Šta je novo?

Predlog za monitor 24" - 27"

old_bookmaker

Darth Vader's accountant
Učlanjen(a)
19.08.2015
Poruke
2,447
Poena
215
Kao što napisah u naslovu, potreban mi je nov monitor.

Ono što mi obavezno treba je da bude Flicker free + Blue light filter (ne bih da se zezam sa dodatnim progamima u vezi ovoga, pa mi je ovo opcija koju treba da podržava sam monitor).

Pošto imam novu, pre par meseci kupljena, Asus ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING valjalo bi da monitor podržava i FreeSync. Ne treba mi toliko zbog igrica ali nikad se ne zna. Sem WoT-a, kojeg ne igram baš često, ništa drugo ne igram (što ne znači da možda nekada neću).

Trenutno koristim Benq GL2450 i u poslednje vreme sam baš puno sedeo za istim, 4-8 sati dnevno, pa sam primetio da mi smeta više nego što mi je smeta kada sam ga kupio (ostarilo se :D). Imam česte glavobolje kad duže sedim za istim i mislim da je to do monitora (između ostalog, godine i sve ostalo su tu takođe u kalkulaciji :)).

Gledao sam opet neke Benq modele, Pro i Home verzije, pa ako ima neka preporuka šta još da pogledam bilo bi dobro.

Na ovom linku piše da samo ovi od 27" podržavaju freesync. E sad, izbegao bih TN panel (ne znam zašto, uglavnom ga ne hvale), pa mi po ovome samo jedan Benq preostaje ali mi je on preskup.

https://www.amd.com/en/products/freesync-monitors

Ne mora da bude Benq, gledao sam i puno hvaljeni AOC ali mi je to preveliki monitor. 24" mi je OK, na 27" bih mogao da pristanem ali 32" mi je previše.

Ne znam, možda mnogo tražim do 300€.
 
Nazad
Vrh Dno