U.S nalogu. Samo je region Srbija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kreni prvo sa US nalogom iz razloga što neke Google aplikacije nedostaju u AppStore-u.
Ja iz tog razloga imam dva naloga.
Uđem na US nalog, skinem aplikacije kojih nema na SRB storu, pa se prebacim na naš nalog, zbog ApplePay-a.
Posle normalno stižu update-i tih aplikacija.
Aplikacije koje nedostaju na SRB storu:
d3091d7797ce072baa70921acd7d3bfa.jpg
Ovo znači puno! Hvala najlepše!
A kad pravim US nalog, jel' tu nešto posebno treba? Fake adresa ili slično? Ili nema toga?
 
Poslednja izmena:
Mora lažna adresa.
Ja uđem na google maps i nađem neku ulicu, u gradu koji mi se dopada.. [emoji23]


Meni srpski apple pay radi i na U.S nalogu. Samo je region Srbija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moguće, nisam proveravao to sa regionom.
 
Poslednja izmena:
Apple pay radi kako god. Ja imam uk nalog, 2 uk kartice koje sam korostio sa apple pay svakodnevno, i sada sam dodao trecu srpsku bez problema..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kreni prvo sa US nalogom iz razloga što neke Google aplikacije nedostaju u AppStore-u.
Ja iz tog razloga imam dva naloga.
Uđem na US nalog, skinem aplikacije kojih nema na SRB storu, pa se prebacim na naš nalog, zbog ApplePay-a.
Posle normalno stižu update-i tih aplikacija.
Aplikacije koje nedostaju na SRB storu:
d3091d7797ce072baa70921acd7d3bfa.jpg

Znaci posle instaliranja tih Google aplikacija, samo se odjavis sa US naloga i prijavis na SR nalog, i nastavis dalje normalno da koristis telefon?
 
Jes


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa i nije baš tako lako. Šta ako imaš neku aktivnu pretplatu ili kredit na U.S storu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci posle instaliranja tih Google aplikacija, samo se odjavis sa US naloga i prijavis na SR nalog, i nastavis dalje normalno da koristis telefon?

Da.
Posle ti stižu update-ovi normalno, iako si na našem storu.
 
Meni recimo aplikacija skinuta sa U.S stora neće da se updatuje na austrijskom, posto je tamo nema. :) Cloud.ru je aplikacija inače.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je imaš u telefonu mora da “hoće”.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok, ako može mala pomoć. Ipak sam prvo napravio srpski nalog (znam da nije trebalo ali nisam mogao da vežem našu karticu za US nalog).
E šta sad? Kako uopšte da napravim US nalog kad ne mogu za njega da vežem našu karticu? Probao sam i PayPal ali je i on naš.
 
Samo izabereš "None" kao način plaćanja.
 
Hvala, probaću tako. Doduše - hteo sam da napravim novi nalog na PC-ju ali mi ništa ne otvara kad kliknem na "Create New Apple ID" u iTunes....

EDIT: Izgleda da sam uspeo. Nije moglo preko iTunes već redovno preko Web stranice.
 
Poslednja izmena:
Evo šta traži kad pokušam da updatujem aplikaciju koje nema na austrijskom storu:
55260f674a97b6111de76a24e6fb1e9b.jpg


Kada ukucam šifru sa Trenutnog naloga, ne prihvata je, a sa U.S naloga, prebacuje mi nalog na U.S. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izbaci iz ram-a App Store.
Meni normalno updat-uje, nakon kucanja šifre.
 
Ukucaj sifru od naloga sa kog si skinuo app a ne od trenutno ulogovanog i uradice ti update.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi tako, ali moram i da verifikujem nalog :) hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sutra mi stiže ip11 pro 256gb. Koristiću stari US apple nalog. Može koji hint zašto ga prebacivati na naš?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno