Šta je novo?

Yamaha Music cast povezivanje

hip hip ura, stigao novi fw na kojem radi i spotify free :wave::wave:

u međuvremenu, radi mi varijanta telefon na 5g a yamaha na 2.4g...provalio sam da ako počne da prijavljuje da je ranije radio na drugoj mreži itd da je potrebno samo da ga isključim minut iz struje i vratim utičnicu, i onda nastavi da radi normalno telefon na 5g a yamaha naravno na 2.4g...posle toga nastavi normalno da se uključuje na power taster u music cast aplikaciji, ne traži drugu mrežu i slično...
 
Poslednja izmena:
Hvala na infu za Spotify (nadam se da će potrajati ta promocija). Inače, koristim Tidal, ali tamo uglavnom nema naših izvođača.
 
Meni još ne radi Spotify. U Musiccast aplikaciji, pod "Whats new" stoji da novi FW od pre 2 dana podržava Spotify free, ali kad pokušam Firmware update, kaže da je FW "up to date".
U Spotify aplikaciji ne mogu da izaberem Yamahu kao uredjaj, piše "Premium users only"...[emoji34]
Čekam da shvati da postoji novi FW...
Pozdrav
 
sve ovo se odnosi na yamaha wxad-10, čisto da ne bude zabune...:) meni je ponudio update, instalirao se, i radi spotify free...to je i najveća novost koliko sam video changelog...
 
Ta lista ne odgovara potpuno stvarnosti :)
Napr. mog uredjaja (zvučnik WX-010) uopšte nema na listi, a imao je bar 3 FW update-a do sada. Čak je i u Musicast aplikaciji explicitno naveden kao uredjaj za koji postoji FW update za free Spotify.
Pozdrav
 
Hvala na infu za Spotify (nadam se da će potrajati ta promocija). Inače, koristim Tidal, ali tamo uglavnom nema naših izvođača.

ne znam sad jel to promocija ili će to tako ostati...ako yamaha za to daje neke pare spotify-u, a pretpostavljam da je tako, to možda i ostane...verovatno imaju neki deal...
 
Ta lista ne odgovara potpuno stvarnosti :)
Napr. mog uredjaja (zvučnik WX-010) uopšte nema na listi, a imao je bar 3 FW update-a do sada. Čak je i u Musicast aplikaciji explicitno naveden kao uredjaj za koji postoji FW update za free Spotify.
Pozdrav

Imam isto sto i Altru (hvala za info, btw! :wave: ) ali meni iz prvog startovanja Musiccast i Spotify-a nije uspelo, tek iz drugog. Ako neće i dalje, resetuj zvučnik, telefon, briši keš, itd, itd. Jer, prosto nije logično da i tebi ne proradi ako su pustili ovo na najjeftiniji uređaj.
E, da, i meni neće automatski da počne strim već moram da izaberem wxad svaki put u Spotify-u.
 
@magav

za fw ne znam u čemu je problem, možda i to ide u talasima, a moguće i da bi trebalo da uradi nešto od ovoga što si preporučila da bi uređaj prepoznao da ima novi fw...čini mi se da je kod @rafiki to problem...

što se tiče puštanja strima oduvek je spotify po defaultu muziku puštao na telefonu i morao sam ručno da biram gde hoću da pusti dalje..imam chromecast audio na drugom sistemu i onda izaberem hoću li na yamahu ili cc audio da slušam spotify...dok sam spotify slušao samo na cc audio isto sam morao ručno da ga izaberem iz spotify aplikacije...pretpostavljam da je svuda tako...
 
Poslednja izmena:
E, proradi Spotifu free konačno i kod mene...
Probao brisanje cache-a za Spotify i Music Cast, restart aplikacija, al' džabe. Onda sam zvučnik isključio iz struje, uključio i opet ništa. Proverim FW update, kaže da je "up to date". Taman da odustanem, kad se pojavi poruka da postoji FW update. Instaliram ga i sad Spotify radi i sa free nalogom.
Jedan plusić za Yamaha/Spotify kombo, kao i jedan minus za Onkyo/Spotify, jer moj vremešni Onkyo AV risiver više nema nikakvu podršku za Spotify. Ukinuli su i ono malo što je radilo :(
Pozdrav
 
to je generalno problem sa ovim mrežnim plejerima/risiverima i raznim servisima, nikad ne znaš dokle će trajati podrška za bilo šta na njemu...
 
Mogu da potvrdim da je azuriranje stiglo i na R-N803, Spotify radi, mada u free varijanti ima dosta ogranicenja, tako da ga malo koristim.
 
Moja Yamaha (NT670D) sa Spotify-jem radi kao i na telefonu: do 6 preskakanja pesama u satu plus povremene reklame. Ako hoću bez reklama i random do besvseti, onda pustim Spotify sa Samsung TV app koji je povezan na Yamahu:)
 
Ne mora TV cak ni biti povezan sa Yamahom, ukoliko je na istoj mrezi, registruje se kao Bluetooth zvucnik, i samo odaberes Yamahu kao zvucnik na TV-u. Barem je tako na mom Samsungu, 55" MU6200.
 
jel to ukinut spotify free na yamahama? probah danas na brzinu spotify u musiccast aplikaciji i ne mogu da se upišu parametri...
 
Nazad
Vrh Dno