Šta je novo?

iPhone 11

Kad krenu testovi kamere Azijati ce izbaciti jos jedno 50 modela i svaki od njih ce imati apsolutno sve bolje osim mozda snimanja videa... Sve mi se cini da je Apple zaba koja se sporo kuva.
 
Au druze,ne znas ti sta pricas...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svidja mi se ova boja.

EEH-6wnVAAAuRoB.jpg

Inace na Twitter-u je krenula sp*****na na izgled novih iPhone-a. :d

Kao na primer ovako nesto.

EEIA3PUUYAEwWCN.jpg
 
Poslednja izmena:
Au druze,ne znas ti sta pricas...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tesko je to objasniti prosecnom korisniku Apple uredjaja ali valjda ce vam se jednoga dana samo kasti. [emoji4]
Dosta od mene, da ne popijem bez razloga poene kao i proslog puta. [emoji4]
 
Treba da popijes i to sa razlogom,ti znas ko je prosecan korisnik...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa malo napredniji korisnici, oni koji posecuju forume, znaju kakvo je trenutno stanje na trzistu. Posebno kada je rec o kamerama. [emoji4]
Testovi postoje, niko ne izmislja toplu vodu. [emoji4]
 
iOS 13 will be available on September 19 as a free software update for iPhone 6s and later. Additional software features will be available on September 30 with iOS 13.1
 
Bas tako,pogledaj uporedne testove i videces gde je Huawei,boje veze nemaju sa realnoscu,wb i dinamicki raspon takodje,o mikrofonu i video mogucnostima da ne pricam. Dominiraju samo tamo gde podmazuju,bice mozda bolje kroz neki update kamere,valjda deseti po redu [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone XI

Prvo tamo gde objave novi “rekordni” skor tokom prezentacije,pa onda dalje. [emoji6] Inace,jesu sve prezentacije kriminalne,ali je cinjenica da je jedino Apple zadrzao dostojanstvo,nigde se direktno ne spominje konkurencija u smislu proizvodjaca,vec se fokusiraju na svoj proizvod. Dok kineski paceri vise puta spomenu iPhone nego svoj proizvod.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone im je bio inspiracija ka uskoro totalnoj trzisnoj dominaciji i to je sad i vise nego evidentno. Koristim Apple proizvode od prvog iPhone-a ali mi se cini da njihova pohlepa nema granice. *mjau**mjau**mjau* sta su radili 2 godine??? "By Innovation Only" ? Koja crna inovacija? Gdje?
 
iPhone XI

Pa taj slogan se nije odnosio samo na telefone,a i da jeste,glupo je reci da novi Pro model nije dosta bolji uredjaj od iP X recimo. Zaviri malo ispod haube,svi ocekuju drasticne estetske promene,a znali smo da ih ove godine nece biti. Notch,odnosno Face ID se pokazao kao dobro i pouzdano resenje,prihvacen je od strane korisnika i tu je dok ne smisle nesto bolje ili bar dok ne odluce da nam ponude,kako god... In display fp je svaki do sada vise poluproizvod,kao i pop up kamere,radi to donekle ok,ali verovatno ne dovoljno dobro i za Apple standarde.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pominjali su druge proizvodjace u negativnom kontekstu u cpu/gpu poredjenju i jos negde ne secam se,tako da su to sve ista g...
 
U kom negativnom kontekstu? Samo su okacili benchmark sto je sasvim legitimno...

Inace, sem gluposti oko memorije koju sam ocekivao da ce duplirati ja sam generalno zadovoljan, pogotovo sto mi se zeleni bas svidja :)
 
Ubedljivo najmanji "hajp" oko novog iphone-a ikada, najbolja stvar vezana za ovaj iphone je to sto ce 8/x/xs biti jeftiniji.
 
Ja nesto razmisljam kako bi im fantastican potez bio da ove godine uz svaki novi iP daju i godinu dana besplatnog njihovog novog streaming servisa koji ovih dana lansiraju. To bi bila Win-Win-Win situacija, korisnici dobiju 12 meseci besplatnog pristupa (~100 dolara inace), oni zbog toga prodaju vise novih telefona, streaming servis ni kriv ni duzan bi garantovan opresao 300 miliona korisnika vec prve godine (uzece ga i neki bez novog iP). Dakle, pospesili bi prodaju telefona, ucinili korisnike srecnim i uspesno na velika vrata lansirali novi servis sto bi im se kasnije debelo isplatilo.

Jel sad vreme da kazem "Jel sam vam rekao" :)
Upamtite, ovo vam nije rekao ni Ming Cuo ni Baba Vanga, ovde ste prvo procitali :)

Sto se iP 11 Pro tice, nisam imao nikakva ocekivanja, a opet sam na kraju nekako ukupno odusevljen i smatram upgrade must have...
Sve bitno je unapredjeno, neke bitne stvari nisu ni pomenuli (bolji FaceID).
Kamere rasturaju, ubacili su i nesretni night mode, ako nista drugo da nam ne Android korisnici vise ne trljaju nos time. Sad nece biti nikakve dileme ko ima najbolju kameru.

Procesor samo povecao dominaciju, ali je dodatna usteda energije prijatno iznenadjenje. Baterija, ako bude kako kazu ovo unapredjenje trajanja je vise revolucija nego evolucija (ne znam na sta se odnose ovih 5 sati tj u odnosu na koju vrednost porede).

Kamere su takodje iznenadjujuce lepo oblikovane i uklopljene, deluju profi sa metelnim prstenima okolo. Ona izbocina je isto super napravljena jer je sve iz jednog komada stakla. Kad smo kod stakla, s obizrom koliko reklamiraju da je najizdrzljivije ikada, verujem da je osetno poboljsanje u pitanju. Vec sadasnji su neverovatno izdrzljivi, ovo ce biti skoro neunistivo ako je stvarno osetna razlika.

Nove boje lepo izgledaju, novi ekrani deluju kao primetan korak napred.

I na kraju cene su bas prijatno iznenadjenje. Jeste da opet krece od 64GB, ali ovog puta je koliko vidim doplata za 256 simbolicna, dok je ranije bila dranje. Zbog ovoga novi 256GB izadje tipa 200 manje nego Xs sa 256GB.
Na sve ovo dodamo i godinu dana pretplate na TV sto je jos 60 dolara, extra deal.

Sve u svemu, neocekivano sam potpuno nestrpljiv da ga se dokopam za deset dana, samo sam u velikoj dilemi koju boju odabrati.

EDIT: Nije istina za cene, bar u CH, cene su iste kao prosle godine, a razlika izmedju 64 i 256 je 190chf.
 
Poslednja izmena:
E nek je nekom bar lep ovaj novi ip [emoji23]

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Takodje mi je jako sto nisu podlegli hipe-u i ubacili reverse charging.

S obzirom kako se svaka iP funkcionalnost analizira pod lupom i sta njihovi korisnici ocekuju, cas posla bi izbila lakrdija oko toga kako to radi. Smejali bi se svi koliko je sporo, neefikasno, koliko puno trosi bateriju a drugo malo puni... Nisi to korisnici kineskih telefona koji se oduseve svakom funkcionalsnoscu koju mogu da izlistaju, od Apple-a su visa ocekivanja.
 
Svidja mi se sta nude ali te kamere pozadi su bas odbijajuce. I samo 64GB za entry level,malo razocaravajuce. Sakecacu da se pojave kod nas zvanicno pa cu onda odluciti Xs ili 11.
 
Takodje mi je jako sto nisu podlegli hipe-u i ubacili reverse charging.

S obzirom kako se svaka iP funkcionalnost analizira pod lupom i sta njihovi korisnici ocekuju, cas posla bi izbila lakrdija oko toga kako to radi. Smejali bi se svi koliko je sporo, neefikasno, koliko puno trosi bateriju a drugo malo puni... Nisi to korisnici kineskih telefona koji se oduseve svakom funkcionalsnoscu koju mogu da izlistaju, od Apple-a su visa ocekivanja.
Koju potrebu imaš da žicaš korisnike kineskih Android telefona? Koliko vidim, niko ti ništa nije rekao za nove Apple modele i kako ih ti veličaš.
On topic :Ja uzeo sestri XR pre dve nedelje a ovi sad spustili cene :D Trebao sam sačekati predstavljanje novih modela.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ove godine Lenovo je sa Motorola One Zoom, bar što se mene tiče, a i po komentarima dosta ljudi, najbolje rešio postavku kamera sa zadnje strane. [emoji846]
A cene očekivano prava sitnica. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Jos korisnih informacija:

The iPhone 11 Pro and iPhone 11 Pro Max have officially been confirmed by Apple, packing a new triple-lens camera setup, a new matte design, and more. Here are some of the iPhone 11 Pro features and changes that may have slipped under the radar during today’s event.


Here are some of the iPhone 11 Pro features glossed over by Apple:

Water and dust resistant (IP68 up to 4 meters)
Enhanced Face ID
Brighter True Tone Flash
Apple-designed U1 chip
Spatial audio
Night mode
WiFi 6
Fast charging
Gigabit-class LTE
Next-generation Smart HDR
Toughest glass in a smartphone
1200 nits peak brightness display
Display is 15% more energy efficient
In terms of overall form factor, the iPhone 11 Pro and iPhone 11 Pro Max are generally identical to the iPhone XS — but with one change. The iPhone 11 Pro weighs in slightly heavier than the iPhone XS. Here’s the comparison:

iPhone 11 Pro — 6.63 ounces (188 grams)
iPhone XS — 6.24 ounces (177 grams)
iPhone 11 Pro Max — 7.97 ounces (226 grams)
iPhone 11 XS Max — 7.34 ounces (208 grams)
Where does that extra weight come from? Likely the battery. The iPhone 11 Pro offers up to four hours longer battery life than the iPhone XS. That means you get up to 18 hours of vide playback, 11 hours of streaming, and 65 hours of audio playback.

Meanwhile, the iPhone 11 Pro Max offers five hours of additional battery life compared to the iPhone XS Max. That gets you 20 hours of video playback, 12 hours of video streaming, and eight hours of audio playback.

As reports prior to today’s event suggested, the iPhone 11 Pro series drops the 3D Touch Pressure sensitivity feature. In lieu of 3D Touch, Apple offer Haptic Touch. This means instead of pressure sensitivity, you long-press on the display and you’re given haptic feedback.

Many of the features that were originally reliant on 3D Touch, such as quick actions on homescreen icons, are now accessible via Haptic Touch. This means iPhone 11 Pro users shouldn’t miss out on much in terms of functionality.

The iPhone 11 Pro and iPhone 11 Pro Max are available in four colors: space gray, silver, midnight green, and gold. The new iPhones also feature a matte finish, as opposed to the glossy glass finish of the iPhone XS.
 
LazaNS kako pišeš ispada da je ovo neko revolucionarno tehnološko čudo a ne nepotreban upgrade (ako izuzmemo potrebu za wide angle kamerom). Baš sam se nasmejao. :d
 
Mislim da cu cekati slececu godinu :D Ovo je iskreno meh, sem te ultra wide kamere al moze da se zivi jos jedna godina bez nje. Mislim da cemi ios 13 samo biti dovoljan kao upgrade ove godine :D
 
Zasto su izbacili 3d touch, to mi tek nije jasno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baterija je veliki upgrade a vi kako hocete...
 
Nazad
Vrh Dno