Šta je novo?

HP EliteBook 745 G5 AMD Ryzen 5 Pro 2500

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Razmisljam o kupovini ovog laptopa, polovan, veoma lepo ocuvan i potpuno ispravan.
Ima 8GB RAM DDR4, SSD 240GB M2, ekran 14" Full HD.
Prodavac trazi 500 EUR. Meni se cini da je mozda jaka cena. Sta mislite, da li se ova kupovina isplati i koja je realna cena za ovaj racunar?
 
Bilo je do nedavno problema, dosta se ljudi zalilo ali mislim da je taj problem resen. U svakom slucaju proveri konkretno za taj model kakvo je stanje sa podrškom.......
 
Meni isto puno para. Za 70k možeš uzeti probook sa i5 8250 ssd256 i 8gb rama. Nov sa fiskalom.
 
Pa taj je u ravni sa AMD-om. 8250 I5.

Nema procena na forumu.

Bolji nije jeste, sad nagadjanje sa parama...
 
Poslednja izmena:
Taj laptop kod nas nov košta (ili je koštao) preko 1000eur. Zato i nije za poređenje sa nekim jeftinim serijama koje su ~ 50.000 din.
Zavisi i od toga koliko je star, koliko je radio i da li ima domaću garanciju (ili garanciju ostvarivu u Srbiji). Garancija na EliteBook je inače 3 godine. Ja bih lično uvek pre uzeo dobar Elitebook sa 12-18 meseci garacije nego neki nov laptop iz budžet serije koji bi me kao nov izašao jeftinije.

Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Taj laptop kod nas nov košta (ili je koštao) preko 1000eur. Zato i nije za poređenje sa nekim jeftinim serijama koje su ~ 50.000 din.
Zavisi i od toga koliko je star, koliko je radio i da li ima domaću garanciju (ili garanciju ostvarivu u Srbiji). Garancija na EliteBook je inače 3 godine. Ja bih lično uvek pre uzeo dobar Elitebook sa 12-18 meseci garacije nego neki nov laptop iz budžet serije koji bi me kao nov izašao jeftinije.

Sent from my Mi 9 SE

Upravo tako, laptop je sjajan. Probao sam ga, radi savrseno, sve ispravno, neverovatno je brz, stvarno sve na njemu naprosto leti.
Star je malo jace od tri godine izuzetno ocuvan, jedva poneki trag koriscenja.
Znam da je kao nov imao visoku cenu, ali cene kompova generalno vrlo brzo padaju......nekako mi mnogo toliko para za polovno, koliko god da mi se svidja. Moracu dobro da razmislim.......hvala svima, u svakom slucaju.
 
Kako je moguće da je 745 G5 star jače od 3 godine? Tada nije ni bilo Ryzen 2500U procesora.
Zar nije to model od prošle godine? Na HP support može da se pogleda koliko je star i dokle važi garancija.

Edit:
Našao sam link, Maj 2018.
https://www.notebookcheck.net/HP-El...g-this-month-with-AMD-Ryzen-PRO.303074.0.html

Po ovome je u garanciji još ~2 godine.
Ako je garancija ostvariva u Srbiji, onda je po meni to odlična kupovina.

Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Kako je moguće da je G5 star jače od 3 godine? Tada nije ni bilo Ryzen 2500U procesora.
Zar nije to model od prošle godine? Na HP support može da se pogleda koliko je star i dokle važi garancija.

Sent from my Mi 9 SE

Izvinjavam se, HP je 2018 godiste. Pobrkao sam sve, dosta sam racunara ovih dana gledao trazeci sta da kupim, pa sam pomesao podatke.
 
Zasto? Bolji su? Pouzdaniji? Brzi?
Najozbiljnije pitam. Ryzen svi hvale, ja bas nisam strucnjak, ali izgleda kao da je AMD sa Ryzenom preuzeo primat Intelu. Ili sam ja to pogresno razumeo?

Odgovor na prvo pitanje: Pouzdaniji i provereni.
Odgovor na drugo pitanje:Treba razlikovati mobilnu i desktop platformu. AMD se nije proslavio na mobilnom trzistu, jer se osim performansi dosta obraca paznja na potrosnju(izdrzljivost baterije) i grejanje......
 
Poslednja izmena:
i5 7-me generacije sa U na kraju je djubre.

Odlican je Ryzen u laptopovima, bolji izbor od Intela.

Ja nisam strucnjak ali mnogo vise sam cuo pozitivnih komentara za Ryzen procesore u laptopovima nego sto sam cuo losih......A i ovaj racunar koji sam probao stvarno mnogo lepo radi i nisam primetio da se greje preko neke normale.....
 
I na kraju kupih ja laptop iz naslova......posto kazu ne sme o parama, reci cu samo da sam dobio lep popust i jednostavno nisam mogao odoleti. Lep elegantan, ultra brz, tastatura i touchpad rade besprekorno....
Nadam se da ce dugo tako raditi.......
Jos jednom, hvala svima na sugestijama.
 
Ja licno volim elitbook seriju i verujem da je ryzen OK za isti (gledao sam kolegi neki "renew" primerak), pogotovo sto je niza cena (za novi ili renew) u odnosu na intela i5 U.

Opet, ja ne volim polovne stvari i pre bih uzeo entry acera nego polovnog elitebooka, ali to sam samo ja (isto kao sto sam uzeo nov suzuki, a ne polovan audi :))

Zelim ti da te dugo i dobro sluzi. Ako je pred istek garancije, postoji mozda mogucnost da dokupis istu.
 
Odlična kupovina! Neka te lepo služi.
Gledao sam malo oko garancije i pronašao sam negde da za biznis seriju laptopova HP daje globalnu garanciju... Da li je baš tako, ne znam.


Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Evo me konacno.......Ispazario sam pomenuti racunar za 400 EUR.
Sto se garancije tice evo slike

garancija.png

E sad, imam i jedan problem. U stvari pre ce biti da je u pitanju moje neznanje. Evo o cemu se radi>
Komp ima slot za SIM karticu i mogucnost koriscenja interneta preko iste kada nema drugog nacina za povezivanje na mrezu.
Medjutim Win ne vidi tu opciju kao mogucnost za povezivanje na net.
Win sam danas updateovao na poslednji build 18362.295 (Version 1903)
Trazio sam na HP support, ali nisam nasao nista adekvatno.
Imam i jedan stariji Fujitsu lifebook laptop koji u meniju za povezivanje na internet nudi opciju Mobile.
Zna li neko kako se ovo resava?

Ovako to izgleda na HP u

mobile.png
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno