Šta je novo?

iPhone 11

Mobile data- mobile data network i tu kucas sta treba


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala Gorane, To sam i video, ali me cudi sto to nije podeseno odmah po ubcivanju SIM kartice, zasto stoji LTE setup (optional) Da li je moguce da glupi mts nije mi aktivirao 4G automatski na kartici..svasta
 

Evo je animacija ispod 10% i lpm :)
 
Poslednja izmena:
Ako je damo u lpm onda i nije tako strasno. ja ga nikad nisam upalio na iphone. Ako vec vidim da imam malo baterije ja ga ne cackm i mnogo moze da drzi. Valjda tako stede struju.
 
Samo sam primetio kada mi opadne kapacitet napolju uglavnom naglo padaju% na minusu i tad bas ume da stucka :-D ali ja preventive radi ukljucim lpm :-D
 
Kako se setuje 4G apn?

Hvala Gorane, To sam i video, ali me cudi sto to nije podeseno odmah po ubcivanju SIM kartice, zasto stoji LTE setup (optional) Da li je moguce da glupi mts nije mi aktivirao 4G automatski na kartici..svasta

Sve ti je automatski podeseno nakon ubacivanja kartice i ako treba, i nije do sad koristio MTS, on povuce i update za Carrier Settings.
Nadam se da je ubacena odgovarajuca 4G, postpejd kartica.
 
Hvala na odgovoru, izgleda mora mts da aktivira 4G, tako da zato nemam na telefonu po deafultu 4G.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Podrazumeva se da je operater aktivirao 4G mrezu, to je osnovni preduslov.
 
Samo sam primetio kada mi opadne kapacitet napolju uglavnom naglo padaju% na minusu i tad bas ume da stucka :-D ali ja preventive radi ukljucim lpm :-D

Ja ga dosta drzim na zimi jer radim napolju povremeno. Sto se tice svega normalno se ponasa sem sto se javlja izrazen ghosting.

Drugo sto nisam uspeo da prokljuvim je zasto aplikacija polovniautomobili onako prži fon. Da li je ona loše isprogramirana ili su ubacili kod za majnovanje :) Bukvalno mi se fon usija samo zbog listanja slika u toj aplikaciji. Bateriju takodje trosi nenormalno brzo.
 
Ako nemas karticu koja podrzava 4G, onda moras u poslovnicu.
 
I ako imas. Kod njih nije po deafault-u ukljucen 4g.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako je ali mozes da trazis i kontaktiranjem njihove podrske a kartica mora u poslovnici.
 
Ma da ali to je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izam. Kad sam bio kod njih, zamenim karticu na kojoj je bio aktiviran 4g, na drugoj corak. Zovi opet da aktiviraju. Samo kad sam ih se resio. Jedino sto mi se svidja kod njih je ugovor na godinu dana i tako sam 5g produzavao cak i kad je bila ona promocija 100gb.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam problem sa lagovanjem sve radi baš onako kako sam i očekivao, nego ono što mi treba a nema već duže vremena je program za muziku ako se neko seća jedno vreme je bio aktuelan fox tube pa posle imusic a sad ih više nema u app storu.
Program je na bazi youtube-a ali bukvalno pokupi cache i downloaduje pesmu, snimak sa yt u sopstvenu memoriju telefona, ako neko zna nešto poput toga bio bih mu zahvalan.
 
Nemam problem sa lagovanjem sve radi baš onako kako sam i očekivao, nego ono što mi treba a nema već duže vremena je program za muziku ako se neko seća jedno vreme je bio aktuelan fox tube pa posle imusic a sad ih više nema u app storu.
Program je na bazi youtube-a ali bukvalno pokupi cache i downloaduje pesmu, snimak sa yt u sopstvenu memoriju telefona, ako neko zna nešto poput toga bio bih mu zahvalan.

AppStore pa alikacija se zove ALOHA.

Btw ne razumem kako uspete da ispraznite fon ispod 20%. Bukvalno ni na iphone 11 ni 11 pro max sa maksimalnim koriscenjem ne uspraznim bateriju ispod 30 na kraju dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AppStore pa alikacija se zove ALOHA.

Btw ne razumem kako uspete da ispraznite fon ispod 20%. Bukvalno ni na iphone 11 ni 11 pro max sa maksimalnim koriscenjem ne uspraznim bateriju ispod 30 na kraju dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Upravo tako to mi je promaklo završavam dan sa prosečnim screen time cca 4h i ostane još 50%.

Hvala za app.
 
sve se da isprazniti ako se koristi tel :) znam ljude koji pro max pune 2x dnevno
 
Pretera ga sad, ispada da niko ne koristi telefon, ako mu ostane na kraju dana 30%. Baš me zanima koji je to scenario korišćenja, pa da iP od 4000 mAh puniš dva puta dnevno, a da pritom imaš i neke obaveze ili aktivnosti u životu [emoji849] No life-era je uvek bilo i biće...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto je jos crnje rade kao crnci ali je telefon taj koji je posao :) ne dozvoliavaju oni da se isprazni na isppd 30% tad je na power banku vec :)
 
E pa tako reci odmah, rade na telefonu [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko je vama battery healt na 11 icama? Jel pao nekome sa sto posto?
 
Meni je na Xs za 7 dana pao na 98%, a novog ga kupio. Sada 11 Pro, kupljen u oktobru, jos uvek 100%, punim celu noc, kad’ treba i kad’ ne treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svima izgleda u isto vreme pada procenat. i ja ga punim nocu, al ima toboze ono pametno punjenje pa on to natenane puni do jutra i cuva bateriju.
 
@HAD~ ako se dobro secam uzeo sam 11 malo posle tebe, meni je i dalje 100%. Ja ga punim kad god stignem i sa 60 i 20 i 50 % [emoji16] gotovo nikada ne punim noću telefone. Pro max sam uzeo skoro tako da je logicno da je i dalje 100%. Brzi punjac i dopunim oba do 92-95 i na spavanje [emoji16][emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je 11 max jos na 100%,aktiviran 15.11 2019,ali ja ga nikada ne punim nocu,ne punim ga nikada do 100% i svako drugi dan,nekada i treci ga punim kad pane na 20% pa do 90% ga natankam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ma opet se ne treba opterećivati sa tim. Šta god radili ona će padati jer je to normalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je nakon tri meseca 11 pro max pao na 99 pre dva dana. Punim uglavnom noću sporijim punjačem i to nekad svaku drugu noc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno