Šta je novo?

iPhone 11

Za takvog korisnika 11 nema greške. Ne bi se prodavao toliko dugo da ne valja. Upoređivao sam sa nekim cenovno istim telefonima iz 2024, 11 meni generalno bolja i veći užitak korišćenja. Osim za ljude koji hoće napucane boje ekrana i kamere, veće osveženje ekrana...
Mislim da je 11-ica svakako bolji izbor od mid-range telefona (tipa A34 ili A54) iz ove godine. Kamera mu je sigurno bolja, a to mi je bitno. Osvezenje ekrana na mobilnom mi je apsolutno nebitno, a IPS na originalnom SE-u mi je odlican displej, tako da verujem da cu biti i vise nego zadovoljan ekranom na 11-ici. OLED je svakako super, najvise zbog manje potrosnje baterije, imao sam SAMOLED na A71, ali mogu da prezivim i ako telefon nema isti.😄
Cekaj da vidim sta ce 15-ca da donese, ako bude "ok" imas od mene mint 13 Mini, ali kostace te.. :D
Hvala na ponudi, ali ne. Samo nov telefon dolazi u obzir, pa makar bio stariji/slabiji. ;)
Imao sam i se 2020 i 11. Se je super i simpa fon sve dok npr ne nakačiš bt sluške ili slično, tada mu punjač postaje najbolji drug 🙂
A realno ko jednom ode na swipe teško da se vrati na home button, cena im je slična ali generacijski su nebo i zemlja
Nije mi bio problem da se vratim sa swipe-a (na A71, jos sam iskljucio navigacijske tastere i odabrao full screen gestures) na home button na SE. Brzo se prilagodim na obe opcije. :giggle:
Napredak SE 22 u odnosu na 20 je minimalan. Oba su hardverski daleko iza 11, koji se i danas proizvodi pa tako ne znam kako bi i baterijom bili uporedivi uopšte. Jedino što je noviji čip u se22 ako nekom to nešto i znači na takvom uređaju. I još da dodam da na se modelima brzo degradira baterija, barem kako battery health pokazuje
Da, i ja mislim da je jedina prednost SE (2022) u odnosu na 11-icu noviji chipset i duza iOS update podrska zbog istog, ali sve ostalo je (daleko) inferiornije u odnosu na 11.
Jedino sto je covek spomenuo da mu odgovaraju mali telefoni, a 11 je sve samo nije mali (a ni lagan)
Pa da, manje telefone pa je naveo 11 pa a34 koji je sve samo ne mali. Između ta dva 11 bez ikakvog razmišljanja.
Rekao sam da u principu preferiram manje telefone, ne da iskljucivo zelim manji telefon. Kao sto sam vec rekao imao sam A71 sa 6.7" ekranom, sad imam SE sa 4.0". Eto sad idemo na 6.1". :giggle:

Hvala svima na odgovorima, uzimam 11-icu. ;)
 
Da li je neko testirao iOS 17 na 11-ici i ako jeste, kakvi su utisci? Cekam da mi ovih dana stigne telefon iz MTS-a, pa imam pitanje u vezi punjenja baterije telefona. Posto u pakovanju nema punjaca, a vec imam originalni punjac (5W) od starog SE-a (takav se ranije dobijao i uz iP11), kao i Samsungov fast charger (25W), da li je ok da koristim njega (ovaj brzi) za punjenje 11-ice? I da li je ok da se iskljuci opcija "Optimized battery charging"?
 
Možeš da ga koristiš, kao i da isključiš optimized charging, ako ti odgovara takav način punjenja baterije :)
 
Hvala na odgovoru. Meni je sve jedno, nego šta više odgovara bateriji da bi duže trajala? Znam da je preporuka da se ne ide ispod 30% kao ni da se puni iznad 80%, da li optimized battery charging zapravo doprinosi očuvanju baterije ili je manje-više beskorisna opcija?
 
Zavisi od tvojih potreba, intenziteta korišćenja, navika. Nemoj da se previše time opterećuješ, baterija je da se troši i nikakve drastične uštede nećeš napraviti. Važnije je da ga ne pregrevaš, intenzivno koristiš dok je na punjaču, kao ni bilo koji drugi telefon.
Svako iPhone punim oduvek kako stignem i kako mi odgovara i uglavnom je sličan rezultat, posle pola godine se prvi put oseti blago kraće trajanje baterije, nešto više posle godinu dana, a nakon dve godine je to upadljivo u odnosu na to kad je kupljen, ali to je savršeno logično kod svakog telefona bilo kog proizvođača.
Uživaj i koristi normalno telefon i menjaj ga kad ti smeta dužina trajanja baterije, usporenost ili šta ti je već bitno.
 
Ja imam 11icu 2 godine, nikad pazio nisam na punjenje, desilo se i da ostane bez baterije skroz, mnogo puta punjen ispod 10%. Kacim ga da se dopuni kad god stignem i evo, BH je kaze 87%.
iOS 17 imam od developer bete, sve super radi.
 
Jel zna neko gde u BG ima da se kupi Nillkin (CP+ Pro ili Max) staklo za 11-icu? Ovi na KP kao imaju u ponudi, ali u stvari niko nema na stanju.
 
Žena apdejtovala ip11 na ios 17. Od tada neće punjač da puni, registruje ga ali ne puni. Telefon punimo sa kompa, tako hoće. Probao sam drugi ip na istom punjaču, radi. Šta može da bude?
 
Original lightning?
 
Planiram da uzmem iPhone 11 ili 11 pro, medjutim na oglasima su većina sa baterijom ispod 80% a cene skoro kao novi, jedino što vidim povoljnije su neke varijante sa zamenjenim ekranom, ili baterijom, par nekih servisa prodaju i kao bukvalno kao original, možda za nijansu drugačije boje..... da li neko od vas imao prilike da uporedi, ako vrsi posao i tako uzeo bi jer mi treba kao dodatni telefon.... ili da jurim nov ako ima mnogo razlike u kvalitetu, odzivu i bateriji?
 
Bolje uzmi neki android za te pare, 11 ima jos godinu dana podrske.
 
Bolje uzmi neki android za te pare, 11 ima jos godinu dana podrske.
Tačnije, iP11 dobija još samo sledeću verziju iOS-a, ali dobijaće security updates još dugo nakon toga.
Polovne telefone sa neoriginalnim delovima definitivno zaobilaziti, ko zna ko je na tome radio, kako je sve sklopljeno i koliko će ti delovi trajati.
Ja sam morao polovni XS da nosim u iStyle pre par godina zbog problema sa kamerom, ustanovili su da je telefonu promenjen modul kamera(sa original delom), ali ga nisu lepo sklopili i ulazila mu je prašina između sočiva kamere i stakla.
Ja bih lično polovan iPhone kupio samo od poznanika i ovde na Benchu. Sve ostalo mi je mačka u džaku.
 
Poslednja izmena:
Fascinantno mi je da se iPhone 11 i dan danas prodaje i da ga ljudi masovno kupuju.
Pretpostavljam da je to zbog kamere najviše.
Moja sestra od strica ga ima i jako često izbacuje slike i super su, čak i noću.
Stvarno su super slike.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Kome je
Fascinantno mi je da se iPhone 11 i dan danas prodaje i da ga ljudi masovno kupuju.
Pretpostavljam da je to zbog kamere najviše.
Moja sestra od strica ga ima i jako često izbacuje slike i super su, čak i noću.
Stvarno su super slike.
Nista cudno, i dalje odlican telefon koji u realnoj upotrebi ne zaostaje mnogo za aktuelnim flagship telefonima. Nema telephoto kameru, ali je zato main senzor odlican kako u photo tako i u video modu. A13 Bionic je jos uvek vrlo mocan chipset i sve aktuelne aplikacije i igre rade snappy i bez problema na istom. Sve u svemu, ako se ne gleda samo striktno koliko je telefon star, vec se sagleda celokupna slika, vrlo je jednostavno zakljuciti zasto je 11-ica jos uvek odlican telefon i kao takav i dalje trazen od strane kupaca. Ja sam ga pre neki dan kupio novog, opredelio sam se za njega umesto Galaxy A54 i ne kajem se uopste. Kristio sam i Android i iOS, oba imaju prednosti i mane i nije mi problem da se prilagodim na neki od ta dva OS-a.
 
Bolje uzmi neki android za te pare, 11 ima jos godinu dana podrske.
imam vec ja Xiaomi note 10 pro, ali sam uporedio slike s kamere mnogo su bolje sa iphone 11.... znaci da trazim onda neki ocuvaniji... a kako da prepoznam kome je menjana kamera a koji je originalni? ima li neka caka
 
Lepo su rekli ljudi, polovni iPhone je mačka u džaku i to je istina. Pogotovo na ovim našim prostorima.
Imaš nove iPhone 11 128 Gb. Oko 400-450€ su. Novo je novo, pogotovo ako ne menjaš često telefone.
Rođeni brat dan danas psuje sebe što je prodao (LEGENDARNI) iPhone 11 Pro Max ali znam da mu nije ni padalo na pamet da ga traži na oglasima polovnog i uzeo običnu 12-cu novu koju i dan danas koristi.
Moj savet - novo je novo i tu nema priče.
 
@jabree
Ili prodaj taj Xiaomi sto imas, doplati razliku i lepo kupi nekoriscenu 11-icu i miran si.
 
@jabree ako kupuješ polovno traži izveštaj iz 3utools
 
Ja sam svoju 11 pm prodao i bas mi zao, a sluzima me odlicno, 1100e sam je uzeo novu, i posle 3god je bila kao prvog dana, baterija je pala na 95% al bukvalno se nije primecivalo...
Sad je skoro drugar uzeo obucnu 11 128gb za 330e, bez kutije itd, al je barem displej faceid i to original...
 
imam vec ja Xiaomi note 10 pro, ali sam uporedio slike s kamere mnogo su bolje sa iphone 11.... znaci da trazim onda neki ocuvaniji... a kako da prepoznam kome je menjana kamera a koji je originalni? ima li neka caka
Nemoj uzimati polovno sa kp nikako. Bolje od prvog vlasnika da uzmeš i sa 80% bh nego one prepakovane. Imala sam i bacila 400e tad na neispravan telefon. Baterija je po 20-30% noću gubila na kapacitetu kad nije na punjaču. A da će ti vratiti novac nema šanse. Možeš lično da ideš da pretiš i onda možda izvučeš 50%. Nije vredno živaca.
 
Ja sam svoju 11 pm prodao i bas mi zao, a sluzima me odlicno, 1100e sam je uzeo novu, i posle 3god je bila kao prvog dana, baterija je pala na 95% al bukvalno se nije primecivalo...
Sad je skoro drugar uzeo obucnu 11 128gb za 330e, bez kutije itd, al je barem displej faceid i to original...
Ima dosta ip 11 sa zamenjenim ekranom tj i radi face id i true tone samo prebacuju kodove od starog displeja na novi ekran i tako posle radi face id tj pricam za kopije ekrani... Kopije ekrani cesto ne radi kako treba tj dole skroz za back tj za pocetni ekran kada se vraca..
Takodje i za bateriju
 
Program koji ti izbaci sve podatke o telefonu. da li je sta menjano, kapacitet baterije...ovako
IMG_8938.jpeg
 
Drugari promenio sam svoj iphone 11 max pro i ostalo je da poklonim Sparin zastitno staklo za iphone 11 max pro. Staklo ima usek na gornjem delu, znaci ne prelazi preko kamere. Uz staklo poklanjam svoju originalnu spigen liquid crystal masku. Maska je koriscena, izgrebana, ali se na tel ne vidi plus dobijate vrhunsku zastitu. Dajem i neku kinesku providnu masku takodje. Pa ako nekome treba nek se javi
 
imam vec ja Xiaomi note 10 pro, ali sam uporedio slike s kamere mnogo su bolje sa iphone 11.... znaci da trazim onda neki ocuvaniji... a kako da prepoznam kome je menjana kamera a koji je originalni? ima li neka caka
Evo ovede kod nas na forumu kolega prodaje lepo ocuvanu 11icu sve org. Sto se mucis po oglasima, dogovoris se sa kolegom i mirna glava.
 
ako neko moze od kolega da pomogne oko onih slova kod samog serijskog broja ili modela iphone telefona.....na sta se ova slova odnose, model ili serijski broj?
Prvo slovo broja će biti M,N.F ili P, i objasniće vam kakvu istoriju iPhone ima.

M
- Novi telefon
F - Restauriran telefon
N - Zamenski telefon. Ova oznaka odnosi se na telefone koje su ljudi dobili u Appleovoj prodavnici jer su imali neke probleme sa svojim originalnim telefonom.
P - Personalizovani telefon. Ovi telefoni na sebi imaju nešto što je specifično izgraviraon na kućištu za kupca.
 
Nazad
Vrh Dno