Šta je novo?

iPhone 11

Što se mene tiče na 11 blic nije potreban. Sa noćnim modom slike su dovoljno svetle koliko god da je mrak. Evo za 3 meseca koliko je kod mene nikad ga nisam koristio, a slikao sam par hiljada slika. Jednostavno nemam potrebu za blicem.
Kako ti ispadne ostra slika ako on proceni da je mrak i da mu treba 3 sekunde da opali? Necu stalak nositi sa sobom.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Stalak ne treba za 3 sekunde. Tek od 5 pa naviše. Za 3 je dovoljno da drzis mirno i da scena nije previse pokretna. A i prirodnije su mi slike bez blica.

Tako je bar kod mene. Samo prenosim svoje iskustvo, a to je da za par meseci nisam nikada upalio blic u mraku. Uvek je bilo dovoljno da ekspozicija bude malo duza i fotka super ispadne.
 
Kako ti ispadne ostra slika ako on proceni da je mrak i da mu treba 3 sekunde da opali? Necu stalak nositi sa sobom.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Settings - Camera - Preserve settings - uključi Creative controls.
dd5aac2081d1dfcd59d41c31fa708f36.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je kako da zapamti 16:9 za slikanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
znam da je noob pitanje, ali moram - koji program korisitite za prebacivanje slika i videa sa telefona na komp. Imam toliko toga na telefonu , a iskreno sa itunesom se ne snalazim bas najbolje.odnosno nisam siguran da mi je sadrzaj sa telefona prebacen na komp, a hteo bih da oslobodim prostor na tel.
Hvala
 
Obican copy/paste. Ubodes telefon na usb i dace ti da otvoris folder samo sa slikama/klipovima. Sve mozes da prebacis na komp.
 
Pitanje, tj dva..Kada sam povezao telefon sa kompom preko usb-a pored regularne slike sa imenom tipa: IMG_0001.JPG imam isto i IMG_E0001, rec je o slicnoj slici pa me zanima zna li neko o cemu je rec.

Takodje u istom folderu vidim i neke druge fajlove sa ekstenzijom : IMG_0001.AAE, sta je to?

Hvala unapred.
 
Obican copy/paste. Ubodes telefon na usb i dace ti da otvoris folder samo sa slikama/klipovima. Sve mozes da prebacis na komp.
Pokusavao, prebaci desetak slika i pukne , izbaci poruku da je aparat non reachable. Pokusavao i preko win photos isto se desavalo. Uspeo sa easeus. Free je aplikcija, i lagano je prebacio sve u dva klikA. Hvala na odgovorima
 
Sta je potrebno dostaviti operatoru od info o telefonu da bi isti otkljucali?
 
IMEI broj i adresu na koju se salje racun.

Ako se zahtev salje preko mail adrese [email protected], onda vec u formularu navodis ime i prezime, kao i kontakt telefon.
 
Poslednja izmena:
Prezvakano 20000x od 6s performanse u normalnom koriscenju su izuzetne i tu nema sta da se prica vise... sad samo da porade na baterijama i top
 
Najmanji problem starih iP su performanse... Baterija nije valjala ni kad su bili novi, i 16/32gb verzije se sad raspadaju. Meni je na 6s baterija držala trećinu onoga koliko sad traje 11.


Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Za marketing samo čovek da se nakloni i skine kapu. Kako umeju da pogode centar, to ne ume ni jedan drugi proizvođač.
 
Pozdrav, moze pomoc oko toga kako se brisu slike i videi sa telefona, dakle kada se klasicno povezem preko usb-a na komp pristupim folderu sa slikama i videima koje zelim da obrisem on to uradi medjutim cim se ponovo povezem obrisane slike i videi su tu. Kako se brisu onda, ako je preko iclouda moze pomoz kako ?
 
Pa obrises ih u cloud-u. Verovatno ih povuce cim ih obrises. Ne znam kako cloud funkcionise, ne koristim ga za slike jer mislim da tu *mjau**mjau**mjau**mjau* lud zbunjenog ali bi bilo logicno da , kad se obrise sa uredjaja, bude obrisan i da postoji samo u Cloudu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeste sigurno na icloudu, ali i to je pitanje kako to radim na icloudu kako mu pristupam? Show je ovaj apple majke mi

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Brate, gde jednostavno...pokusacu...ali i dalje mi nije jasno kako je on meni punio tamo neki icloud i zakucao ga na max za 10 dana...nije ovo frendli user orijentisano nikako
 
Ja za sve takve i slicne operacije koristim jedan odlican programcic "3uTools". Probaj pa javi.
 
Jel testirao neko eSIM na zakljucanom telefonu na nekoj drugoj mrezi? Imam informaciju da moze da se nakaci na bilo koju mrezu preko eSIM pa ne znam kolko je to tacno? Hvala unapred.


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk Pro
 
Ovo je sve jako cudno, dakle i posle brisanja slika sa stranice https://www.icloud.com/photos/ gde sam se ulogovoao i dalje kada odem preko usb-a imam fajlove na telefonu/cloudu ili gde vec, pogotovo sto ni 3U tool a ni ovaj link ne pokazuje sve fajlove samo deo. Dakle nemam sve sve videe koje vidim kada se kablom nakacim a pogotovo sto se ponovo pojavljuju fajlovi sa onom AAE ekstenzijom koju ma koliko brisao ona je tu...blagi uzas
 
Jel si obrisao sa telefona i iz deleted albuma, ili kako se vec zove


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno