Šta je novo?

iPhone 11

Pošto je RAM jako bitna stvar na iOSu :D Da vam daju dva telefona, jedan sa 4 i jedan sa 6 GB na iOSu ne biste primetili koji ima više...
 
Ne bi primetio ni na Androidu. Nece biti razlike u radu vec u nekim drugim stvarima, poput drzanja vise app u ramu.
Koje senzore u kamerama koristi Apple?
 
Verovatno nije bitna stvar, kao ni što su na note10 sa qhd smanjili na fhd rezoluciju ali mene to jednostavno nervira. Godinama ti prodaju isto (ili još gore) a za više para.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Pa nema nikakvog smisla staviti qhd na note10 jer bi baterija trajala pola dana max...

Sto se tice RAM-a ako su tacne info od kineske regulatorne agencije onda PRO modeli imaju 6... videcemo uskoro a i nije da je bitno... veci je problem sto nisu podigli kapacitet memorije za skladistenje...
 
Vidim svi pisu za bateriju kao upgrade, mislim jeste, ali nemojte da se nadate da cete dobiti 5h duze trajanje.
1h max. Videcemo kad dodju testovi.
 
Poslednja izmena:
Zasto se ne bi nadali? mislim nema potrebe i da se nadamo poprilicno je ocigledno da ce znacajno biti duze trajanje baterije, s obzirom da manji model ima cak 532mAh vecu bateriju i stedljiviji procesor od XS... Da li ce biti 4 sata ili nesto vise ili manje povecanje je poprilicno znacajno...
 
Pošto je RAM jako bitna stvar na iOSu :D Da vam daju dva telefona, jedan sa 4 i jedan sa 6 GB na iOSu ne biste primetili koji ima više...

Pa nisam siguran da je to tacno.
Cak i na ipadu mi previse cesto radi refresh aplikacija. Da je vise rama, to se verovatno ne bi desavalo.
 
Zavisi i od verzije iOS-a,na nekima je bolji/losiji ram menadzment.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedva cekam da vidim neke testove Xs Max vs 11.... Ovaj prvi se vec moze naci za ~800$ 256GB u USA.
 
Antutu gpu patkometrija,solidno poboljsanje od nekih 100k [emoji4]

IMG_0185.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nema nikakvog smisla staviti qhd na note10 jer bi baterija trajala pola dana max...

Sto se tice RAM-a ako su tacne info od kineske regulatorne agencije onda PRO modeli imaju 6... videcemo uskoro a i nije da je bitno... veci je problem sto nisu podigli kapacitet memorije za skladistenje...

A na note8 je bilo smisla sa još manjom baterijom?! Ma daj molim te...
 
To ti je kao 4k sa igrama na Sony i Xbox. Znate vec kako ide to sa rezolucijama. Tamo je zbog snage a ovde je i snaga i baterija u pitanju. Biće 4k ekran na telefonima kad smanje potrošnju komponenata ili eventualno gurnu jaču bateriju nekako od 5-6000 mah. Ali opet fali sirove snage da sve pogura glatko u recimo 4k. Niko nece da rizikuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
4k ekran je besmislen na tako malim dijagonalama,mozda eventualno da to iskoriste u marketinske svrhe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa naravno, marketing je to. Recimo moj 4k televizor je sasvim dovoljan na 55 dijagonali, ali već je tu i 8k, pa ce onda i 16k :) što više, to bolje - tajna svakog marketinga.
Meni je i na Xr rezolucija sasvim dovoljna. Znam da su ^ladno mogli ekran u full hd na Xr ali to ce imati neki iPhone 15 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma bice baterija bzvz kao i na svakom iphonu do sad :)
Dovoljno je sa jednom uzmete Note 9 i XS i videcete o cemu vam pricam kao korisnik oba telefona...
iphone ima dobar standby battery drain ali cim se koristi tope se procenti kao ludi! Svaki je takav iphone i kraj. Meni Xs ako ga slabije koristim moze 2 dana! Ali ako u 3,4 sata ga izmaltretiram odgledam YT malo, neka igrica, pozivi, viber itd moze lagano 2-3x dnevno na punjac, Note9 jednostavno ne moze da se potrosi. Ne pricam o kapacitetu baterije koja je manja ili veca vec nacin na koji je trose! Iphone jeste jaci, brzi, stabilniji ali to sve kosta u battery drainu pri koriscenju!
Ne daj boze 90hz ekran i always on na iphonu!

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma sta naprica... Svi Plus modeli imaju sjajnu autonomiju,pogotovo 7+ i 8+,zatim XR i XS Max. Pitaj ljude koji su koristili XS Max i S10+ recimo,koji ima bolju autonomiju,iste aplikacije i ostalo... Pa na onim nebuloznim testovima na yt,zavrse test sa 10-12% vise procenata,android uredjaji koji imaju 1000 mAh vecu bateriju. Uzmi u obzir standby faktor u realnom koriscenju,to ti je manje vise sve tu negde. A da ne pricam sada kada su stavili vece baterije za 400-500 mAh.
Ja sam koristio iP7+,pa posle njega Note 8...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iphone X ima bolju bateriju od S9, npr...
 
7+ ima sjajnu bateriju ne znam zasto :)
XS max takodje mogu brzo da istopim kao i xs
Note 9 ne mogu!! S serije ne razmatram uopste jer njih skrnave iz godinu u godinu sve vise


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
7+ ima sjajnu bateriju ne znam zasto :)
XS max takodje mogu brzo da istopim kao i xs
Note 9 ne mogu!! S serije ne razmatram uopste jer njih skrnave iz godinu u godinu sve vise


Sent from my iPhone using Tapatalk

Priznaj lepo da trazis samo izgovore da ne odradis upgrade,a popustices pre ili kasnije [emoji12][emoji23]

Salu na stranu,mogu na nevidjeno da se kladim da ce biti super autonomija,3500 mAh na jednom iP,ej [emoji56]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzecu sigurno 11 pro za 6 meseci samo malo da omeksaju cene :) ne verujem sa cu max zbog dimenzija..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jos uvek nisam prelomio koju boju te sam rezervisao i sivi i zeleni :)

Baterija je vec sada na Xs Max, pogotovo sa poslenjom betom neverovatna. Sa produzenjem trajanja za 20% vec ce moci da se koristi dva dana intenzivno bez problema. Ocekuje da ce oko 30% duze trajati, cisto moja procena.
 
Ja sam davno rekao da će iPhone konačno dobiti normalnu bateriju tek kada Apple više ne bude mogao ništa smisleno da mu doda. Ova 3500 mAh baterija očekujem da bi u normalnom korišćenju lako mogla da mu pruži preko 16 sati SoT, respekt.
 
Pa šta će vam više RAM-a na telefonu?

To što Samsung valja memoriju pa je nameće kao neki standard je nešto drugo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se iskreno j*be koliko mi tel RAMa ima ali kad na napravi od 1200€ pokrenem neku app iz pozadine i on mi je ucita iz pocetka dodje mi da ga slomim.
 
Pa to ces videti i na uredjajima sa 8 i 12GB ram-a, a nebuloza je pomisliti da je to hw nedostatak. Optimizacija je vise kljucna, iP7+ je sa samo 3GB drzao gomilu aplikacija u memoriji na iOS 10,i to po dva dana. Novije verzije su mozda malo “gladnije” u tom smislu,ali i primetno losije optimizovane,tesko da je iOS-u potrebno vise od 4GB. Nadam se da ce iOS 13 biti bolji po tom pitanju,na 12 se cesce desavalo da mi nesto ponovo ucita na XS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se iskreno j*be koliko mi tel RAMa ima ali kad na napravi od 1200€ pokrenem neku app iz pozadine i on mi je ucita iz pocetka dodje mi da ga slomim.

Eto zasto treba vise ram.
Nije za brzina ali za 1000+ eur hocu da kad pokrenem aplikacije iz kesa da ne riloduje odpocetka.
6 je dovolno, ali 4gb je ziva sramota.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vezano za temu dovoljno/nedovoljno RAM-a.
Ja bih rekao da u 95% slucajeva iOS nema puno benefita od viska RAM-a.
ALI, AR aplikacije mogu da budu jako zahtevne, narocito ako se radi sa "teskim" 3D modelima. AR aplikacija koju razvijamo za Porsche puca na iP X i XS bas zbog nedostatka rama.
 
Pa to ces videti i na uredjajima sa 8 i 12GB ram-a, a nebuloza je pomisliti da je to hw nedostatak. Optimizacija je vise kljucna, iP7+ je sa samo 3GB drzao gomilu aplikacija u memoriji na iOS 10,i to po dva dana. Novije verzije su mozda malo “gladnije” u tom smislu,ali i primetno losije optimizovane,tesko da je iOS-u potrebno vise od 4GB. Nadam se da ce iOS 13 biti bolji po tom pitanju,na 12 se cesce desavalo da mi nesto ponovo ucita na XS.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ево види да ниси управо.

https://youtu.be/_UY_xtyuUZA

Vidi kako xs ne uspe sa 4gb ram sa cuvs sve aplikacije u pozadini aktivni.
S10+ ima svi aplikacii u pozadini. I ovo je fakt, nije mislenje. Aj videcemo sa ios 13, mada mislim da razliku nema da ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno