Da li vredi? Mictrolab solo 7c ili neki Vas predlog za neki drugi model?
»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 27

Tema: Da li vredi? Mictrolab solo 7c ili neki Vas predlog za neki drugi model?

Member Avatar korisnika scandalli
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        177
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel 2.0 16V Gti AirBox TwinCam
        • MoBo: Asus
        • RAM: 2x1gb ddr 400
        • VGA: G Force 5200 En Vidia
        • MON: 15" 1024 x 768
        • HDD: 31 Tb
        • OPT: pioneer (t)ata
        • Case: HTC PC 250W
        • SND: Dynacord,Korg,Scandalli,Guerrini
        • LAP: Dell
        • INET: DSL
      3. Da li vredi? Mictrolab solo 7c ili neki Vas predlog za neki drugi model?

Pozz Svima!

Ne zamerite na opsirnosti!

Molim poznavaoce za savet, da li vredi kupovati zvucnike Microlab Solo 7c, da li njihova cena opravdava kvalitet koji pruzaju?
        Citam utiske sa razlicitih izvora, neki ga hvale, neki ga kude, neki su ravnodusni!?

Neko moje licno misljenje (sto ne mora da znaci da sam u pravu) je da, kad sam ih uporedjivao sa npr. Solo 6c, dosao do zakljucka da imaju dublji i izrazeniji bas, da su visoki dosta otvoreniji u odnosu na zvuk kod solo 6. Solo 6 ima dosta izrazenije srednje tonove i oni po meni nekako preovladavaju u celom spektru kod 6, u odnosu na zvuk kod solo 7.

Ono sto bi me odvratilo od modela 7c je:

-ocajni daljinski po pitanju kvaliteta izrade kao i samih tastera na istom
        -izgleda da su njegovi drajveri ustvari sa otporom od 4 a ne 8 oma kako se reklamiraju
        -malo "brundaviji" bas za moj ukus
        -nema nikakav konektor ni za slusalice ni za mikrofon
        -ne videh "source select" na tom modelu
        -zasebna postolja/stalci su obavezna s obzirom na gabarite i tezinu
        -meni vise deluju kao dvosistemci, nego li kao trosistemci, kako se inace reklamiraju, gde su po dva bas drajva izgleda vezana redno,
        -po specifikaciji, imaju ferkventni opseg od cak 55hz do 20khz, sto je opet (po meni) nedopustivo za jedan takav sistem i "kvalitet" zvucnika (da imaju od 20hz do 20khz, onda bi bili "druga prica"),
        -diskutabilan kvalitet ic sekcije za daljinski, kao i samog trafoa, zbog kojih se mogu desiti smetnje u vidu povremenog pucketanja, brujanja, nedovoljne glasnoce i slicno.

Ispravite me ako gresim.

Neka moja "tiha patnja" je Edifier S350 DB, koji bi po svojim specifikacijama, raznim testovima i misljenjima, meni bas "legao". Nazalost, kod nas ga nigde ne nadjoh kao dostupnog za kupovinu.
        Da li mozda znate gde je dostupan kod nas model S350 DB za kupovinu?

Slusam raznoliku muziku, instrumentale na gitari, saksu, klaviru, harmoniku, simfo metal, pop, rock, smooth jazz i slicno ( u formatu audio, hd audio, flac i slicno) sem rejv/tehno/dance/psiho/trash/rap.

Bitan (bash) mi je bitan kvalitet tona koji izlazi iz kutija, da se cuje sto kristalnije cisto, (npr. da se cuje prevlacenje prsta preko zice gitare, da se cuje kad pevac/pevacica uzima vazduh i slicno).

Trenutno (dugo unazad) koristim Genius 2.0 (sp hf 2000x) 2 x 30 W drveni, na 8 oma, frekvencija od 20 Hz do 20 Khz, dvosistemci sa po jednim 5,25 basom i po jednim visokotoncem, manuelnim kontrolama, konekcijama i za sluske i za mikrofon. Zvuk prirodan, mastan, otvoren, svaki ton koji izlazi iz njih je maksimalno prirodan i izdefinisan i pozicioniran bas kako treba, bez obzira na vrstu muzike koja svira.

"Novi" zvucnici su potrebni za prostoriju na drugoj lokaciji od oko 5 x 4 metara kv.
        Ne bih kupovao nesto osrednjeg kvaliteta, jer smatram da se ovako nesto kupuje jednom u 5-6godina pa i vise godina, pa bih zeleo da kupim nesto kvalitetno, sto ce dugo i trajati.

Posedujem firmiranu razglasnu opremu ( dvosistemske 15" kutije, power mikser...), ali je za tako nesto potrebna je puno veca prostorija, za namenjenu prostoriju bi bio overkil.

1. Vredi li kupiti Microlab Solo 7c, ili ne i zasto?
        2. Ako ne, koji drugi model preporucujete u slicnoj cenovnoj klasi? Mozda neki Behringer, Krk... i koji? 2.0, eventualno neki 2.1?
        3. Za Edifier S350 DB moje je pitanje samo jedno - dobaljivost i cena kod nas?
        4. Da li je dovoljno dobra da isprati bilo sta od napred navedenog zvucna Creative Exteme Fitelity (sa ext. konzolom) (imam negde i Audigy II, ali mislim da je ova bolja)?

Molim dajte savete.
        Hvala puno!
        Pozz!

Member Avatar korisnika desp
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        7.723
      5. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 2400G
        • MoBo: Asus B450M-K
        • RAM: 16GB Kingston
        • MON: HP E27i
        • HDD: 970EVO, WD RED
        • Case: Seasonic 520GM2, MicroATX CM
        • SND: 2.1
        • LAP: HP
        • INET: Kablovska
      6. 3. Mogu da se nabave preko prodavaca na KP.

Sent from my Mi 9 SE

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        1.436
        Microlab solo 6c
        Menjao Caridze : 25.08.2019. u 00:13

Member Avatar korisnika shatroghistro
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        1.981
      9. Moja mašina
        • CPU: i7-2600K w/stock cooler
        • MoBo: ASRock H61 s1155
        • RAM: Kingston 8GB (2x4GB) DDR3 1600Mhz
        • VGA: gtx1060 6GB Inno3D
        • MON: 4K LG 55UH605LV
        • HDD: SSD 120GB Kingston V300, F3 1TB, WD 250GB
        • OPT: Neki DVD-RW
        • Case: Neko CM kuciste i CM 650W napajanje
        • SND: Integrisano
        • LAP: Asus Transformer T100 Win 8.1
        • Ostalo: Rii mini Bluetooth keyboard with touchpad.
      10. Koja je prednost solo 6c u odnosu na 7c ako vec preporucujes?

Ja sam gledao na YT ovog sa overclock sajta i covek je odusevljen. Govorim o tome da ce zvucnici biti pored TVa i da ce se sedeti 3 metara od njih a ne za stolom.

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        1.436
        solo 7 su dvosistemci koji glume trosistemce. Donji bas glumi sub, dok gornji pokriva iste freq kao i kod solo 6c. T.j. nisu normalno razdeljene freq (na bas i mid) kao kod trosistemaca. Bolje uzeti klasicne dvosistemce, em jeftinije, em nema tog preklapanja freq izmedju dva basa.
        https://www.youtube.com/user/skubny ovde imas dosta testova (sa solo 6c) uz original track, pa mozes da uporedis priblizno, jos bolje ako imas dobre sluske
        https://youtu.be/9izukELbDc8 solo 6c vs edifier s350db (100e vs 300e) - samo zatvori oci kad budes prvi put slusao, da iskljucis predubedjenja (zna da utice na sluh).
        Menjao Caridze : 25.08.2019. u 10:03

Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        7.723
      13. Moja mašina
      14. Ne znam baš koliko ovi prikazi imaju smisla jer se na kraju slušaju zvučnici koje čovek trenutno poseduje, zvuk koji je YT dodatno uobličio. Neka nebitna razlika se opet može primetiti u ponekim numerama, ali ja ovakvo poređenje ne bih uzimao za ozbiljno.

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        1.436
        @desp, sasvim dovoljno da se priblizno uporedi + ima original track, pa na osnovu njega moze se cuti sta je blize originalu. I naveo sam da je najbolje slusati u dobrim sluskama. Sve je to priblizno jer i soba unosi svoje smetnje, ali dovoljno za prvo upoznavanje. Ako po ps-u: sve zvucnike treba slusati licno i iskljucivo u svojoj prostoriji i sa tom jacinom zvuka, koju obicno koristite, ali ko to moze sebi da priusti da bira tako?

Newcomers Avatar korisnika R1A1
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        169
        То су све играчке и могу проћи онако, за чисто да се нешто чује.
        Ко жели квалитетан звук, прво мора да купи DAC ( квалитетан конвертор звука), неко појачало из 70 или 80-тих и звучне кутије (двосистемске), такође из тог времена. У то време квалитет је био на далеко вишем нивоу. Није било гомиле пластике made in prc.

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        1.436
        @R1A1, klasicne zablude. Dac se kupuje u poslednjem kolu. Stare kutije su cesto unistene vremenom, zahtevaju kao minimum promenu vesanja. Stara pojacala takodje + ima dosta krseva, koji trose ko ludi, a urnisu freq resp, jedino sto lepo izgledaju.
        Vec sam pisao o tome, iako malo ko se slaze: prvo se sredjuje prostorija (najvise uticaja na zvuk), posle se uzimaju aktivni studijski monitori (kao zvucnici pravljeni za ravnu freq resp na srednjoj jacini zvuka sa ugradjenim +- adekvatnim pojacalom, moguni pasivni ali to ce izaci dosta skuplje i zahteva pazljiv izbor pojacala), pa se uzima eq (moze i na racunaru, imaju skroz ok profesionalni programi), koji ce da pegla freq resp monitora u zavisnosti od prostorije, jacine zvuka na kojoj se slusa i osobina nasih usiju (skroz individualno, ma da opste ima 3 kategorije: neko voli bas, neko mid, neko high), pa tek onda dac (strogo uz proveru u rmaa) ili iole kvalitetna zvucna.
        Menjao Caridze : 25.08.2019. u 11:34

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        3.508
      19. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Blue 4TB + WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Oneplus Bullets Wireless 2
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision M6800; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE55RU7105; UE46F6505
        • INET: DSL
        • Ostalo: Corsair K55 RGB Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Oneplus 6T Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      20. Tech-romantiku i sećanja kako je nekad tehnika bila odlična treba ostaviti gde joj je mesto - u uspomenama. Danas se za sitne pare može sklopiti sasvim solidan zvučni sistem.
        “I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        7.723
      22. Moja mašina
      23. Ne znam, ja sam na kraju poručio Edifier S1000DB, pa kada stigne uporediću ga sa vremešnim Microlab H-300. Znam da se mora uglavnom kupovati "na slepo", ali na neki način se treba odlučiti. Onako preslušavanjem na YT mi nekako skoro svi zvučnici deluju manje-više isto...
        Menjao desp : 25.08.2019. u 11:52

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        1.436
        @desp, pa tako i jeste za vecinu ljudi. Eto za tebe je sve priblizno isto, i to je sasvim normalno, nemas natreniran sluh, nisi profi zvukoreziser. A audiofili i trgovci ce opisivati razliku kao nebo i zemlja, kao samo gluv nece cuti. Oni i kablove umeju da slusaju bolje od mernih uredjaja.

Member Avatar korisnika Bobi4ever
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        1.038
      26. Moja mašina
        • CPU: i7 8750H
        • MoBo: H370
        • RAM: 8GB DDR4 2666
        • VGA: GTX 1050 Ti
        • MON: Samsung LE32D550
        • HDD: M.2 2280 512GB
        • OPT: Ko to jos koristi?
        • Case: Lako za poneti
        • SND: Altec Lansing 621, HyperX Cloud Pro II, Wave Audio, Panasonic Micro
        • TV: 1080p
        • Ostalo: Mrzi me da nabrajam.
      27. Edifier zvucnike i njihovu rasplozivost mozes proveriti na KP kod Fante.

Newcomers Avatar korisnika R1A1
        Na forumu od
        Sep 2015
        Poruka
        169
        @ caridze
        DAC je najbitniji! Ako to nisi shvatio, svaka daljnja diskusija gubi smisao.

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        1.436
        @R1A1, najbitniji dac? Za zvucnike? Stvarno? Aj ti prvo malo poslusaj kako zvuce isti zvucnici u goloj prostoriji i u pravilno akusticno obradjenoj. A posle poslusaj kako isti zvucnici zvuce pre i posle peglanja freq resp uz pomoc eq i mernog mikrofona. Pa mi posle kazi kolika je to razlika izmedju kvalitetne integruse (sa ravnom freq resp i adekvatnim snr i thd) i bilo kog dac (koji god hoces uporedi). Vama su trgovci i audiofili isprali mozak sa tim glupostima, ni u jednom audio casopisu/sajtu/pa skoro i forumu nema ni n od nauke, vec cista komercija, gde je najbitniji dac, i jos kablovi i koje kakve gluposti uticu na zvuk toliko da se preporodis. Umesto da se uzme eq i merni mikrofon za stelovanje zvuka (freq resp) preporucuje se kupovina novog/skupljeg dac, pojacala, zvucnika, kablova i ostalih gluposti.
        https://youtu.be/cp56A6TcL1E - akustika sobe
        Menjao Caridze : 26.08.2019. u 09:57

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •