Šta je novo?

Huawei P30 / Mate 20 Pro

Mikec

Slavan
Učlanjen(a)
08.11.2012
Poruke
1,850
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 7500F | Arctic Freezer 34
Matična ploča
Asrock B650M-HDV/M.2
RAM
2x16GB G.SKILL Flare X5 6000MHz CL32 (AMD EXPO)
GPU
XFX RX 5700 XT Thicc III Ultra
Storage
PNY XLR8 CS3030 1TB NVME
Zvuk
Kingston HyperX Cloud II
PSU
Corsair 750W
Kućište
MS Industrial
Monitor
Xiaomi 34” UW
Miš & tastatura
Razer Basilisk X Hyperspeed | Kingston Alloy Origins Core
Laptop
Macbook M2 Pro 16"
Mobilni telefon
Apple iPhone 15 Pro
Pametni uređaji
Apple Watch Series 7 45mm
Pristup internetu
  1. Optički internet
Koji telefon od pomenuta dva za nekog ko nije toliko zahtevan korisnik, dok je kamera tj. fotografija poprilicno bitna stavka na telefonu.
Telefon se uzima nov, a cena je veoma priblizna, mozda Mate jeftiniji nekih 20-30e.

Ono sto sam ja sastavio otprilike, prednosti:
Mate 20 Pro: rezolucija ekrana, ip68, gorilla glass, face id, IR, veca baterija, brze punjenje, wireless punjenje, reverse wireless punjenje
P30: 3.5mm jack, lepsi dizajn (telefon je za devojku), ravan ekran (deluje cvrsce), nema notch

Po tome mi deluje Mate kao racionalnija kupovina, ali me malo brinu njihovi falicni ekrani kao i to sto je dosta vec davno izasao. Sta biste vi preporucili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mate 20 Pro ukoliko imaš živaca i mogućnosti (u zavisnosti od prodavca) da ganjaš primerak sa OK displejom. Jednostavno mislim da je solidno bolji, zaokruženiji model od P30. Da imaš mogućnosti (finansijske) za P30 Pro, zbog fotografija bi bila druga priča. Ovako ipak ne P30.

Ja sam pre par nedelja uzeo nov, BOE displej, proizveden krajem aprila ove godine i opet je imao problem sa displejom. Tako da... Kocka je.

Zato kažem zavisi gde kupuješ, da li će i na koji način da ti uvaže reklamaciju (zamena ekrana, zamena telefona, period čekanja, itd.).
 
Oba telefona imaju svojih prednosti i mana. Ja bi uvek P30 zbog ravnog displey. Kamere bi trebalo biti tu negde. Baterija bi trebalo da sa stavi jedan dan zahtevnog koriscenja i kod p30 i m20pro
 
Ono što bih ja preporučio je pixel 3 (xl ako se preferira veći telefon)! Po ceni su tu, a kamerom ipak prednjači ;)

Gesendet von meinem SM-G970F mit Tapatalk
 
Bice onda P30 najvise zbog ravnog ekrana a i tih problema sa Mate-om. Pixel 3 bi bio okej izbor da ja uzimam telefon, al posto je devojka u pitanju.. mislim da je svaki komentar suvisan. A i svakako je 100e skuplji na mestu na kom uzimam telefon. Hvala svima na sugestijama, narucujem P30 onda definitivno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neka razmisli i o S10, jeste da ima edge displej ali je po dimenzijama relativno kompaktan, displej je sjajan, generalno fon je odličan i ima 3 veoma upotrebljive kamere i odličan kamkorder. Prednja kamera čist prosek ali može da posluži. U ovom slučaju UI i nije toliko bitan ali je po mom mišljenju Samsungov skin ipak bolji.

Sent from H8266
 
Ja bih isao na Mate 20 Pro. Da je u prici P30 Pro pa i da se razmisli. Ovako dileme nema. [emoji4]
Edit: Ako vec razmislja o Samsungu, mozda je bolji izbor S10e. S obzirom da je devojka u pitanju uvek dobro dodju kompaktne dimenzije moba, plus je ekran ravan, veliki izbor boja... [emoji4]
 
Poslednja izmena:
S10 nema sta da trazi pored M20 Pro. Taj model nema poentu u ovom slucaju, ili S10e ili S10 Plus.
P30 takodje, da je Pro verzija u pitanju pa i da se razmisli.
Dakle, ako dimenzije nisu bitne M20 Pro bi bio primaran izbor sto se mene tice, u suprotnom S10e. [emoji4]
 
Fon ne kupuje geek sa bencha koji svaki dan okida SS da bi se po forumima hvalio sa ''10h sot-a'' nego devojka tako da je S10 itekako dobar izbor a to da nema sta da trazi pored M20 Pro je stvarno zesca nebuloza kao i to da nema poentu, nije to S9. S10e samo ako joj znace prednosti koje nudi najmanji S10 a ne smetaju mane u odnosu na vece S10 modele. Izbor zavisi i od cene uz paket (ako se uopste kupuje tako).

Na kraju, bilo koji od ovih da kupi tesko da ce biti nezadovoljna ali ipak dajem prednost S10/+.
 
Poslednja izmena:
Znaci dosli smo do toga da je samo Samsung za siroke narodne mase a Huawei za geekove sa foruma? Interesantno. [emoji4]
Naravno da nema sta da trazi S10 pored M20P. Mob sa 2k ekranom i raspalim Exynosom sa sve 3400 mAh? Mozda, ali u nekom drugom zivotu. [emoji4]
Ako bas mora Samsung onda ili S10+ ili S10e, najvise zbog dimenzija jer je u pitanju zenska osoba. U suprotnom, M20P. Nema konkurenciju medju gore pomenutim modelima (osim S10+ naravno). [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Imala je uvek Huawei i bila prezadovoljna zato iskljucivo Huawei, iako bih ja zbog licnih afiniteta uzeo pre S10e recimo, nju ne zanima. M20P mi pravi problem zbog ekrana, jer planiram da ga uzmem u inostranstvu pa ne bih da odmah moram da ga reklamiram i slicno. Pokusacu da vidim sa prodavcima da mi provere tip ekrana ako je ikako moguce, mada neko rece da i BOE ima problematicne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaci dosli smo do toga da je samo Samsung za siroke narodne mase a Huawei za geekove sa foruma? Interesantno. [emoji4]
Naravno da nema sta da trazi S10 pored M20P. Mob sa 2k ekranom i raspalim Exynosom sa sve 3400 mAh? Mozda, ali u nekom drugom zivotu. [emoji4]
Ako bas mora Samsung onda ili S10+ ili S10e, najvise zbog dimenzija jer je u pitanju zenska osoba. U suprotnom, M20P. Nema konkurenciju medju gore pomenutim modelima (osim S10+ naravno). [emoji4]

Pa Samsung telefoni i jesu medju najboljim za siroke narodne mase, posebno za zene, ili najnoviji Samsung Galaxy ili ajfon i kraj price.
Huawei phableti sa velikim baterijama i jesu za geekove jer ne znam ko drugi zahteva 10h sot-a dnevno i svakodnevno skuplja skrinsotove trajanja baterije i kaci po forumima.

To da S10 ''nema sta da trazi'' pored M20 Pro je stvarno teska nebuloza i ne bih previse komentarisao, jednostavno uredjaji ciljaju drugaciju grupu korisnika, oba su odlicna ali je S10 svejedno noviji i malo bolji bez obzira sto nema autonomiju kao huawei fablet.

@mikec

Onda neka uzme P30/Pro.
 
Objasni mi prvi deo tvog posta. Zasto mislis da je stanje takvo? Zbog kvaliteta samih uredjaja, u smislu da su najbolji na trzistu, ili je nesto drugo u pitanju? Ja znam odgovor, samo ne zanima tvoje misljenje. [emoji4]
Tebi autonomija nije medju bitnjijim stavkama na mobu? Takodje prosecnom korisniku, ne bi ljudi voleli da ne mogu mob da pune npr na 2-3 dana? [emoji4]
A evo ja mislim da je nebuloza to sto ti pises. S10 bolji mob od M20P... Jako tesko. Nikakve veze nema koji se mob prvi pojavio na trzistu. [emoji4]
Da ne gusimo vise temu bez potrebe. Izuzetan si clan i zaista cenim tvoje misljenje, kao sto i rado citam tvoje postove, ali jednostavno ovoga puta smatram da nisi u pravu. Da si napisao da je za tebe S10 bolji uredjaj, sve bi bilo u redu. Ovako je ta prica zaista u najmanju ruku diskutabilna. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Naravno, svi su razumeli sta sam napisao osim Joxy-a koji se upetljao :) Ne vredi gubiti vreme.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno