Šta je novo?

iPhone 11

LazaNS

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,367
Poena
420
Posto svima tesko, kako ne bi offtopicovali druge teme, otvaram temu o iP XI ili kako god se bude zvao.

Sada vec znamo, debitovace 10 Septembra. Ovde cemo uzivo diskutovati o novitetima tokom predstavljanja :)

Apple-event-iPhone-11.jpg

triple-lens-cameras.jpg

Dosta se vec zna, dobijamo trecu kameru, novi Samsung Note 10 ekran, verovatno fast charger u kutiji, nesto vecu bateriju, brzi procesor i sl...


Ja nesto razmisljam kako bi im fantastican potez bio da ove godine uz svaki novi iP daju i godinu dana besplatnog njihovog novog streaming servisa koji ovih dana lansiraju. To bi bila Win-Win-Win situacija, korisnici dobiju 12 meseci besplatnog pristupa (~100 dolara inace), oni zbog toga prodaju vise novih telefona, streaming servis ni kriv ni duzan bi garantovan opresao 300 miliona korisnika vec prve godine (uzece ga i neki bez novog iP). Dakle, pospesili bi prodaju telefona, ucinili korisnike srecnim i uspesno na velika vrata lansirali novi servis sto bi im se kasnije debelo isplatilo.
 
iPhone XI

Meni se cini da je ove godine opravdano manja zainteresovanost za nove modele, buduci da dobijamo vec treci identican telefon koji dolazi sa boljom kamerom i nesto jacim hardverom...
 
Poslednja izmena:
upravo tako, nece biti mnogo prelaza sa Xs modela 100%, dve generacije iste i mogu da proguraju kao i uvek, ali bas trecu za redu tesko, ovo ce biti ok za ljude koji sa ip 6,7,8 prelaze
 
iPhone XI

Samo opomena za sada, članovi koji nisu u stanju da pročitaju i razumeju naslov teme i svoje pisanje usklade sa istim mogu da se nađu na iznenadnoj pauzi od foruma nekoliko dana.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja za ovo novi note 10 ekran nisam cuo ni procitao nigdje:)
Znaci ima mogucnosti da stave dinamic amoled?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sta znaci dynamic AMOLED?

Ekran ce fizicki biti isti kao na Note 10(osim dimenzija), ali kalibracija tj podesenja ce biti Apple zeli.
 
iPhone XI

Ovo bi trebao biti Geekbench rezultat naslednika XR modela,osim ako nije fejk.
Detaljnije mozete pogledati ovde:
https://browser.geekbench.com/v4/cpu/14528580

IMG_0156.JPG

Navodno ce samo single-core score da skoci nekih 12%,dok multi-core ostaje nepromenjen. Ali kazu da ce novi A13 imati “matrix” koprocesor,koji je zaduzen za specijalne zadatke i trebao bi da ubrza odredjene procese,a ti benefiti se svakako ne vide kroz ovakve sinteticke testove. U principu,ne moraju da pumpaju vise,videcemo sta kaze gpu. Naslednik XR modela ce imati 4GB rama,sto se i vidi na ovom testu,dok bi “11 pro” modeli mogli imati 6GB?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jos par sati do predstavljanja, atmosfera dovedena do usijanja! :)

Izgleda da ce se zvati prosto i jednosatvno iPhone Pro i Pro Max, bez broja.

Isto tako, izgleda nece podrzavati besmisleni reverse charging.
 
iPhone XI

Svakako lepse od 11, 11 Pro i 11 Pro Max.
A sto se tice atmosfere, daleko je od usijanja.. [emoji846]
Takodje, spekulise se da je moguce i pretstavljanje novog iPad-a od 10.2 inca.
 
Poslednja izmena:
Jos par sati do predstavljanja, atmosfera dovedena do usijanja! :)

Izgleda da ce se zvati prosto i jednosatvno iPhone Pro i Pro Max, bez broja.

Isto tako, izgleda nece podrzavati besmisleni reverse charging.
To sto je nekom besmisleno nekom je vrlo korisno, mora imati za svakog po nesto ako misle da dopru do sto veceg broja ljudi inace ce proci kao sa predhodnom serijom.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Svakome ko je to probao je to besmisleno.

Sta fali prethodnoj seriji?
 
Ne pamtim manji hajp oko izlaska novog ajfona, dako nas sve iznenade ove godine...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pratim svaki live u zadnjih 10 godina i ovo je prvi put da uopste nisam toliko zagrijan, nadam se da ce opravdati naziv eventa "By INNOVATION only"... btw PRO MAX..... Ako ga ovako budu nazvali bice to nevidjena *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ana epskih razmjera!
 
Bukvalno ne moze da razocara, ocekivanja ne postoje!
Sta god da predstave bice pozitivno iznenadjenje :)

Izgleda da ce ipak biti dostupni u vise boja. Mozda da konacno malo promenim crnu.
 
iPhone XI

Mislim da bi SE 2 napravio najveći hajp ... Kako se lupetalo po netu , bila bi to dobudžena sedmica za 500-600 baksa , masa bi ODLEPILA ... i svima dobro - Apple valja staru tehnologiju a masa koja nema 1000 $ ili priželjkuje kompakt model namirena i srećna . Ali , ništa od toga .



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jos par sati do predstavljanja, atmosfera dovedena do usijanja! :)

Izgleda da ce se zvati prosto i jednosatvno iPhone Pro i Pro Max, bez broja.

Isto tako, izgleda nece podrzavati besmisleni reverse charging.
Nikad manji hajp oko izlaska novog ajfona nije bio. Kakva crna usijanja atmosfera, debela hladovina vlada.
Besmisleni reverse charging i nije toliko besmislen, pogotovo kad se uzme u obzir da korisnici jabuke drže telefon na stolu da se vidi jabuka tako da bi komotno neko mogao da puni svoje airpods ili sat. Još da svetli jabuka bio bi to pun pogodak za šminkere.
 
^ +1

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Salim se ljudi za usijanje, zar nije ocigledno da je sarkazam u pitanju :)

Svakako, ja navijam za godinu dana besplatne pretplate na novi streaming servis :)
 
iPhone XI

Meni su recimo ti servisi besmisleni, vise bih voleo 90/120hz ekrane, i da sva tri modela budu OLED. [emoji846]
 
E pa to znamo da neces videti pa se i ne nadamo :)
 
iPhone XI

Pa kad bi sve izbacili sto trazite sledece godine ne bi imali telefon sa inovacijama i novinama. Prosle godine su nam prodali cpu i kameru.

Ove godine 0,5 inca veci display.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Za dogodine imaju 5G, sta ce im ista vise.
 
Meni bi fino legao upgrade u odnosu na proslogodisnji XS u vidu wide angle kamere, poboljsanog FaceID i nesto bolje autonomije, samo da ne preteraju sa cenom..
No videcemo sta nas ceka.
 
Netflix dobija konkurenciju za samo 4.99$, not bad at all...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Netflix dobija konkurenciju za samo 4.99$, not bad at all...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

I meni je ovo dobro. Mislio sam da će biti 9,99 $. Iznenadili me sa cenom a pogotovo sa 1 godinu gratisa ako uzmeš novi iphone ili iPad.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Opet notch, nek se jednostavno ugase više.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Gledam i ne verujem....mislim da se SJ prevrće u grobu....
Ovo izgleda ko zadruga i parovi, samo sa više para i bolje odrađeno.
Užas!!!!
 
Možda najgora prezentacija ikada..
Slofi ? Slomotion selfi ? *mjau**mjau**mjau*

Mada će telefoni da se prodaju kao bombone i pored toga što su to verovatno jedini telefoni sa tolikim obrvama u 2019/2020 godini.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno