Šta je novo?

iPhone 11

Jel testirao neko eSIM na zakljucanom telefonu na nekoj drugoj mrezi? Imam informaciju da moze da se nakaci na bilo koju mrezu preko eSIM pa ne znam kolko je to tacno? Hvala unapred.


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk Pro

Testirano na drugom forumu, ne može, zaključan je i eSIM na mrežu.

IMG_0765.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na brzom odgovoru. Steta, nadjoh povoljno Pro Max na KP, a covek tvrdi da moze da radi na eSIM, ali odustajem onda ipak. :)


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk Pro
 
Jel si obrisao sa telefona i iz deleted albuma, ili kako se vec zove


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jesam ali i dalje me zbunjuje sto na kompu kroz windows vidim mnogo vise video fajlova nego na cloudu i pogotovo sto vidim tu smaracku ekstenziju.

Jel moze kako da se odsinhronizuje da mi ne kaci slike na icloud

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ovde, kao sto je kod mene.
62f2580b1a9745fa1734a9981e05419a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzmes 200 gb cloud prostora i nema problema sa slikama [emoji3]
219b2ef8be50061976b44c9a55068d39.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo sam na mnogo boljem mestu , tamo gde radi kao svet[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za sta da im platim? Ne budi šašav, ovo je vreduanje inteligencije ali ajde da ne hejtujem puno..i dalje moze pomoc oko one ekstenzije AAE ili kako god sto se vidi u windowsu aki je preko istog obrisem i pri ponovnom konektovanju preko usba ponovo je tu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Dakle, kada povezem telefon preko kompa, imam 332 fajla sa AAE ekstenzijom koja ne mogu da obrisem, pitanje je kako to da uradim ?
 
Tebi ti AA fajlovi, koje nazivaju i AAE sidecar file, na Windows masini, ne znace nista i potpuno su ti nebitni. Nesto sto je velicine 1 kB ili slicno, ne zauzima nikakav prostor na telefonu.
Fajlovi sa tom ekstenzijom se prave kad god se neka slika edituje, pocev od OS X Yosemite i iOS 8, i predstavljaju samo zapis onog sto je editovano, nisu image fajlovi vec XML format fajla i na Windows-u ih ne mozes da otvoris.

Prebaci slike na komp i onda mozes, na Windows masini, da obrises AAE fajlove. Ako bi ih brisao pre nego sto prebacis slike, mogao bi da dobijes poruku da su fajlovi slika nedostupni ili, u najmanju ruku, sve sto je editovano na toj slici, bilo bi vraceno na pocetni fajl jer bi ti obrisao sve informacije o editovanju te slike.
 
Ako moze mala pomoc. Dugo godina sam koristio android, od 2009. a tad sam imao 3gs. Narucih upravo 11 pro max sa mreze (mtel). Da li je moguce prebaciti sms i kontakte (sacuva se xml) i uveze na ip11? Koju drzavu da postavim prilikom set-upa? Inace sam iz BiH, koja nije podrzana kao ni Srbija, ispravite me ako grijesim. Ostalo cu se snaci ima na forumima i yt sve. Ali eto to mi je najprece pa me zanima.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Šališ se da u 2020toj nemaš kontakte na googl nalogu? Uvezi tamo i koristi ubuduće uvek. Što se zemlje tiče, to već sam moraš da odlučiš spram svojih preferencija.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Polako covjece, pitam samo. Imam naravno, sve mi je u cloudu. Pitao sam konkretno da li se moze xml importovati na iphone.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imaš na netu uputstvo, vrlo je jednostavno. Traži "android contact to iOS".

Što se tiče države, U.S. zbog jeftinije kupovine. Izaberi neku od država koja je oslobođena plaćanja poreza, Montana recimo, grad Bute (nađi na google neku adresu i telefon, trebaće ti).
 
Znam, znam, nasao sam tu i jos 2 aplikacije pa cu vidjeti. Da se otarasim ovog gov.eta s10 plus[emoji3].

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel uzimao neko 11 u mts-u, da li su zakljucani ili sim free kao u Vip-u?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Pretpostavljam da su stigli u mts ip11, jer su i kod nas u mtelu [emoji23].

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Stigao ljubičasti i žuti ip 11, pa ko voli ... :D

Stigli i ostali Pro i Pro+ (max) ali meni nisu cenovno "interesantni". :)

Nisu mi jasni s tim njihovim uvoznim kontigentima. Možda
 
Poslednja izmena:
Preporuka za dobrog prodavca Apple proizvoda na KP-u..

Pretpostavljam da od nasih jedino iStyle?
 
Za Apple proizvode je to najmanje bitno, svakako imaš godinu dana garancije nevezano za njih. Nadjes nekog sa OK ocenama i to je to.
 
+ Treba napomenuti da su od skoro dvogodišnje garancije domaćih operatera ostvarive u iStyle-u, tokom trajanja 2 godine. Bez priustva vlasnika. [emoji3526]
 
Pa koju mi to garanciju nudi operater, istu onu kao sam Apple ili uopste nema razlike?

Apple Care ne postoji kod nas?
 
Od nedavno istu kao i sam Apple. Do sad se u prvoj godini garancije moglo nositi u iStyle, dok se drugu nosilo kod operatera. Sad se 2 godine može nositi direktno u iStyle, što je odlično.
 
Identičnu kao i Apple, za šta postoji deo u servisnoj proceduri, to se menja, za šta ne postoji, ide zamenski uređaj.
A što se tiče AppleCare, postoji mada se ne može kupiti recimo u iStyle-u pri kupovini telefona, nego samostalno jedino.
Konkretno kod nas ko ima AppleCare, i reklamira uređaj u iStyle-u, neće plaćati učešće koje se plaća u drugim zemljama.
 
Nisam znao, hvala za info.

Steta sto ne otvore Apple Store kod nas.

Kad uporedim cene za Mac na primer, vise mi se isplati da odem do Beca u Apple Store i vratim se, nego da ga uzmem u iStyle-u. :trust:
 
To je kad ima samo jedan uvoznik koji lupa cene.. [emoji2371]
 
Identičnu kao i Apple, za šta postoji deo u servisnoj proceduri, to se menja, za šta ne postoji, ide zamenski uređaj.
A što se tiče AppleCare, postoji mada se ne može kupiti recimo u iStyle-u pri kupovini telefona, nego samostalno jedino.
Konkretno kod nas ko ima AppleCare, i reklamira uređaj u iStyle-u, neće plaćati učešće koje se plaća u drugim zemljama.

Ja nisam platio učešće ni u Austriji za apple watch. Razbio sat i dobio novi sa apple care.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam znao, hvala za info.

Steta sto ne otvore Apple Store kod nas.

Kad uporedim cene za Mac na primer, vise mi se isplati da odem do Beca u Apple Store i vratim se, nego da ga uzmem u iStyle-u. :trust:

I još uzmeš povrat poreza. Mada to mozes i sa Madjarskom. Dovoljno da odeš do Segedina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno