Šta je novo?

Brzina ventilatora i RGB

Nebojsa91

Poštovan
Učlanjen(a)
01.05.2014
Poruke
28
Poena
54
Imam zanimljivo pitanje a verujem da vecinu muci isto.

Odlucio sam da uzmem nov racunar. Posto sve komponente sad dolaze sa rgb-om javlja se i gomila pitanja.
Najvise mi je iritantna cinjenica da ukoliko se povezuju ventilatori na rgb ne postoji mogucnost kontrolisanja brzine.

Uzeo sam kuciste Thermaltake c36 koji dolazi sa 2 prednja ventilatora od 200mm koji su povezani na neki
Built-in 5V RGB Switch Board.

pii.png


Napaja se sa sata power prikljuckom. Kao takav nema kontrolisanja brzine ventilatora. Ne znam da li je samo meni glupo da mi ventilatori vrte punom snagom.

Postoji li neko resenje da ventilatori imaju rgb i da moze da se regulise brzina dal preko biosa ili fizicki nije toliko bitno.
Ukoliko se ventilator spoji na CHA_FAN gubi RGB ali brzina moze da mu se menja preko biosa. Prikljucak je isti kao sa slike ima 6 pinova. Mislim da ne moze da se poveze na CHA_FAN. Nisam strucan.

Da li ima neki slican prikljucak da ima obe opcije ili nije izvodljivo? Nisam siguran zbog cega tt nije stavio opciju za brzinu.
Kako da resim ovo ako je moguce? Uzecu uredjaj koji bi mi otvario zelju ukoliko postoji. Nisam uspeo sam da nadjem resenje.

Nisam siguran ni da li ovi ventilatori moraju da imaju neku dodatnu mogucnost za tako nesto. Trebam li i ventilatore da menjam?
Prikljuceni su kao sa slike imaju 6 pinova.
Ako sam pogresio izbor kucista i imate bolju ideju planiram da vratim i trazim pare nazad. Uzeto u emmi-ju nadam se da nece praviti problem.


Palo mi je na pamet ne znam da li ovo postoji. Posto je napajanje sa sata power da li ima neki uredjaj koji bi mogao da spojim izmedju muske i zenske sata power i da mu smanjujem snagu napajanja. Ako postoji nesto da li bi to smanjivalo i ometalo celu plocu da radi?
 

Prilozi

  • pic4.jpg
    pic4.jpg
    139.8 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno