Šta je novo?

iPhone 11

Svi ovi sto pljuju po ringlama, pljuvali su i notch, smejali se i gde cuda, odjednom svi imaju notch :)

Svake godine ce neko da pljuje i na kraju ce uzeti isti taj iPhone ili Android sa istim tim cudom koje su pljuvali.

Meni 11ica pro manja deluje zanimljivo, mozda se prebacim sa X kada se cene malo slegnu.
 
Primorani su da uzmu jer skoro svi krenu da izbacuju modele identicnog dizajna. [emoji23]
Mada realno govoreci ima dosta lepsih resenja zadnje strane u odnosu na ovo sto su predstavili Apple i Google.
Meni potpuno nebitno kako izgleda sve dok to radi perfektno, a nema sumnje da ce kamere na novim modelima biti odlicne.
Ista stvar i za nove Pixele. Ako su te kamere najbolje na trzistu, ne obazirem se preterano na njihov dizajn. [emoji4]
Motorola je sada napravila dobru stvar sa novim Moto Zoom modelom. Bas je lepo skockana zadnja strana, plus Moto logo koji svetli kada stigne neka notifikacija. Slicnu stvar je mogao i Apple da napravi, bilo bi zanimljivo tako nesto videti.
Kad smo vec kod logoa, niko ne komentarise da je pomeren na sredinu. Meni licno je prosli polozaj bio lepsi. [emoji4]
 
Ne vredi vise voditi polemiku o cenama jer realno i Android proizvodjaci su uveliko dostigli taj nivo.
Naravno,oko toga smo se već odavno složili, ali ipak kada realno pogledaš da za istu cenu imaš iPhone XR i Huawei Mate 20 Pro ipak nije baš isto. [emoji846]


Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Nego, jel ja tripujem ili novi iPhone Pro deluje malo deblji od prethodnog? To bi mogla da bude dobra stvar da Apple konačno stavi bateriju normalne veličine. Kanda su i govorili o dužem trajanju baterije na prezentaciji.

Što se ostalog tiče, meh. Dobra kamera još bolja, brzi procesor još brži, kao i svake godine. Telefoni su postali kao štampači, nema šta tu čovek da se oduševljava. Uzmi bilo koji, radiće ti posao. Ako hoćeš malo da se ispružiš, srednja klasa 300-400 evra ti daje sve što bi realno mogao da poželiš. Sve skuplje od toga je samo za fanove njihovih brendova.
 
Ja sam se stvarno nadao da cu konacno odraditi upgrade sa 6s, ali izgleda da se to nece desiti.
Meni se jednostavno ne svidjaju dimenzije novijih iphone telefona, niti osecaj u ruci.
Nadao sam se da ce mozda izbaciti nesto poput 6s, ali sa ekranom preko celog telefona, ali nista od toga.

Cekam sledecu godinu.

E to bi bilo super velicina kao 6S a ekran preko celog telefona. Verovatno i ja cekam sledecu godinu.
 
Nego, jel ja tripujem ili novi iPhone Pro deluje malo deblji od prethodnog? To bi mogla da bude dobra stvar da Apple konačno stavi bateriju normalne veličine. Kanda su i govorili o dužem trajanju baterije na prezentaciji.

Kako pise na netu, imaju baterije veceg kapaciteta
 
Svi ovi sto pljuju po ringlama, pljuvali su i notch, smejali se i gde cuda, odjednom svi imaju notch :)

Pa ne više, posebno ne onoliki kao kod iPhone-a. Dizajn je realno kod celog iPhone lineup-a zastareo i to je to - nema tu neke velike nauke, ali određenoj kategoriji kupaca je to OK samo dok imaju iPhone.

Ugradna ploča-ringla pozadi je smešna, ako je i ovo dizajnirao Jonny Ive nije ni čudo što je dobio pedalu :) Toliko se proizvođači trude da inoviraju raspored kamera i onda dođe Apple i napravi ovu rugobu. To ne liči na Apple. Odavno nema nekih pravih inovacija, već samo implementiraju ono što drugi rade, sa zakašnjenjem od 1-2 godine.

Evo zanimljivog viđenja novog Apple-a od strane renomiranog NYT...
https://www.nytimes.com/2019/09/11/opinion/apple-keynote-2019.html

Definitivno bih mogao da se složim da je poslednjih par godina taj keynote event jako loš, a otkako su se na stageu oduševljavali nekakvom AR Minecraft igricom pre godinu dve - prestao sam da gledam, iako pratim od 2006. godine. Vidim da se ništa bitno nije promenilo i možda je zaista vreme da prestanu sa time.

PS: Ono što je zaista zanimljivo na novim kamerama je mogućnost sa snima 4K/60 na svim kamerama, pa čak i istovremeno. Za to naravno treba 512GB model.
 
Poslednja izmena:
^ slazem se tu oko kamera da je odlicna stvar, mislim da je apple svestan toga pa zato na razlici u memoriji dere novcano.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Meni je pro sa 3 kamere lep pozadi, uzivo ce one izgledati mnogo lepse jer imaju prsten oko sebe. Bolje mi je i ikakva promena nego raspored kao na note 10 , taj raspored se fura vec godinama i dosadan je, samo nadodaju kamericu. Bice ovo vrh telefon, samo da sacekamo cene kod nas. I ios da 6gb rama ima da sljaka perfektno 5 godina narednih.
 
Kod Note-a 10 je najgori mogući raspored jer su tri kamere unutar prstena a tof i blic van, potpuna besmislica. Ne znam na šta će ličiti maske za to.
 
Nisam siguran da li su digli na 6GB,neki izvori to potvrdjuju,a ovo je navodno Geekbench rezultat Pro Max modela sa 4GB.

IMG_0181.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Generalno gledano, A12 Bionic nije uspeo još uvek niko nadmašiti - niti jedan čip u androidima, tako da nisam ocekivao drasticne promene u sirovim performansama novih ajfona, ali sam prilično siguran da ce 12ica imati 6500 single sa 17000 multicore, sto ce onda Androidi juriti naredne 2-3 godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako god,iPad Pro ostaje daleko najmocniji iOS uredjaj,kada su performanse u pitanju. Kod A13 je stedljivost fascinantna,navodno 4-5 sati duze trajanje baterije,jeste veci kapacitet i kao stedljiviji displej,ali opet... Prosle godine je to bilo 30-60 min u odnosu na iPX,jedva cekam neke realne testove,kako baterije,tako i kamera.
 
Jako interesantan clanak o U1 cipu o kome nije bilo reci na samoj prezentaciji (osim na nakoj od slika u pozadini).
https://www.wired.com/story/apple-u1-chip/

U buducnosti bi mogao jako interesantne stvari da omoguci.
 
Prvi realni low light semplovi i night mode na Pro Max:

IMG_0183.JPG

IMG_0184.JPG






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovde izgleda kao da je slika crtana temperama :)

Ajde da sačekamo prave testove

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Fantasticno... jos kad stigne Deep Fusion :)
 
Dobro izgledaju, konacno da Apple uhvati voz sa ostalima za nocne.

Ovako sa Tapatalka, ja sam navikao na takve slicne nocne sa P20 Pro, ali je verovatno evolucija za jabuku :)

Sada uz nocni mod i jacu bateriju, ima smisla za premijum. Jedino 64GB kvari utisak
b002733585eff7802b634dba445943f6.jpg
1f866120271e0d3febf7994565561550.jpg


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cijene Xs Max vec dobro padaju u USA :) Sad ostaje pitanje 11 vs Xs Max...
 
Nekako mi ove slike u night modu deluju nekako stopljeno. Nisu kao Night Sight, ali su i više nego upotrebljive. Razlika je primetna.
 
Ma ista je fora svugde. Svi slikaju XX slika pa AI iskombinuje.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije lose, mada je moglo i bolje (kao i uvijek). Ono sto sigurno svima smeta je isti dizajn, 64GB u osnovnom modelu i eventualno 120Hz display. Generalno se slazem da je ovo vise XSS, nego novi model. Bolji cpu i gpu (mada je i A12 jos uvijek nedostizan za konkurenciju), 6GB rama za Pro modele (kazu da Geekbench nije dobro ocitao), odlican upgrade kamera i baterije, unaprijedjen FaceID, te IP68. Uklanjanjem 3D touch-a su dobili ekstra prostor i stavili vecu bateriju + novi proizvodni proces i stedljivije komponente ce donijeti dosta vecu autonomiju.
Kad sve svede, jeste dobar update, ali tesko novcano opravdan korisnicima Xs i Xs Max modela (poput mene). Tako da, kao i svakog septembra zadnjih 10godina, ide narudzba 11 Max Pro :D.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svi 2019 modeli su sa 4GB RAM-a izgleda..................................:S:
 
Poslednja izmena:
Strava, stvarno su bezobrazni do max! Dobro Flossy crnja rekao: "dobrodošli novi wide i night mode"

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno