Šta je novo?

mikrofon bm 800

bokica80

Poštovan
Učlanjen(a)
02.05.2014
Poruke
429
Poena
70
pre 2 dana prešao na 9 generaciju, ali asus xonar 5.1 koju sam koristio ne mogu da prebacim jer je PCI a na ploči ima samo mini pcie slot...
Dosta je tiši glas na integrušu što se tiče mikrofona, a i obični zvuk je bolji na xonaru, mada nije toliko ni integrisana zvučna loša.
fantom pojačala su oko 40 evra još izvade kabal iz kutije pa naplate 10 evra to je oko 50 evra a pitanje da li bi ono pomoglo ili ne.
koja je najbolja solucija da se dobije glasniji zvuk sa mikrofona BM800.
e da testirao sam zvuk na diskordu i još negde, tu je zvuk od mikrofona malo slabiji nego ranije, ali na strimu katastrofa od zvuka jedva se čuje dok recimo ako pustim muziku ili zvuk iz igrice čuje se extra na strimu a ja se ne čujem. može da se desi da su neki parametri poremećeni na obs-u kad budem dokon čačkaću
 
Jel si pokusao da dignes Gain za mikrofon . U win 10 to izgleda ovako

2018-02-24_005633.png

Koliko znam win10 ima i takozvani Auto gain control, to mozda utice malo na oscilacije u zvuku u razlicitim aplikacijama probaj i to da iskljucis pa vidi da li ima razlike ikakve.

Open Windows 10 Control Panel. From ‘Adjust your computer’s settings’ choose ‘Hardware and Sound’.

Next, click on the ‘Sound’ link and switch to the ‘Recording’ tab. Right-click on ‘Microphone’ and select the ‘Properties’ option.

In the new ‘Microphone Properties’ window that pops up, move to ‘Advanced’ tab and uncheck the option marked against ‘Allow applications to take exclusive control of this device’. (ovo boldovano je glavno)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno