Šta je novo?

iPhone 11

Da da osetno je losije :) nema nista od toga oprosti se od onog-sot-a😔
 
Mogu samo da potvrdim što Igor kaže.
Baterija na iPhone-u 11 je osetno lošija.
14.6, 14.7 i 14.7.1 su isti u tom pogledu, tako da onaj ko je već na 14.6 može da nadogradi na 14.7.1.
 
Postoji li nacin da se preko PCa odradi rollback na 14.4?
I ja primetih na svojoj 11ici da ima neki battery leackage ali nisam bio siguran...
 
Dap😔 osim ako nesto ne prsnu serveri opet pa se potpisuju starije verzije sw
 
Skidam posle 14.7 pa vracan na nejga. I on mi je bio bolji sto se baterije tice nego li 14.7.1
 
Jel ima neko problem da mu je nestao battery usage chart? Meni sam od sebe nestao, probao restart i sve ostalo i nista, samo stoji ovako 25D23CAE-7F03-44C5-BF58-F411E6AE2720.png
 
Nisam vratio fon na 14.7 jer nemam data backup pa ne mogu sve iz pocetka ali def. baterija krace traje (fon je star 10 dana).
Meni je ladno gurala 2 dana ranije. Sada, dan i po...
Doduse, na starom kompu imam iTunes pa je radjen backup od ranijeg iphone-a pa cu videti (stari komp trenutno nema gde da se ukljuci)...
 
A ko je to rekao sem tebe? Aj procitaj jos jednom pre nego sto pises pisanja radi. Rekao sam da meni ne radi. Prosverli me , koji Iiphone imas i koji sat?
Evo da te prosvjetlim..imam 11-ticu i SE watch..i nisam upirao prst u tebe,nego sam samo napomenuo da netreba generalizirati probleme oko ios-a..nekima sve super radi ne..tako da ono tebi radi a meni ne ili obrnuto neznači da je kod svih tako ..ništa osobno..;)..ako apple izda neku zakrpu ili update onda je to lansirao sa razlogom...
 
Meni ni sa updateom za sat opet ne radi. Prvi put ga je otkljucao i taman se ponadao ali vise nece. Nije to ni tako bitno, ukucam pass i vozi ali eto kod mene nesto nece pa nece. Naravno da ne generalizujem.
 
Je l vam se grebu ledja i ivice ako ne nosite masku na 11 pro max modelu? Mrsko mi da mu stavliam masku, mnogo je lepsi osecaj u ruci bez 😁
 
Ja se malo zaigrao. Napucao mu 15 Beta4. Sve je ok za sada ali i dalje nije battery friendly.
 
Bolja batt id 14.7.1 100% imam dva tel sa istim healthom drasticno duze traje batt na 15 beta 4 naravno isti modeli telefona…

@bjerg 11pro nikad izguljen nisam video samo polupan
 
Gde je bolja baterija? (uopste te nisam razumeo) :(
14.7.1 ili 15 beta4?
 
Duze drzi na 100% ali posle pada li pada. Barem je kod mene tako.
 
Imam dva iphone se modela sa identicnih 93-92 battery healt ovaj sa 93 je na 14.7.1 dok drugi sa ios 15 je na 92% oba koristim za muziku te po tome otprilike mogu da procenim da mi definitivno 15 duze drzi, manji pad procenata na standby takodje 2% tokom dana dok 14 opadnr i za 10% mislim da je indikator na ios 14 ocajno los… nikada ih ne praznin do kraja uvek ih stavljam sa nekih 20% ali mi def od beta 3 i sada sa beta 4 baterija kida :-D
 
Videcemo uvek upropaste sve kad krene nedeljni update 🤣
 
Svidjaju mi se ovi zvucni profili... mrzelo me da ih pravim preko Shortcut-ova
 
nije lose nisam siguran kako bi to moglo da se resi preko precice
 
Shortcut pa napravis kroz Scripting. Tako sam ja pravio neke svoje, a pozvao sam i Assistive touch dot i dodelio joj tri funkcije koje mi trebaju.
Korisna stvar.
 
Ma za AT ti je jako lako.
Accessibility->Touch-AssistiveTouch i ukljucis prekidac. Dole u meniju imas singe tap, double tap i long press mogucnost kao i mogucnost kreiranja novih gestura.
Evo skrinshota sta sam ja odabrao.
 

Prilozi

  • 3FF3D464-8001-4B94-8A95-88A30D5B4C2B.png
    3FF3D464-8001-4B94-8A95-88A30D5B4C2B.png
    262.9 KB · Pregleda: 21
Shortcuts moram sa kompa ne mogu sa mobilnog. Slozeno je.
 
Nazad
Vrh Dno