Šta je novo?

BSOD problemi

MostWanted

Cenjen
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruke
668
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & BeQuiet Pure Rock Slim 2
Matična ploča
Asus B550-PRO
RAM
16GB DDR4 3200MHz Kingston
GPU
MSI Radeon 6700XT 12GB
Storage
1TB nvme SSD Kingston
Zvuk
Tannoy Gold 5
PSU
Fractal ION Gold 750W
Kućište
Cooler Master Silencio S600 + BeQuiet Silent Wings 3 120mm
Monitor
LG UltraGear 27'' 1440p 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro tastatura i mis
Sestrin laptop, pada sistem bar jednom dnevno kako ona kaze, ovo su greske koje izbacuje:

BAD_POOL_HEADER
FAULTY_HADRWARE_CORRUPTED_PAGE
FATAL_ERROR_... Ovde kaze da nije stigla da procita ostatak pre nego sto je podigao sistem

Laptop je nov sa preinstaliranim Win 10 Pro, samo smo odradili OEM drajvere i nista vise od programa. Ja sam pokrenuo i neki pregled ram-a sa ubuntu live diska, ali nije nasao nijednu gresku. Pokrenuo sam sfc /scannow i on je nasao korumpirane fajlove ali nije uspeo da ih popravi. Sta onda uraditi? Ova 3 fault code-a se menjaju, a kaze da je bila i 4. koju nije zapamtila. Ja sam posumjnao na lose komponente ali nisam siguran da je to slucaj nakon ram check-a.

EDIT: Ovo je log od sfc scannow:
Capture.PNG
Nasao je jedno 41 ovakvih koji imaju duplicate ownership.

EDIT #2: Zaboravih da kazem koji je racunar u pitanju. Acer Travelmate i5 7200u 8GB RAM 256GB SSD.
 
Poslednja izmena:
Lici na ili RAM problem ili neki.bas bagovit driver.
 
Bice da je do windowsa ili drajvera. RAM i SSD su u redu po ovim testovima. Reset ne bih radio jer je ovo bukvalno stock, nije jos stigla nista da instalira sto bi moglo da ugrozi sistem, ona koristi samo firefox za sada. Probacu sad na neke nacine da popravim disk, pokrenem sfc /scannow iz safe mode-a i ostalo, pa da vidimo. Ako ne uspem, laptop ce biti vracen, nemam dovoljno vremena da se bakcem sa ovim.

UPDATE : DISM pa onda jos jedan sfc /scannow daju nadu. scannow javlja da je repair ovog puta bio uspesan i da su korumpirani fajlovi zamenjeni. Sad sam uradio reboot naravno, i videcemo sta se desava. Od mene je ovo dosta. Bude li jos jedan slican BSOD, ide nazad.
 
Poslednja izmena:
5 dana kasnije sistem nije nijednom pao. Problem je definitivno resen, a update-ove sam iskljucio skroz da slucajno ne naprave jos jednom istu glupost.
 
Stigao jos jedan BSOD. Ovaj put je fail code MEMORY_MANAGEMENT
Dakle to je vec 5. razlicit fail code koji daje, ali su svi do sad vezani za memoriju, tako da pretpostavljam da nesto nije u redu posto u medjuvremenu nije bilo izmena na softveru, nije win radio update. Bice vracen kao neispravan.
Zanimljivo, sfc /scannow kaze da je sa windows-om sve u redu sada, ali ipak BSOD-uje. Definitivno neispravna memorija.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno