Šta je novo?

iPhone 11

Probaj sa reset network settings


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dizi to na 13.6 pa onda pokusaj isto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pokušaću da budem što precizniji - 64 gb verzija telefona, uzeta u telenoru i na telenor mrezi. U poslednjih 2-3 meseca , možda i malo duže ( da ne budem paranoik pa da kažem od korone) imam problema sa prebacivanjem na net polse poziva. Standardno mi net nestaje kada pričam telefonom, i to sam proverio to je kao normalno, ali u ovom periodu mi se desava da tel nekad nece da se vrati na 4g posle razgovora. Nekad to neprelaženje bude oznaceno ostankom slova E u gornjem desnom uglu, a nekad tel prikaze 4g ali nemam net. Nekad je rešenje problema gašenje data pa ponovno ukljucivanje, medjutim u poseldnje vreme ta varijanta ne pali, nego idem na izbor 4g volte off, pa ga on ukljuci . Moje pitanje glasi ima li još neko ovih problema i da li možda treba reklamirati telefon. . Nije neki bug, telefon radi normalno, baterija super, ali me nervira sve više. Tel je updejtovan na 13.5.1 , ovi incidenti se dešavaju u područjima gde je 4g ekstra .

Meni isto u mts. Ali uvek vrati na 4 g samo sto moram da cekam celu večnost.
 
Ako ne radi kako treba kako da ga koristis?? Ako ne probas 3g kako ces da znas da li je samo 4g problem? I kakve veze ima koji je uredjaj ako nije ispravan on ili kartica...
 
Ako ne radi kako treba kako da ga koristis?? Ako ne probas 3g kako ces da znas da li je samo 4g problem? I kakve veze ima koji je uredjaj ako nije ispravan on ili kartica...
Pa jedino u ogledne svrhe. Nije ovo neki nedovršen uređaj od 100 evra pa da se stvari rešavaju pomoću štapa i kanapa. Ko kupi premium uređaj očekuje da sve radi kako treba. Izgleda je tako svima i čak da 3g radi dobro, opet 4g ne radi.

Inače ta povezivost pomalo baguje, prebacivanje sa wifi na mobilne podatke i obrnuto, ponekad i blutut. Ne znam šta im se dešava... Wifi na sbb mi mnogo koči, i to svima, ne samo meni.
 
Ti mora da nas zezaš? Da koristimo 3g koji ni po jednom osnovu nije ni do kolena 4geu. I to na telefonu od preko 100 000 din.
Za sta koristis telefon pa osecas razliku izmedju 3G i 4G?
 
Covek ti je dao savet, trazio si ga. mozda ti odgovara, mozda ne, taj nastup koji si imao je dovoljan da te svi u ovom threadu izignorisu maksimalno. Da, kosta preko 1000e, pa, mnogo skuplje masine od mucrnog kineskog telefona imaju problem, pa bude resen. Proveri sim karticu prvo, troubleshoot je majka pronalaska resenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za sta koristis telefon pa osecas razliku izmedju 3G i 4G?

Po brzini je ok, ali po dometu signala 3g je 70 posto slabiji. Ja sam jednom greškom koristio samo 3g par meseci i kad sam prešao na 4g ne može da se poredi.

Dobro šta se ljutite, nisam ništa loše mislio. Možda je malo drčno zvučalo, ali nisam hteo tako da bude. Samo kažem da nema mnogo poente da koristim telefon na 3g jer bar kod mene jedino na 4g mogu normalno da koristim net. Ne zbog brzine nego zbog stabilnosti veze. A krećem se dosta i u većini mesta je tako sem u centrima gradova.
 
Ispravite me ako gresim, ali telefoniranje ce uvek biti 3G ja mislim. Ne znam da neko kod nas nudi VoLte. Meni je 3G kad telefoniram, cim zavrsim vraca na 4G..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ spusti na 3g posto nemamo pravu 4g mrezu, kad volte bude onda nece padati na 3g nego ostati na 4g.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
3g je svakako pokriveniji drasticno. Takodje na 3g baterija traje osetno duze. Ja svaki tel koristim godinama na 3g kako zbog daleko nizeg zracenja tako zbog baterije.
 
^ mislim da se najveci deo zracenja stvara pri razgovoru ali nisam siguran potpuno.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ispravite me ako gresim, ali telefoniranje ce uvek biti 3G ja mislim. Ne znam da neko kod nas nudi VoLte. Meni je 3G kad telefoniram, cim zavrsim vraca na 4G..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Grešiš, sva 3 operatera sad nude VoLTE. Doduše, veoma ograničeno, ali nude.
Pozdrav
 
@ error 974 dok nemas volte padace ti sa 4g na 3g. Da bi imao volte moras uzeti najjaci paket kod bilo kojeg opratera a da bi funkcionisalo i osoba koja se poziva mora imati volte.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Otkud to da obe strane moraju imati VoLTE? To je potpuno besmisleno.
Pozdrav
 
Hvala svima na odgovorima, probacu sa update, pa cu videti kako je, a onda i sa predlozenim koracima promena kartice i reset network settings.
Inace ono sto je napisao kolega za sbb i seckanje i ja to isto mogu da kazem.
 
Sbb prebacite na 5ghz na ruteru i bice super.

Najvece zracenje je pri pozivanju, cim se uspostavi kontakt pada na minimum. Naravno rad na 3/4g stvara isto tako max visok stepen zracenja. Zbog tih stvari je android i uveo da telefon zavibrira pri uspostavi veze, da ne bi drzao na glavi tel svo vreme, steta sto ip to nema.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ima i iPhone

485c24d681be813b99478103b57d329c.png
 
Zar nije ovo JB aplikacija? Ja tu opciju nigde nisam video na non JB iPhone-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ovo na slici je JB, naravno. Tako da iPhone još uvek nema tu opciju. Eventualno kolege koji furaju iOS 14 betu mogu dan nas obraduju sa tom opcijom.

Još jedna banalna stvar koju nema iphone (ne znam za androide) a ima nokia 3310: Kada primim divertovan poziv, ni na jedan način ne mogu da znam da li je poziv upućen direktno na moj broj ili je divertovan sa drugog
 
JB nikako nije resenje. Resenje bi bilo eventualno neka app sa App store-a, a JB je neka skroz druga prica.
 
Sbb prebacite na 5ghz na ruteru i bice super.

Najvece zracenje je pri pozivanju, cim se uspostavi kontakt pada na minimum. Naravno rad na 3/4g stvara isto tako max visok stepen zracenja. Zbog tih stvari je android i uveo da telefon zavibrira pri uspostavi veze, da ne bi drzao na glavi tel svo vreme, steta sto ip to nema.

Sad probao i ne nudi mi 5ghz opciju. Samo 2.4 i to sivo, tj zaključano. Izgleda da moram da im tražim noviji ruter, ovaj ko zna koliko je star.
 
Tacno nakon 2 meseca, iP11 Battery Health je na 99%.

Inace je leti bio ukljucen kao navigacija oko 18h non stop, i gasio se zbog temperature, jer ke bio ka suncu.

Inace ga odrzavam od 20 do 80% baterije van toga.

Bas me interesuje kako ce biti za par meseci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Twmperatura ispod nule i veća od 35 stepeni trajno degradiraju bateriju.
 
Nazad
Vrh Dno