Šta je novo?

Kombinovanje Kingston Fury 3000 MHz C15 sa 2666 MHz C15

vlado85

Slavan
Učlanjen(a)
19.01.2008
Poruke
150
Poena
320
Pozdrav,

Na Gigabyte GA-Z170-HD3 imam dva modula od po 8 GB Kingston Fury DD4 2666 Mhz C15

oznake: KHX2666C15D4/8G

Clipboard01ss.png



Treba mu upgrade sa 16 na 32 GB, a na tržištu ne mogu da nađem isti model. Postoje razni modeli, brži sporiji sa uglavnom većim latencijama.

Najbolje što sam pronašao je model HyperX Fury DDR4 3000MHz CL15 KIT HX430C15FB3K2/16.

E sada sam u specifikaciji pročitao da ta memorija na 2666 MHz radi sa voltažom 1.35, dok moj model na 2666 MHz radi na 1.20.

Moje pitanje je sljedeće:

Da li će ovaj model raditi na 2666 MHz? Da li ću morati podići voltažu na 1.35? Hoće li biti problema sa dual chanelom? Inače moj model se overklokuje na 3000 MHZ sa podizanjem voltage na 1.35 i povećanjem CL na 16... Uglavnom u nedoumici sam da li uzeti tu memoriju. Na i7 6700k sam pa mislim da mi prelazak na neka 2x16 GB 3200 MHz neće donijeti ništa, a poslije ću se mučiti sa prodajom polovne memorije.
 
Ja ne volim mesanja memorije, par puta sam se opekao cak i sa modulima istih proizvodjaca sa potpuno istom oznakom, koji su prolazili sve testove pojedinacno, a nisu se mirisali u paru.
Cak se desavalo da i pored iste oznake izgledaju drugacije na oko i imaju memorijske cipove razlicitih proizdvodjaca...

Konkretno za tu kombinaciju, trebalo bi da radi bez problema ali niko ti to ne moze potvrditi sa stopostotnom sigurnoscu.
Takodje, ti XMP profili su bas loose, sigurno to moze ispod 1.35v @ 2666mhz, verovatno i na 1.2. Ako ne, ti teraj 1.35 @ 3000 ili nesto izmedju :)

Moj savet bi ti bio ipak da uzmes 2x16gb 3000/3200 mhz kit, a to prodas, zbog potencijalnih nekompatabilnosti/nestabilnosti. Pretpostavljam da ti komp sluzi za neki ozbiljniji rad cim ides na 32gb rama, pa se ne bih zezao.
 
Poslednja izmena:
nemoj da mešaš ram... u manualu od matične sam pročitao da ne sme da se meša ram jer može da spali matičnu... u teoriji je bilo ako imaš 2 rama različite frekvencije da oba rama rade na nižoj frekvenciji (ram koji ima nižu frekvenciju je glavni), ali u praksi ima raznih problema, recimo desi se da ram koji ima čipove sa jedne strane ne može da radi u prau sa istom tom memorijom na kojoj su čipovi sa obe strane (nema logike al tako je)... bolje prodaj tvoj ram i kupi uparene memorije ako već ideš na upgrade
 
Hvala. A nešto mi je puno da sada dajem preko 200 evra za neki bolji KIT 2x16, pa da poslije prodajem ovaj moj za ko zna... nekih 50tak evra... Ko zna kada ću ti prodati.

Vidim da u Beogradu ima 2666 MHZ CL15 - sa oznakom HX426C15FBK2/16 i radi na istoj voltaži, ali moj je KHX2666C15D4/8G kojeg nema nigdje. Da li je to isti RAM? Sad ste me zabrinuli...
 
u oglasima je polovan ram skuplji nego novi ram iz radnje...ne prate ljudi cene
 
Pretražio sve i nigdje ne mogu da nađem Kingston Fury HX426C15FB/8. Ti moduli su izgleda proizvedeni u maloj seriji. Čak i na Amazonu i slično, nema takvih modula...
 
nemoj da mešaš ram... u manualu od matične sam pročitao da ne sme da se meša ram jer može da spali matičnu... u teoriji je bilo ako imaš 2 rama različite frekvencije da oba rama rade na nižoj frekvenciji (ram koji ima nižu frekvenciju je glavni), ali u praksi ima raznih problema, recimo desi se da ram koji ima čipove sa jedne strane ne može da radi u prau sa istom tom memorijom na kojoj su čipovi sa obe strane (nema logike al tako je)... bolje prodaj tvoj ram i kupi uparene memorije ako već ideš na upgrade

U kom manualu to piše ? Ja do sad nisam imao nikakav problem sa mešanjem memorija i različitih proizvođača i brzina..jednostavno sve memorije će raditi na postavkama najsporije u sistemu..
 
Nazad
Vrh Dno