Šta je novo?

iPhone 11

Uzeo sam 11 pro u top stanju, prebacujem jednu po jednu app iz androida, e sad kad sam došao do WhatsApp-a imam jedan "mali" problem.... kad odradim ono s brojem telefona i potvrdom na iPhone i stigne kod, WA se pokrene ali ne vidi bekap niti ima neka opcija, samo da nastavim, I piše neće moći posle toga da se vrati bekap i podaci.... kako to da odradim? a da ne izgubim bekap....
 
Meni sa s10 plus na 11 pm nije radila ova aplikacija. Ali kad sam prebacivao drugi put kolegi sa Samsunga na iphone 13 proslo je najnormalnije. I WA chatovi su prebaceni. Nekad radi nekad ne.
 
Koliko vam se u toku noci (tj. u idle-u) smanji % baterije i u kom vremenskom intervalu? Znam da to zavisi od dosta faktora kao npr. koje su sve aplikacije instalirane, da li je omoguceno da se azuriraju u pozadini i sl., ali me interesuje okvirno da bih uporedio sa mojim.
 
Apple kaže do 10% da je normalno tj nije za servis. Moj ip13 troši oko 5% a sve zavisi i od doba noći. Npr ako se probudim oko 4h i isključim ga sa punjača, do 9h ne potroši ni 1%. To ima veze ili sa 2 sim kartice ili sa wifi signalom koji noću vrv ne radi bas najbolje na kućnom netu. A oni "novi" "izlozbeni" primerci telefona sa kp troše po 20-30% jer su kineske baterije u njima sa štelovanim bh.
 
Telefon sam pre dve nedelje uzeo uz paket kod mts-a. Meni u idle-u skine oko 8% za 10 ipo sati (iskljuceni Wi-Fi i mobile data), to je valjda ok?
 
Po apple-u je to ok. Sad što nekome ne troši ni 2% a nekome troši više a novi telefoni, to ne znam. Vrv mreža, wifi....
 
Po apple-u je to ok. Sad što nekome ne troši ni 2% a nekome troši više a novi telefoni, to ne znam. Vrv mreža, wifi....
Ok je i meni ako je to normalno. :) Mislim znam da dosta faktora utice na potrosnju baterije i u idle-u, npr. background apps refresh, razna podesavanja, servisi i sl., nego reko' da ipak proverim.

Jos jedno pitanje, u "Battery Helath & Charging" mi stoji poruka da se baterija rekalibrise, bateriju telefona sam do sad praznio do 20% i onda stavljao na punjac (Samsung 25W) i punio do 80%. Sta podrazumeva ova (re)kalibracija baterije, da li da je jedanput ispraznim skroz, pa napunim do 100% ili...? :unsure:
 
A da li da pustim da se baterija isprazni do kraja, pa onda da je punim do 100% ili nema potrebe za tim?
 
Pražnjenje baterije do kraja joj samo šteti, ne znam zašto bi to namerno radio?
 
Pražnjenje baterije do kraja joj samo šteti, ne znam zašto bi to namerno radio?
Znam, zato i pitam da li je potrebno zbog te (re)kalibracije baterije. Ukoliko nije, nema razloga onda da to radim.
 
Nema nikakvog razloga da to radis za rekalibraciju baterije 😃
 
Nije potrebno, uzivaj u telefonu i nemoj da se sekiras oko baterie toliko :D Samo pokusaj da ga ne praznis skroz i to je to
 
Nije potrebno, uzivaj u telefonu i nemoj da se sekiras oko baterie toliko :D Samo pokusaj da ga ne praznis skroz i to je to
Ma ne sekiram se, nego reko' da proverim te neke stvari oko iste, da ne radim nesto sto ne bi trebao. Znam da ce vremenom od upotrebe, praznjenja i punjenja baterija savakako oslabiti, kako BH tako i kapacitet, ali eto da joj pripomognem da traje sto duze. :giggle:
 
Pozz, treba mi mal pomoc oko Dnd funkcije, ako sam dobro shvatio kad je upalim ne bi trebalo da telefon ni vibrira ni zvoni ni nista, npr. pred spavanje pogasim wifi,data,bt i upalim silent dugme i upalim dnd i ujutu oko 7 neki nepoznat broj me zove i telefon uredno vibrira, sta radim pogresno i moze li neko u koracima da objasni kako da podesim to?

Ja sam u dnd ubacio par brojeva koji mogu da me dobiju kad je to upaljeno ali ne zelim niko drugi da me zove,salje sms ili slicno(mislim na zvuk i vibraciju telefona), na androidu pre sam imao vibraciju da izaberem i silent.
 
Lepo su rekli ljudi, polovni iPhone je mačka u džaku i to je istina. Pogotovo na ovim našim prostorima.
Imaš nove iPhone 11 128 Gb. Oko 400-450€ su. Novo je novo, pogotovo ako ne menjaš često telefone.
Rođeni brat dan danas psuje sebe što je prodao (LEGENDARNI) iPhone 11 Pro Max ali znam da mu nije ni padalo na pamet da ga traži na oglasima polovnog i uzeo običnu 12-cu novu koju i dan danas koristi.
Moj savet - novo je novo i tu nema priče.
Polovan iphone je isto što i polovan BMW, a ujedno i kao i svaka polovna premium stvar. Onaj ko "ima para" kupi novo i aka ga kako hoće jer je novo i dok je novo trpeće svakvo maltretiranje. E onda kad kreće da ispušta dušu ide kod drugog, trećeg vlasnika i sve tako.

Neko gore pomenu da je uzeo iphone 11 umesto galaxy a54. Nema tu greške, kamera vrhunska i provereno bolja, sistem, cpu i ostalo sigurno bolje, baterija takođe. Jedino na a54 je ekran bolji i to je sve.

Ja imam 11 od kako je izašao (preko 4 godine) i dan danas ne vidim razliku u radu u odnosu na nov. Baterija je na 70 i nešto posto. Mučen je maksimalno, vozim po ceo dan, yt non stop, navigacija nekad radi po ceo dan... Baš je mučen maksimalno. Iako je oslabila traje lagano dan normalnog korišćenja na 4g. Na wifinbi lagano izgurao dan.

Glavna mana ovog telefona sada je jer dobija samo još jedan ios što znači da u fulu može da se koristi još oko 3 godine. Posle će već neke aplikacije da traže noviji ios za neke funkcije i nije to više to.

Ja planiram da menjam za 15 pro ili pro max na proleće kad se unormale cene i ako se ispostavi da su rešene mane sa savijanjem, grejanjem i usporavanjem cpu.
 
Jel zna neko do koje verzije iosa ce ic serija 11/11 pro/11pro max? Mislim jos koliko godina da ocekujemo?
 
Verovatno još dve, ako računamo da je aktuelni 17 od Phone XS, iPhone XR. Prvo će njima da izbace podršku.
 
Verovatno, mada to ne mora da znaci. Npr, 6 je "dobacio" do ios 12, dok 6s podrzava 15 (znaci 2 godine nijedan model nije izgubio podrsku). A onda su 6s i 7 u isto vreme izgubili podrsku.
 
Tako je i tad su produžili podršku van očekivanja korisnika 😃 Svakako je bar još dve godina podrške softverom za taj model 😃
 
Upravo, evo sad bas pogledah, npr:

Rajfajzen, OTP i Intesa: iOS12
Unicredit, NLB: iOS11
AIK: iOS 13
Erste: iOS 10
Mobi: iOS 9 (jer im je dosta stara aplikacija)

Uzmi Racun i Pobedi: iOS 15 (bog sveti zna zasto i kako)

Suma sumarum, ako ne planirate da dobijate stan u Zemunu u skorije vreme, radice dugo i 5 godine star ajfon.
 
Pozz drugari uzeh iP 11 pro max. Zanima me jel normalno da nema sve crtice signala mob mreze 4G? Mts je u pitanju? Kad stavim na 3G tad ima sve crtice mob mreze.
 
Pozz drugari uzeh iP 11 pro max. Zanima me jel normalno da nema sve crtice signala mob mreze 4G? Mts je u pitanju? Kad stavim na 3G tad ima sve crtice mob mreze.
Mislim da ti to ima veze sa udaljenošću od tornja, ne bi trebalo da ima veze sa jačinom signala. Ista stvar je i kod nas u BiH.
 
Mislim da ti to ima veze sa udaljenošću od tornja, ne bi trebalo da ima veze sa jačinom signala. Ista stvar je i kod nas u BiH.
Dosad sam imao samsung huawei oneplus signal je bio ok. Van grada u seoskom podrucju ni oni nisu imali signala skroz to je normalno. Al ovo je u grad sami centar pa me zacudi.
 
To sa signalom je generalno kod svakog proizvodjaca drugacije, kod nekih Xiaomi mi je 4 crte ono sto je 2 crte na Apple/Samsungu, gleda se dBm vrednost i da li je internet sporiji/brzi, a ovo za signal je samo vizualno.
 
Sve oridjidji :ROFLMAO: cak i zastitno staklo za ekran i kamere. :ROFLMAO:
IMG_0128.jpegIMG_0105.jpeg
 
Nema sta…

Assembied i umjesto l in China. Top 😂😂😂

A tek California… a jesu ga napravili hahahaha
 
Nazad
Vrh Dno