Šta je novo?

iPhone 11

Pa to sto cipset ne moze da se poredi,to je problem Samsunga,ne Apple-a. Neka naprave konkurentan,ako mogu/umeju. Uglavnom,slozili smo se na kraju svi da je autonomija super,tj trenutno daleko najbolja na Pro Max modelu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Čekam ja Bogija da mi da poređenje Mate X vs Ip 11 pro max iz njegovog ličnog iskustva, ove generičke babaroge od testova mi ne znače ništa.

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
A pa nije se ovde pohvalio sa novom igrackom,bice zanimljivo cuti utiske od vernog Huawei korisnika. [emoji2]
Btw,Mate X je valjda onaj fold?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Conquer ma čovek kralj, voza ga dva dana u autu, kaže zaboravio na njega (ulepšao mi dan jutros izjavom) [emoji23][emoji56] ...sreća pa nije uzeo max sa 512gb verziju.

Da, precizniji da budem mate 20X, moja greška!!

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Da je Apple ove godine pogodio sa baterijom je svima jasno.
Osim baterije i donekle kamere, nema razloga prelaziti sa Xs-a. Ali da vredi tolika doplata zbog baterije, meni licno vredi.

Xs (sa kapacitetom baterije 92%) zadnjih nedelja pred zamenu mi je oko 17-18h ulazio u crveno (od ujutru od 10). I vec pocinjem da kriziram za punjace i dopunjavam ga.

Sa 11 Pro, lagano krenem od kuce na par sati sa 30% i ne razmisljam da li ce da se isprazni.
Za ovih 20 dana koriscenja mi se nijednom nije desilo da mi se ispraznio pre spavanja (oko 2h posle ponoci). U nedelju sa umerenim koriscenjam i skoro celim danom kuci, legao sam sa 55%.

Izmedju Xs i 11 Pro sam koristio S10 i to Snapdragon (u pocetku uporedo sa Xs-om a nekih 7 dana kao jedini telefon).
Dok je bilo uporedo (S10 kao glavni telefon, Xs samo za viber), nijednom mi se S10 nije ispraznio.
Kada je S10 bio jedini telefon, jedno vece je izdrzao do spavanja, ostale veceri je oko 20-22h vec bio ispod 10%.
Sto se tice S10 Exynosa, oko 30% mu je bila slabija baterija nego na Snapu u istim uslovima koriscenja (to sam i pisao tamo u temi).
 
A pa nije se ovde pohvalio sa novom igrackom,bice zanimljivo cuti utiske od vernog Huawei korisnika. [emoji2]
Btw,Mate X je valjda onaj fold?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Verovatno će se pohvali samo da mu istekne ban...i da otpakuje telefon [emoji849][emoji23]

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Poređenje sa Mate 30 Pro smo već gledali u ovoj temi, i to od youtubera kome Huawei sponzoriše putovanja:
Ma ti YT testovi su cista glupost. Ista stvar kao i oni speed testovi, nema razlike kada je besmislenost istih u pitanju. [emoji4]
Mislio sam na ovaj test sto je Loznica okacio.
 
Poslednja izmena:
Anandtech review:
https://www.anandtech.com/show/14892/the-apple-iphone-11-pro-and-max-review

Ukratko,
O performansama:
Overall, in terms of performance, the A13 and the Lightning cores are extremely fast. In the mobile space, there’s really no competition as the A13 posts almost double the performance of the next best non-Apple SoC. Last year I’ve noted that the A12 was margins off the best desktop CPU cores. This year, the A13 has essentially matched best that AMD and Intel have to offer.

Autonomija:
What is very interesting here is how our absolute test run times end up compared to Apple’s marketing claims. Apple has promised +1H, +4H and +5H of battery life for the 11, 11 Pro, and the 11 Pro Max compared to their predecessors, and what we measured is 1.08H, 3.9H, and 5.27H.
The battery results in our web test are outstanding. Apple in this generation has gone from being average in battery life to showcasing some of the best results we’ve seen in the market.

Displej:
Overall in terms of the color calibration and screen quality, the iPhones are the very best in the industry. There’s really nothing I can say about them as they’re class-leading in every regard.

Kamera(low light):
Quality-wise the pictures that the iPhone 11 series is able to produce in low light is top of the line and is challenged only by Huawei’s massive specialized camera sensors in terms of detail that it’s able to capture. There are a few limitations – for example the phone isn’t able to bring out details in areas where the sensor just doesn’t see anything, particularly scenes with brighter objects requiring a wider dynamic range in the capture is where things hit a snag, although details are still excellent even in these scenarios.

Kritike idu na racun ultra wide senzora,ocekivano,jer nema nocni mod.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ocekivana cena.
c4832ff6e0e5b435043364ead7e88c9d.jpg


Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Telenor kao i obicno valjace kao punu maloprodajnu cenu. Ja bogami sad bi bez problema uzeo preko mtsa 11 pro max al mi se ne menja mreza.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
U mts-u je cak 11 Pro nesto malo jeftiniji od Xs. Uz O1 oko 1000€,sto i nije tako lose u odnosu na zvanicnu cenu u EU(1150€). Sad cekamo oglase [emoji2][emoji56]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U mts-u je cak 11 Pro nesto malo jeftiniji od Xs. Uz O1 oko 1000€,sto i nije tako lose u odnosu na zvanicnu cenu u EU(1150€). Sad cekamo oglase [emoji2][emoji56]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nece biti ispod 1100e sa zvanicnom garancijom, znajuci kako Apple drzi dobro cenu mozda bude i celi iznos.
 
Bice negde u januaru 11 pro za ~900€ sa garancijom operatera,isto sam u to vreme i po manjoj ceni kupio Xs na oglasima sa vip garancijom. Ko malo saceka i bude uporan,moze tako da prodje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da ce biti skuplji nego sto je bio XS polovan, ne mnogo ali 50-100 eura, prosto jer je potraznja veca, kaze mi drugar iz mts da je midnight green vec pri kraju za pojedine varijante :)

Btw, ja sam mami sad narucio preko mts, naravno preko sajta je nemoguce, baguje im sistem, ali je webshop bio iznenadjujuce brz i efikasan... Ona je presla sa Mix XL na Omoriku 1 i jeftinije je 200 din sa telefonom u odnosu na X :)
 
Poslednja izmena:
Pa ja pricam o novim telefonima [emoji2] Ma ne boj se nista,bice ih na oglasima koliko hoces,uvek je nekome frka za kes.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao mi je fon.

Kamera je brutalna, konačno su pogodili sa post-processingom i sada je stvarno top kamera u smartfon segmentu. Za bateriju još uvek ne mogu da dam komentare pošto je juče stigao fon.

Sam telefon radi potpuno isto kao Xs, ono što je (meni) veliki nedostatak je to što više nema 3D touch već samo haptic feedback, neverovatno koliko sam se navikao na neke stvari. Pretpostavljam da će ubrzati haptic touch u budućnosti pošto je sada jako spor.

FaceID je malo brži nego na Xs, uglovi otključavanja su maltene isti.

A da, uzeo sam iPhone 11 Pro, ne-Max verzija.
 
Bice negde u januaru 11 pro za ~900€ sa garancijom operatera,isto sam u to vreme i po manjoj ceni kupio Xs na oglasima sa vip garancijom. Ko malo saceka i bude uporan,moze tako da prodje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A u decembru koja cena? [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ja pricam o novim telefonima [emoji2] Ma ne boj se nista,bice ih na oglasima koliko hoces,uvek je nekome frka za kes.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma na to sam mislio... verovatno si u pravu, zaboravih na tu varijantu da neko uzme kao kes kredit :)
 
Ima li neko da je uzeo 11 obican?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad se otprilike očekuje isporuka?

Naručio Pro Max 256GB Midnight Green u Telenoru, da probamo i to čudo... :smash:
 
25. popodne ako si u prvoj turi ili 28. sto je verovatnije...
 
^^ Znam, kapiram da sam im bio prva Web porudžbina danas [emoji41]

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ja sam prošle godine među prvima rezervisao, u VIPu do duše.
25. poslali, 26. stigao.
 
Od tada je skoro vecina kurirskih sluzbi prestalo da donosi pakete subotom, ostao je PostExpress ali oni se raspadaju bukvalno, i Royal ali oni kakva su iskustva korisnika rade bas ograniceno podrucje... Mozda ima jos neka ali ne da ja znam... Doduse ne znam sa kim Vip radi...
 
Nazad
Vrh Dno