Šta je novo?

hyper x 16 gb neće da bootuje komp

bokica80

Poštovan
Učlanjen(a)
02.05.2014
Poruke
429
Poena
70
pozdrav, uzeo sam matičnu ram i procesor, i neće da butuje diode za but registuju procesor i kad dođu na ram tu stoji. na matičnoj nema zvučnik da bih čuo koji zvuk daje...
matična: as rock phantom gaming 4 b365
procesor: i5 9400 f
ram: xyper x 16gb ddr4 3200 mhz cl 16
 
jel 1x16 ili 2x8? najverovatnije jedan od ili oba modula nisu utaknuta dobro.
 
Probaj ubosti u A2 slot. I sto kaze rev, proveri da li si dobro ubo.
 
resetovao bios i sve radi... memorija je 3200 mhz a ploča podržava 2666 (u biosu podržava 3200 mhz za razliku od b360).
a što se tiče slotova za ram očajno su urađeni osigurač ima samo sa jedne strane ne sviđa mi se ni malo.
 
Kada se nešto menja ili dodaje kao recimo memorija onda se uvek radi Clr_CMOS a koliko znam ,sve DDR4 ploče imaju samo jedan osigurač.
 
više mi se sviđa sa 2 osigurača, ovo novo mi nesigurno mora na silu da se gura, mnogo loše rešenje... na pcie ima metalnu kao fora zaštitu za teške grafičke, aj to nije loše rešenje, ali slotovi od rama ne sviđaju mi se nikako, čak i ona plastika kao da je reciklirana nije onaj kvalitet kao nekad, sve našminkano namazano lepo na oko... primetio sam i u oglasima da često kada prodaju matične da je polomljen 1 slot za ram, verovatno im se zaglavi ram i vuku na silu i slomi se...
 
Kada se nešto menja ili dodaje kao recimo memorija onda se uvek radi Clr_CMOS a koliko znam ,sve DDR4 ploče imaju samo jedan osigurač.
Izvini, ali ovo je totalno bespotreban korak, pogotovo pri menjanju rama...

...über rimini 7
 
Ma bokica nije lepo utako ram, zato i pljuje slotove, nego ga sramota da prizna pa kao morao clear cmos :d
 
Pa dobro, svi gresimo i nerado priznajemo greske... :)

...über rimini 7
 
Sada ispada da smo mi lažovi a vi bezgrešni sveznajući sveci !!!
Da mi je znati kako si se nasao u toj recenici pa da razumem reakciju...
Boki je napravio gresku u koracima i najbitnije resio je problem, nema ovde lazova i svetaca

...über rimini 7
 
matična podržava ram 2666 mhz, a ram je 3200 mhz kada se resetuje bios ram vrati na 2400 mhz i onda butuje normalno...
a u biosu sam našao da mož
e da se stavi ram na 3200 mhz max (video koji sam gledao je bilo 3000) al to nisam dirao stoji na auto i ram i procesor
a što se tiče stavljanja rama u slot to sam radio van kućišta i jedva ugurao ram unutrasve nategnuto užas, zato sam i rekao da mi se ne sviđa a i vadio sam ram više puta jer sam prebacivao u sva 4 slota, ono bi obično išlo u prvi slot do procesora, ako je 2 modula prvi i treći slot ili drugi i četvrti, jednom sam imao neku brendiranu ploču kad se ubace sva 4 slota, mora da se ubacuje redosledom 1 3 2 4 jer neće da butuje ako se ubaci bilo koja druga kombinacija a uparene memorije i sve koja je fora boga pitaj
 
Imas u uputstvu ploce kako se stavlja RAM. Zvanicno je podrzan 2400 i sad na novijim X570 cipsetovima podrzano do 2993MHz, za sve preko mora XMP profil ili rucno podesavanje. Ja sam na primer na ploci iz potpisa izabrao profil i to je to, Aegis radi na 3000Mhz i overclock me ne zanima.
 
a jel siguran xmp ako komp radi non stop, pošto test koji sam gledao lik stavlja i7 9 gen sa k oznakom, i kaže da je ova ploča bolja nego neke z390 matične. podesio je ram na 3000 mhz preko xmp i procesor je štelovao frekvenciju i napone i došao do 4.8 ghz da radi normalno da se ne greje...
lik kaže da je ploča sigurna za duže staze što se tiče vrama.
 
Nazad
Vrh Dno