Šta je novo?

Kloniranje sistema - pomoc

bbrasnjo

Slavan
Učlanjen(a)
08.06.2007
Poruke
20
Poena
305
Kcerka ima DEll 5558 sa i3-5005 i 8Gb rama i HD 1 Tb. Sve radi sporo, jasno slab je proc, ali je kupljen SSD Evo 860 500 Gb.
Mislio sam da prebacim OS i sve podatke na SSD i sklonim HDD, bez reinstalacije WINi ugradim samo SSD.

Rukovodio sam se upustvom sa https://www.youtube.com/watch?v=-LB9TqfQrsA (Mini tool partition). Posle 4 sata rada, gde je cesto izbacivao gresku Failed write nista se nije desilo, tj na SSDu nema nicega, a na HDD je sve po starom.

Promenim program za kloniranje na EaseEUS todo beckup, brzo izbaci gresku i nista ne uradi.

III programa AOMEI partition assistanyt poceo da drlja i prebaci 4 GB za 24h rada- prekinuo u toku rada, tj izvukao SSD iz USBa.

Prema programu Hard disk Sentilel i HDD i SSD su 100% zdravi. Partition management fotografije u prilogu.
 

Prilozi

  • DISK management.jpg
    DISK management.jpg
    145.5 KB · Pregleda: 58
  • Mini tool partrition.jpg
    Mini tool partrition.jpg
    152.6 KB · Pregleda: 55
Poslednja izmena:
Radim sada sa ovim Macrium Reflectom. Ranije nisam radio defragmentaciju. Progres je 34% za 2 sata. Javljam rezultat.
 
Da ti ne pravi problem to sto spajas SSD putem USB? Mozda bi bilo bolje da si spojio i jedno i drugo u neki desktop racunar i isklonirao.
Inace koristio sam AOMEI milion puta i prezadovoljan sam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo uspelo je, posle 9 sati i 14min rada za 235GB + 21GB na 2 particije.
Brzine u prilogu.
Sa drugim programima nije radilo, verovatno zato sto nisam uradio defragmentaciju HDD, pre pocetka rada (iako sam radio provere HDD).

Hvala Poolmaker-u.
 

Prilozi

  • evo 860 benchmark.jpg
    evo 860 benchmark.jpg
    124.7 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno