Šta je novo?

Jeftin, kompaktan laser sa brzom prvom stranom (HP M15W, Sasmung L-M2026W...?)

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,231
Poena
1,365
Potreban mi je laserski štampač da zadovolji što više:

- što brža prva strana (ne verujem specifikacijama, samo praksa)
- što manje dimenzije (stopa)
- wireless je prednost (1 kabal manje na stolu)

Cena u eksploataciji nije bitna, jer će štampati 20-30, maks 50 listova mesečno.

Menja jedan Sasmung LBP2900 koji je fantastično odrađivao svoj posao, dok se nije nagutao vode i pregoreo :(
Nisam pokušao da ga odnesem negde na popravku...
 
Imam taj HP i zadovoljava 2/3 uslova, e sad sto se brzine tice treba vremena dok se ukljuci i poveze na wifi... to je najduzi deo procesa realno.

Ne znam zbog cega ti je bas ta prva strana bitna ali za te pare tesko da ima bolje.
 
Jel može neka procena vremena, od trenutka kada klikneš print, do trenutka kada izađe papir? Koristiš ga wireless?

Čekanje tog papira je uvek ackward momenat za onoga ko ga štampa i za onoga ko ga očekuje. Da ne idem u detalje, 10 sekundi je idealno, a 15 sekundi do papira u ruci je prihvatljivo.

Imali smo na sličnom mestu privremeno jedan InkJet HP6970, desi se da prvi papir izbaci nakon 60-70-80 sekundi. Windows već izbaci grešku time out printing job, a on i dalje drnda i ne počinje da štampa. Mada nekada izleti i za 10-15...
 
Ovako, neki prosek (mada zavisi i od velicine dokumenta):

Od momenta dok upalis do momenta dok se ne stabilizuje wifi i komp ga vidi ~ 25 sekundi.

Klik na print:

~ 5 sekundi krece uvlacenje papira
~ 10-11 sekunda papir je napolju
 
Štampač će uvek biti uključen i u nekom svom Standby, računar takođe radi 24/7, predpostavljam da će tih 25 sekundi biti kraće. Štampaće PDF fajlove od 200-300kb.

Ovo 5+11 zvuči sasvim OK.
Hvala za info. Pokupicu ga negde narednih dana.
 
Nazad
Vrh Dno