Šta je novo?

iPhone 11

Ja bih tu Max-a uzeo ako su cene uporedive. Ne moze malo brzi proc i par sitnih unapredjenja da zameni taj osecaj nenadmasne izrade
 
Ti svakako u vakumu imaš Apple internacionalnu garanciju koja ne zavisi od KP-a, o čemu pričaš?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ja sam se raspitivao oko toga i nisam dobio pouzdan odgovor da ta garancija funkcionise kod nas. Zasto onda na kp prodaju nove ajfone, a daju garanciju 6 meseci ili godinu dana ali garancija ne ukljucuje ekran i maticnu plocu sto je 90 posto telefona...
 
had kao korisnik foruma racunas se u malo informisanije gradjane


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ma mene iskreno ne privlaci slikanje i nisam lud za njim
nemam instagram i facebook da kacim slike pa da mi je to od bitnosti
slikam klince i to je to
a mislim da oni mogu jos koju godinu bez ultraW

pazi ti kako su oni to lijepo smislili
u moju glavu je glupost dat 1600€ za iphone xs max 256gb koji bih uzeo da ocu da se otvorim
a onda ti posle cifre od 1600€ izgleda smijesna cijena od 1000€ za iphone xs max koji je model iz prosle godine


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ Ono sto pisem godinama, da Guglov hdr+ nije tako savrsen kao sto mnogi misle (''za 5 klasa/svetlosnih godina bolji od ostalih'') i da snimljene fotografije neretko mogu da budu sa totalno promasenim WB, nerealnim bojama, cak i podeksponirane. Nije sve u ''plavom nebu i oblacima'' a to mnogi uzimaju za glavno merilo kod poredjenja kamera, ni mnogi najskuplji DSLR/MILC ne forsiraju takve detalje po cenu pravilnog eksponiranja ostatka kadra i tacnih boja/WB.

Nexus/Pixel kamere su odlicne i jedne od najboljih ali Apple ih je stigao a na nekim poljima i prestigao.

Mate 30 Pro vs. iPhone 11 Pro vs. Galaxy Note10+ camera compare

We'll wrap up this camera comparison with the most obvious and predictable of conclusions - all three phones take awesome photos and there isn't really one that stands out as the best.

The Note has the liveliest colors, the Mate has the longest reach, the iPhone is the most consistent. But, paying top dollar for any of these, really, you'd expect them to be superb picture taking devices, and indeed they are.

Sve tri kamere su odlicne i vise nego dovoljne za potrebe smartfon fotografije ali iphone ima prednost u ovoj podebljanoj cinjenici. Sve ostalo zavisi od sposobnosti i kreativnosti korisnika.

Pixel 3/XL nisu ubacili u poredjenje zbog nedostatka dodatnih kamera, cekaju se Pikseli 4 mada izgleda ni oni nece imati odgovarajuci setup kamera.
 
Samo da se izvinim za neke ranije postove u temi, u kojima se mozda nisam adekvatno izrazio, ali malo preuvelicavanje odredjenih stvari od strane nekih clanova plus moja brzopletost i eto. [emoji4]
Ali da ne duzim sada, zakljucak je da su novi iP modeli vrhunski tu nema sumnje, definitivno najkompletniji do sada a trenutno i jedni od najkompletnijih na trzistu. Odavno nije bilo manjih razlika izmedju flagship modela vodecih proizvodjaca. Stvar ukusa, svako koristi ono sto mu najvise odgovara. [emoji4]
I na kraju, zaista volim da cujem kada je neko zadovoljan svojim izborom. A "prepucavanja" izmedju dva "tabora" treba ostaviti za neku drugu temu. [emoji3]
 
Kupi iP 11 pa cemo videti da si iskren i prihvatiti izvinjenje [emoji3]

I za koju temu, gde je ta tema pa da krenemo?
 
Mozda se nekada vratim na iOS, ko zna. Trenutno mi vise odgovara drugi tabor ali u nekom narednom periodu zasto da ne. [emoji4]
Ne znam da li postoji tema na forumu tipa "iOS vs Android" ili nesto slicno. Na drugom forumu ima vise tema slicnog koncepta. [emoji3]
 
Pa poubijali bi se ljudi u toj temi da postoji ovde :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
A i nema nikakvu svrhu.
Kao koji je bolji klub, zvezda ili partizan?
Glupost.
 
Ima tema ali je zakljucana koliko znam.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja sam se ozbiljno zagrejao sa iPhone 11. Sledeće godine, kada budem obnavljao ugovor... Ko zna!
 
Meni je iskreno jako krivo sto su ubili iskonski iphone ovim. Sada je zapravo 11 Pro pravi iphone, a 11 je xr. Koja je poenta toga ne znam, ali je bzvz. Sad kad hoces standardni iphone ti zapravo uzimas osiromasenu verziju. Oni su zapravo tacku stavili kad je izasao 8 i X, pa je 8 osiromasen i sad evo ti 11 koji glumi to nesto... Zapravo su sa Xom preskocili pola generacije po njihivom razmisljanju, otisli kao korak unapred pa xs moze zameniti samo Pro... Msm konfuzno i bzvz. Imali smo 5, 5s, 5c znalo se koja podoznaka je slabija, sad ispada da kupis oznaku a zapravo si dobio pod oznaku. Ako me je iko skontao, xexe :)
 
Pa ovo sto su uradili i ima neke logike, jer postoji ipad i ipad pro, mac i mac pro, logicno je da bude ip i ip pro da im svi uredjaji budu "jednaki"...


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Jedno je sigurno na iPhone-u svi imaju zuticu kada se slikaju, dajte im zeffixa. A ovaj pixel 3a se dobro drzi spram da kosta kao apple slusalice, samsung kao i uvek uzas boziji od kamere
 
Lazans@ zato sto za prosecnog korisnika koji ode u radnju kupovao je pre iphone 6,7,8 i imao je premium uredjaj. Sada ode tom istom logikom, kupi 11 i prevaren je. Jako je vazno kako se zove, da nije tako ne bi imao danas Pro kod svih proizvodjaca.
 
Izgleda da mnogo ljudi ima problem sa zutim ekranima na 11 Pro i Pro Max... Bijela vise vuce na zutu, "warmer screen" bla bla. Izvalis se milju evra na telefon i molis Boga da dobijes na OLED lutriji.
 
A i moze filter da se stavi... problem je u tome sto mnogi ne znaju kako u stvari treba da izgleda dobro kalibrisan displej... Cesta pojava kad se recimo radi kolor korekcija pa se dozvoli klijentu da dodje u studio i onda uvek po pravilu bude problema... cak se mnogima vise svidja prvobitni LUT jer su navikli a slika krs :d
 
Lazans@ zato sto za prosecnog korisnika koji ode u radnju kupovao je pre iphone 6,7,8 i imao je premium uredjaj. Sada ode tom istom logikom, kupi 11 i prevaren je. Jako je vazno kako se zove, da nije tako ne bi imao danas Pro kod svih proizvodjaca.

Ne ocekujes valjda od Apple-a da doda ''lite'' u naziv telefona i izbaci totalno osakacen uredjaj (sa pocetnom cenom 450$) koji osim pocetne oznake veze nema sa flagship uredjajima? Kao npr. Huawei sa P20 lite/P30 lite?

Kao sto Huawei nudi ''obican'' P30, P30 Pro i osakaceni P30 Lite tako i Apple u ponudi ima iP11 Pro, iP11 Pro Max i obican iP11 koji je skuplji od tog P30 lite ali neuporedivo bolji uredjaj koji ce i za nekoliko godina imati podrsku i raditi upotrebljivo dok ce P30 lite biti skoro pa bezvredan telefon u okeanu slicnih polovnih Androida (50-100 evra po oglasima) koji su odavno ostali bez podrske i vrlo verovatno poceli da stucaju i baguju sa poslednjim apdejtom (sto nije nista cudno za huawei te klase).

E u tome je razlika i kome to nije jasno onda ne vredi trositi tastaturu.
To sto su cene sve vise je neka druga prica ali je i hardver sve mocniji, kompletniji i kompleksniji pa ko hoce takav uredjaj kupice ga odmah po izlasku uredjaja, x meseci ili godina kasnije, nebitno je.
 
Poslednja izmena:
Moram reci da Iphone 11 ni u cemu nije osakacen uredjaj. Slazem se da mnogi drugi nude totalno osakacene uredjaje. Ako sam ja koristio iPhone od 4s pa sve do osmice ne ukljucujuci plus modele, svi su imali identican ppi 326 kao iPhone 11 i niko se nije bunio. Apple je cekao da oled tehnologija sazre do mere da moze ove ekrane da kalibrise na svoj nacin. Stariji amoledi su setite se, bili izuzetno žuti i sa previse zasicenim bojama. Kalibracija u granicama normale je bila nemoguca. Stoga je na oledima true tone cak i u danasnje vreme neupotrebljiv i totalno sve unisti. E sad iPhone 11 ima jednu kameru manje od pro modela ali je to slucaj od 7ice pa nadalje da svi osnovni modeli imaju jednu kameru manje. Sustina je da je umesto plus modela ubacen pro model sa oledom, sto opet ne moze biti jedan uredjaj, jer ce neko reci hocu uredjaj sa oledom ali je ovo “prevelik telefon za mene” , dok ce neko reći “premali telefon za mene” sto je bio slucaj sa iphone X. Filozofija je ista ali su modeli drugaciji. Nema slabijih modela , specifikacije ispod haube su u novim modelima identicne. Apple nije tu da stvara inovacije vec da iste usavrsi do maksimuma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne sme da ima "lite oznaku" za cenu koju traze za njega. Msm da niste razumeli sta sam hteo reci, uhvatili ste se samo za ono "osakacen" sto sa onim ivicama i dizajnom svakako i jeste. To nije premium izgled, i nije premium uredjaj, oni su ga tako pozicionirali. Nekad je cista oznaka bila premium, sada vise nije.
 
Ne, nego je obican premium, Pro je ultra premium.

Stalno ih kritikuju kako dizu cene, ovo je jedan nacin da se kaze, nije, cene ostaju iste samo sada nudimo uredjaje u klasi kakva do sada nije ni postojala (sto jeste realnost).
 
Niti može običan 11 da bude premium, niti Pro može da bude ultra premium. 11 je klasičan 11r sa "ok" cenom, dok su Pro modeli premium. Još telefoni nisu došli do tog ultra premium nivoa o kome pričaš.
 
Moment je napravio sjajan kamera test,kao i uvek.
Ovog puta vs XS Max:

https://youtu.be/XzjXcXyOJqM

Inace,deep fusion stize u nekoj od narednih beta(moguce 13.2 ).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno