Šta je novo?

iPhone 11

Meni su sve stare slike na Google Photos. Uloguješ se na iPhone-u i sve slike su ti tu.

Komplikovanija varijanta za prebacivanje slika na default Photos aplikaciju ti je sinhronizacija preko iTunes-a.

Isto možeš da prebaciš slike preko AirDrop-a ako imaš Mac.
 
Google je prepun "how to..." veznao za Apple :)
Jednostavne stvari su kod njih komplicirane.
iOS ne dozvoljava c/p na mob. Transfer radis preko iTunes. Znaci sync sa jednim pc-om sto je kasnije opet komplicirano ako trebas nesto sa drugog pc-a prebaciti.
 
Znam ja da mogu, nego pokusavam pomoci covjeku [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ovo nisam doživeo sa nekim telefonom u smartphone eri. Baterija izdržala 3 puna dana, skoro 9h SOT-a (skinut sa punjača u subotu u 8:11 ujutru). 95% wifi, 5% 4G, Bluetooth uvek uključen (sinhro sa Galaxy Watch-om), 3 email naloga, Skype, Whatsapp, Viber, FB, Twitter, nešto malo IG, I naravno - TT [emoji38].

Subota:
58a812da3d39f33238e279a418b643b2.jpg



Nedelja :

7eccc55c644301d794c186bbfc5b8f5e.jpg


Ponedeljak :

01e7eba98226326fceab37cd5a3173ef.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ne sumnjam u rezultate a s druge strane na vise mesta pomenuh da sam prezadovoljan i sa baterijom od xs max. Cak me cela prica oko njihovoj ekosistema bukvalno naprzila da uzmem macbook pro, iako zmurim na jedno oko oko limitacija istog. No to je druga tema. A kolko sam zaljubljen u pro model u beloj boji to da ne govorim.
 
https://youtu.be/1srQxv1mXbw

3969 vs 5000(snapdragon), ne smijem ni zamisliti exynos verziju, to i ne smije izbaciti. [emoji23]. Najbolja baterija u 2020 pored msm rog 2 i jos 1 koji imaju top baterije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probao share it, ali u galeriji video fajlove on ne vidi...samo slike....Brate mili koliko je ovo strasno i frustrirajuce ja nemam reci....
 
Zasto panicis i dizes toliku pometnju? Ne razumem zasto bukvalno divljas? Zasto uopste cutujes na racunar potom zelis nesto da vratis? Cemu to? Drugo resenje ima i radi fantasticno :)
 
Probao share it, ali u galeriji video fajlove on ne vidi...samo slike....Brate mili koliko je ovo strasno i frustrirajuce ja nemam reci....

Izvini, ali nisi mi jasan nikako. I ja sam presao na epl pa ne kukam kao ti. Moze sta moze, sta ne moze ne moze i to je to. Svaki dan novi post da si isfrustriran i razocaran, itd. Za sada nisam naisao na neku vecu prepreku da bih rekao jb... ti ios i iphone, kako je moglo na androidu. A iscackao sam sve sto se moglo, sigurno postoje neke stvari, ali kad naidjem ima yt, forumi pa citas i trazis rjesenje, a ne da kukas ovdje kao da su ljudi crveni krst.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugari, strava mi je kada vidim ove komentare...Ja se nadam da shvatate da je ovo sto ja pitam elementarna stvar kao kada kupis auto, i umesto volana drzis guvernalu.
Dakle, ljudi glupo je da se pravdam, ali vrlo je prosto, razlog zasto sam "cut"-ovao video fajlove a hteo i slike a ne moze, jeste sto sam hteo da oslobodim prostor sa telefona i da jednostavno ne punim memoriju istog. Kasnije, sam nasao dobar program za editovanje slika i fotografija i zeleo sam da napravim jednu kompilaciju od zimus...I vrlo prosto, zeleo sam da na telefon vratim video fajlove od pre mesec dana...Dakle, posto vidim da vam moja frustracija smeta, OK, necu vise postaviti ni jedno pitanje, ok apple zajednici i fanovima je to ne prihvatljivo i stvarno se iskljucujem, ali isto tako, nadam se, da razumete, ako neko razvije bilo koji proizvod a elementarne funkcionlanosti zavuce tako da meni treba milion provera na jutjubu onda, mu zaista sve dzaba, pa cak i sama kamera koja je odlicna na ovom telefonu, sve pada u zaborav kada jednostavno rad sa prebacivanjem slika i videa je prosto nemoguc.

Hvala nikola, na pitanju :) ali dizem ruke...sta sam hteo, hteo sam da na telefon vratim par video fajlova koje sam prebacio na Windows komp.. i ja to ne umem da uradim...I za nekoga ko 21 godinu koristi mobilni telefon, ako svi kazete da je sve to lako, onda je odgovor vrlo prost.. ja sam glup.

Jos jednom, hvala svima na razumevanju i na svim odgovorima da pomognete u raznoraznim situacijama koje sam pitao oko ajfona gore..Ali posto me ovaj telefon vise frustrira nego cini zadovoljnim necu postavljati ovde problematike koje imam sa istim.

Pozdrav i @stayathome :)
 
Kad se ohladis resices to za 10 minuta ;-) bukvalno nikad u zivotu takav problem nisam inao bi sa itunes-om ali od pre par god itunes ni ne koristim od kada se aktivira online telefon na wifi (ios5) a fajlove prebacujem drag and dropom sa 3utools :)
 
Poslednja izmena:
Evo Igor88 ti je sve objasnio. Ja na Mac-u koristim AirDrop i iTunes, Igor koristi 3utools, sve to radi munjevito brzo i nema razloga za nervozu [emoji3] samo je sve odavno lakse nego li povezivati kablove i cut, copy paste i takve stvari na koje si verovatno navikao sa androidom [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozzz svima..
Imam jedno pitanje. Drug je uzeo iphone 11 max pro.
Ni ja, ni on, nismo do sada koristili iphone, prilikom prvog paljenja, da li ima nesto na sta bi trebali da obratimo paznju? Kako se prijavljuje na apple prodavnicu aplikacija? Pretpostavljam da se prvo pravi e mail na icloud-u?
 
Koristi postojaci vec za slucaj da zaboravis sifru... bolje je inati rescue nail nego da budes lsudjen samo na icloud gde nema pomoci ako zaboravis sifru...
 
Sad si kod kuce Igore, cisto onako malo pravopis da obrnes.
 
Ja mislim da nema njemu pomoci za pravopis, tri tacke i gomila promasenih slova su klasika. Uglavnom preskacem njegove postove jer me nekad glava zaboli dok shvatim sta je teo da kaze.
 
Ni ja nemam problem sa settings nakon sklanjanja iz memorije. Nisam imao na 13.2.3, a ni sad na 13.4. Cudno. Neko ima, neko ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad se vec spominje prebacivanje slika i video zapisa, koji je najjednostavniji nacin da se prebaci sa telefona na PC i obrnuto? iTunes?
 
Ne bi te ubilo da malo prelistas ili u trazilicu ukucas samo ‚prebaciti‘.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sve držim na iCloud-u. Kad hoću na komp da nešto prebacim samo odem na iCloud sajt i preuzmem šta hoću. Po meni je to poprilično jednostavno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad se vec spominje prebacivanje slika i video zapisa, koji je najjednostavniji nacin da se prebaci sa telefona na PC i obrnuto? iTunes?


Sa telefona na PC prosto i jednostavno copy>paste, za obrnuto nisam siguran pa nek napise neko ko zna bolje.
 
Bilo pre 5 postova
3uTools
Najlaksi za upotrebu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislio sam da je to samo za mac, al vidim da moze i za windows
 
Pozdrav svima,

ispala mi je super ponuda za iPhone 11 Pro i Pro Max pa ne mogu da se odlučim koji da uzmem. Naginjem ka Pro Max jer imam velike šake, mada me je strah zbog prenosivosti (jer telefon nosim u džepu).
Da li može neko da mi izvuče pros and cons (po mogućstvu first hand experience) Max modela, ili da se jednostavno odlučim za standardni model? Svaki put sam propustio Plus/Max modele, a oduvek sam hteo jedan, pa sam sad u velikoj dilemi.

Ako je od neke pomoći, trenutno koristim iPhone X i prezadovoljan sam, ne bih ga ni menjao da mi ovo nije iskrslo.
 
Poslednja izmena:
Uzmes Max i ako ti ne bude odgovarao mijenjas za pro obicni. Kad vec kazes da imas odlicnu ponudu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno