Šta je novo?

Sta se desava sa androidom?

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Primetio sam da se u poslednje vreme androidu nesto cudno desava. Posto ne koristim android vec skoro 2 godine, ovo me sokiralo. Ili me jednostavno IOS razmazio.

1. Na mom sluzbenom androidu, devojcinom p20 lite, mom drugom sluzbenom, drugaricinom desava se da obavestenja od aplikacija za komunikacuju uopste ne izlaze dok se ne otvori aplikacija. Recimo saljem poruke na viber i tek vide kad se rucno otvori. Isto je i sa mesendzerom. To se pre nije desavalo koliko god je telefon bio krsm, a imao sam do sad preko 20 androida.

2. Obavestenje da se mesendzer prikazuje preko druge aplikacije stoji stalno i nikako ne moze da se skloni. koji amaterizam.

Ovo drugo manje vise, ali ovo prvo sto sam naveo stvarno ne znam do cega je i bas je iritantno.
 
1. App power save/sleep opcija
2. Nikad čuo (doduše Samsung)
 
Puko je Google BS.
 
1. Nema veze sa Androidom, Emui je djubre.

2. Jeste glupo reseno, ali ima svoje prednosti i mane, korisno je videti ako neka app non-stop ima overlay.

Posto ides od teme do teme i kukas na Android koji ne koristis (i pride poistovecujes Android sistem sa djubretom od Emui-ja i to ni manje ni vise nego na najvecem failu od telefona u 2018-toj, P20 Lite), a sad ti toliko smeta to sto stoji notifikacija za overlay da si otvorio hate temu, mozes li mi reci gde se bese ulazi za promenu ikonica, launchera ili dodavanje app drawera na iOS-u? :D
 
Poslednja izmena:
1. Nije do Emui-a, Android je đubre. Čest slučaj sa Nokia telefonima (stock Android), dešava se i na Samsungu i telefonima drugih proizvođača. Ja čekam Android 10 u nadi da će to ispraviti, ali zapravo više pratim Pinephone projekat
 
Problem je do emui a takodje ni miui sa te strane nije ništa bolji,recimo notifikacije mozzart kladionice,sinoć mi stiže samo za jedan meč a za ostale ništa.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Ako vise prouzvodjaca ima problem, sta je zajednicko? Google BS.
Sta se koristi za push notifs? Google BS.

Sta se cesto updateuje isko sve moguce zabranite? GBS.

Ko he kriv, trampic? :D
 
ne smem da kažem kako je na mom samsungu sve ok da ga ne ureknem :) ali, pisao sam već u odgovarajućoj temi, mom prijatelju motorola z2 play ima problem, viber i whatsapp poruke vidi tek kad otvori aplikacije...što je najgore, to je neka čistija verzija androida valjda pa ni nema zaključavanje apps u memoriji i mislim da nema ni izuzeće štednje baterije tako da zavisi od nekog budućeg apdejta koji će možda da popravi stvar....
 
1. Nije do Emui-a, Android je đubre. Čest slučaj sa Nokia telefonima (stock Android), dešava se i na Samsungu i telefonima drugih proizvođača. Ja čekam Android 10 u nadi da će to ispraviti, ali zapravo više pratim Pinephone projekat

Da ali na krs/cirkus UI, uglavnom kineskim. Za Nokiu ti je nightshadow postavio linkove.

Godinama sam na Sony UI (light modifikovan android, skoro pa vanila) i nikada nisam imao takve probleme sa notifikacijama osim sto vajber notifikacije standardno malo kasne za WA/Telegramom :) Mada su primetno smanjii tu razliku, ni vajber vise nije djubre od aplikacije kao nekada.

@HAD

Desava se to da ti je izbor telefona u poslednjih x godina bio kriminalno los, ko zna koliko si ih promenio/probao a samo za iphone SE moze da se kaze da je stvarno dobar i kvalitetan uredjaj, svi ostali su ocigledno bili krsevi, nazalost.
 
Poslednja izmena:
Kod mene nema nikakvih problema na OnePlusu 6 sa poslednjom betom i svim aplikacijama sa najnovijim apdejtima.
 
Primetio sam da se u poslednje vreme androidu nesto cudno desava. Posto ne koristim android vec skoro 2 godine, ovo me sokiralo. Ili me jednostavno IOS razmazio.

1. Na mom sluzbenom androidu, devojcinom p20 lite, mom drugom sluzbenom, drugaricinom desava se da obavestenja od aplikacija za komunikacuju uopste ne izlaze dok se ne otvori aplikacija. Recimo saljem poruke na viber i tek vide kad se rucno otvori. Isto je i sa mesendzerom. To se pre nije desavalo koliko god je telefon bio krsm, a imao sam do sad preko 20 androida.

2. Obavestenje da se mesendzer prikazuje preko druge aplikacije stoji stalno i nikako ne moze da se skloni. koji amaterizam.

Ovo drugo manje vise, ali ovo prvo sto sam naveo stvarno ne znam do cega je i bas je iritantno.


Ovo pod 2. moze da se ugasi kada se disable-uje screen overlay.
Na tom telefonu ne znam tacno gde se nalazi, prekopaj u podesavanjima trebalo bi da ima nesto tipa Special app access i display over other apps.
 
Poslednja izmena:
Ja nikad do sada nisam prekidao da koristim android, vec mi je u drugom planu. Samo za komunikaciju ga koristim poslednje 2 godine. Samo sto mi je sad sluzbeni android a privatni ios. A nisu svi bili losi. U poslednje vreme kao da se urusio. Imao sam nexus 5 koji je bio skoro savrsen fon, SGS 2 u svoje vreme takodje lepo radio bas dugo, Bilo je i pre krseva al su radili, a ovo sad osnovna stvar ne radi, da mi stigne poruka kad mi neko posalje...

Nije da hejtujem android, drag mi je to sistem al stvarno malo iritira. Ima i ajfon mane, al bar me ne zivcira sda mi nesto secka, koci i tako to.

Najveca mana mu je sto je slab prijem signala. Gde sa kojekakvim krsevima imam 4g, na SE imam samo E. Bas velika mana i mozda ga samo zato zamenim. Inace sem toga je super.
 
Poslednja izmena:
Najveca mana mu je sto je slab prijem signala. Gde sa kojekakvim krsevima imam 4g, na SE imam samo E. Bas velika mana i mozda ga samo zato zamenim. Inace sem toga je super.
A to je do sistema?
Nije do hardvera?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Do hardvera. Ja kazem za iphone koji je nov kostao oko 500 evra. Ne bi onda smelo da ima losiji prijem neg android od 150 evra...
 
Ja tih problema nikada nisam imao. Cak ni na miui, a nisam nista dodatno podesavao, uvek mi je radilo. Ali video sam da se desava. A havaji i njihov softver :d, samo dozvoli da radi u pozadini, iskljuci battery saver za tu aplikaciju i radice

Ne znam kako je na iOS-u i da li uopste postoje takve opcije, ali zbog obavestenosti korisnika verujem da je takva notfikacija uvedena

Android je đubre. Čest slučaj sa Nokia telefonima (stock Android),

Nokia phones stop aggressively killing background processes to manage battery life
https://www.androidpolice.com/2019/...sable-evenwell-background-process-app-killer/

Implementacija u 99.9% slucajeva nema veze sa guglom, to sve zavisi ko proizvodi vas telefon
 
Poslednja izmena:
@telep, nighshadow

U Android 9 verziji, Nokia se oslanja 100% na OS (Google) za battery management. Piše i u linku koji ste ostavili. Kod mene su tek tada krenuli problemi. Naravno da sam bitne aplikacije namestio da ne budu optmizovane za duže trajanje baterije.

Ali meni je svejedno. Kome je hitno, neka me zove. A sa bitnin kontaktima komuniciram na PC-u preko IM-a koji ne zavisi od telefona
 
Posto ides od teme do teme i kukas na Android koji ne koristis.... a sad ti toliko smeta to sto stoji notifikacija za overlay da si otvorio hate temu, mozes li mi reci gde se bese ulazi za promenu ikonica, launchera ili dodavanje app drawera na iOS-u? :D

[emoji23][emoji1787][emoji23]

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno