Šta je novo?

iPhone 11

Promace mi u temi :) Ali zar ne rade to svi youtuberi, kakav bi opis bio: dobar telefon, preskup, cekamo sledeci? :)
 
Koliko ce iphone 11 da kosta kod nas u radnjama? Da li ce XR da malo pojeftini kad 11 stigne? Sada je u Emm* xr 95000. Trebalo bi da 11 kosta toliko, a xr onda da padne za koji mesec na oko 80 000 Sta mislite?
 
Oko 110.000 bi trebao 11 da košta.
 
Pa kako to majku mu, to je skoro 950 evra? Kupio bih ga al to je bezobrazluk. Onda je mozda bolje xr...
 
I Xs od 64gb je prošle godine bio 1350€ po našim prodavnicama..
 
Pa kako to majku mu, to je skoro 950 evra? Kupio bih ga al to je bezobrazluk. Onda je mozda bolje xr...

Pa uzmi na KP kada dodje kod operatera i budu se prodavali u vakumu. Kontam da ce biti jeftiniji.
 
Uzeo bih, al nesto mi sa garancijom nisu bas najbolji. A i koliko je jeftiniji kp pd radnje? Jedno 20 posto?
 
Jel mi se cini ili su fotke preostre ? Poceli kao samsung da isporuciju preforsirsno ostre fotografije... to mi se ne dopada... nadam se da ce procam to da izleci... okoreli sam protivnik ovoliko ostrih ivica...
 
Poslednja izmena:
Kad pogledam slike u galeriji slikane sa 6s koji sam imao, dosta su “mekše” slike nego na svim novijim koje sam imao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam da li neko vec ima nove modele pa moze da uporedi i potvrdi ovo sto sam ja primetio. Naime haptic touch je mnogo sporiji nego 3d touch. Neko ko nikada nije koristio nece primetiti razliku ali ja koristim iPhone 8 plus i Xr i razlika je više nego primetna. Koliko vidim novi modeli nemaju 3d touch sto znaci da su brzine haptic toucha novih modela iste kao na Xr. Ne razumem zasto izbaciti nesto sto je korisno.. Xr im je bio cini mi se eksperimentalni model da izbace 3d touch.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postoji mala ali prakticno zanemarljiva razlika u brzini... a izbacen je jer je bio skup sistem koji se nije puno primio a zauzimao je mesto bateriji...
 
Zanemarljiva ako neko nikada nije koristio 3d touch. Ja koji ga svakodnevno koristim, tipa tastatura, linkovi na safariju i td to baš primetim. Vibracija je takodje drugačija. Znam da je malo ljudi koji ovo koriste nesto puno ali ima i onih koji ga koriste. Ne mozemo reći da je neko veliko ulaganje bilo u haptic touch jer i na androidima to postoji odavno. Siguran sam da ce biti mnogi kojima ce ovo smetati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najveca mana je za tastaturu za ostalo je bas zanemarljivo... da je bolje sa 3D jeste ali da je vredno ovolike razlike u bateriji nije...
 
Samo treba da ubrzaju animaciju za haptic touch i biće ok. Ovako je stvarno velika razlika u odnosu na 3D Touch i iritira.
 
Teško je da se ubrza na nekom nivou 3d touch-a jer kontam da onda telefon ne može razlikovati da li zelite običan dodir ili haptic, jer primecujem ako pokusam da samo duže držim prst na oba telefona (8 plus i Xr) haptic radi istovremeno. Medjutim ako pritisnem ekran jače na 8 plus onda automatski prepozna da zelim haptic i munjevito to radi. Ako ih budi kritikovali vratice opet 3d u sledecim modelima.
Jasno mi je sada zasto su odmah povukli Xs i Xs Max.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo zasto fali jos 2 gb ram. Ako su apple stavili 6gb ram, bice ovo telefon nedostizen 2-3 godina. A sad, gubi u note radi ram od 4 gb. Mnogo su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*e ove od apple.

https://youtu.be/CusxWlCsTfQ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jel se isplati dati pare za iphone 11 pro ili da idem na iphone 11 ?
razlika je 400€


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pazi, sve je stvar izbora. Realno ja izmedju Xr i Ostslih prosle godine nisam video neku razliku, jer nisam toliki freak oko displeja i nemam vremena da trazim mane telefonima vec gledam da to radi kako treba. Ja sam kupio Xr prosle godine i nisam zazalio ni jednog jedinog trenutka, ima sve sto mi je potrebno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ti tih 400 evra ne znace nista u zivotu, onda na bolju varijantu.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Bas sam to hteo priupitat :D
 
Ako ti tih 400 evra ne znace nista u zivotu, onda na bolju varijantu.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

za tu razliku imas gopro novi
sa digitalnom stabilizacijom koja je zapanjujuca
a video iz gopro i sa iphona i dalje ne moze da se poredi

jedno je sto pise iphone sta je bolje na papiru
ali ono sto mene zanima je praksa
da li mi zaista treba PRO model ili mogu lagano na obican sa 256gb


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najbolje odes i pogledas sva 3 modela. Moje vidjenje bi bilo ovakvo(poredim sa prethodnim modelima koje sam uporedio pre kupovine):

1. iPhone 11 pro je najmanji telefon, odmah je ispao jer mi treba veca baterija, manji telefoni imaju manju bateriju- po logici stvari.

2. Iphone 11 je srednje velicine, ekran (bilo je neko jace osvetljenje u nekoj poslovnici ili gigatronu, ne secam se gde je tacno bilo) potpuno isti i uporediv sa ostalim modelima, ali bezeli ogromni, rekoh nema sanse da ovo uzmem.

3. Iphone 11 pro max - na prvu odusevljenje telefonom, velicina ekrana, mali bezeli, savrsenstvo. Nakon uzimanja u ruke odmah je i on otpao, prevelik za moje ruke, a i cena je bila poprilicno bliska nekom polovnom automobilu koji bih mogao kupiti ženi, pa da grebe po parkinzima do mile volje.

Bilo kako bilo, na kraju, nakon sto se utvrdilo da iphone Xr (sada 11) ima najbolju bateriju i nekako je bio najpovoljniji od svih, pa sam mogao da uzmem verziju sa vise memorije, uzeo sam Xr , verziju sa 128GB i nikada se nisam pokajao. Meni potpuno savršen. Necu ga menjati nadam se do sledece generacije. Ekran je meni dovoljan i mogu reci odlican.

Ali sve je stvar tvog licnog stava, misljenja i potreba.

Niko ti ovde ne može reći sta tebi odgovara osim tebe samog.

Naravno ako patis od toga da imas najbolji ekran , male bezele onda pucaj na 11 pro ili 11 pro max.

Ako gledas da imas top model po manjoj ceni i ne smeta ti sto na papiru ekran nema “dovoljnu” rezoluciju i sto ima malo vece bezele, na sta se realno priviknes brzo kada prelazis sa nekog starijeg modela, onda definitivno 11.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
sad imam iPhone X 256gb
fora je sto ga nikad ne bih zamijenio ali sam uspio da mu pokvarim face id i zadnju kameru


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno