Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Da ne mislite da troujem. Ja nemam mobilni, a raspitujem se za ženu i ćerku. A3 je android ili MUI i koja je razlika ?
 
A3 je u Android One programu - "čist" android, dok je MIUI skin priča za sebe, pa ako nisi koristio do sada izuči malo oba pa vidi šta ti više odgovara.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Kad nije koristio oba, tj nikakav mobilni, kako zna sta mu vise odgovara? :)
 
Mislio sam na netu neka pogleda neki review, a svakako neće znati dok ne izuči oba. Eventualno možeš negde da vidiš ima li izložen A3 a verujem da ima i Mi Store-u [emoji1]

Edit: Sada videh prethodnu poruku. Miui ti je isto Android, samo presvučen po mom mišljenju korisnim stvarima. Svakako najbolje guglaj i gledaj review-eve i ako uspeš testiraj i A3jku negde. Miui već imaš .[emoji2]
 
Poslednja izmena:
o.k. hvala
 
Доминира бели. Само су га уништили са логоом са предње стране.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
To se i meni na prvu nije svidelo i dalje je bezveze na plavom i crnom, ali nekako uz beli ide :)
 
Supruga mi ima Note 4 , a dete Redmi note 4x. Da li se slično koristi Android One - "čist" android, i MIUI skin.

Nisam hteo da provociram.
Vec stvarno ako nisi ti licno koristio neki od android one ili miui, bas ti je svejedno koji ce biti. Oba su android, jedan je sa miui skinom a drugi je "cist" android.
Tako da svakako se moras navikavati na jedan ili drugi.
 
Meni i dalje crni najlepsi...ne volim telefone sa svetlijim ledjima....mogli su neku tamno zelenu da ubace. :D
 
Sve je lijepo pet minuta, dok ne staviš case i ne skidaš nikad...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni je beli bio favorit ali ne volim te hromirane ramove, nikada nisam, a ovaj plavi izgleda izgleda bas premocno, drugaciji je od plavog RN7, nekako je agresivnoja nijansa.
Taman burazeru pokusavam da izvagam RN8 u korist Nokia 6.2 koju ceka da zameni staru 6-cu.
 
Pogledajte Chrisov review na TechTablets, on je testirao i, po njemu, problem pregrijavanja procesora.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To je za Pro, koliko sam shvatio problem je otklonjen poslednjim azuriranjem.
 
Jel je ram kod rn8 metalni (alu) ili isto kao kod rn7 plastični?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel je ram kod rn8 metalni (alu) ili isto kao kod rn7 plastični?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ram je plastika, ni na RN8 nije alu, vec samo hromirana zavrsnica, mada meni na neki dojam deluje kao kvalitetniji u odnsou na RN7, ne znam zasto.

Sto se tice ekrana, najbolje da sam procenis, ali ja sam vec izrazio licne afinitete prema 720p u korist SAMOLEDA, nego 1080p u korist LCD-a, jer prosto te boje i kontrast...
 
Vidi stvarno stigli. Taj je CN, lepo od prodavca da je naglasio da nije global i da nema band 20. Msm ono nama je jasno, ali mnogima nemaju pojma o tome.

Kod drugog vidim da ce od 25-tog imati na stanju Pro model, koji po mom misljenju i nema nekog smisla, jedino ako bude 200e onda ok, a obican tu oko 160e. Takve "launch" cene na KP nikad nisu bile.
 
Biće kod drugog Pro 23.09 pa da vidimo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Znaci ne pamtim da je Xiaomi ijedne godine napravio slatke muke kao ove, tacno u rasponu od 150e da imas gomilu modela da ne znas za koji da se opredelis, makar morao da kapnes evro vise.
RN7 ce biti odlicna kupovina za one koji imaju limit u dinar, RN8 ne verujem da ce biti skuplji previse od RN7, jer je prakticno RN7 v.1.1, Pro kontam da ce biti 250e, taman bar u startu da ga poklope sa preporucenom cenom, jos dolazi i Mi 9 Lite, a tu je vec Mi 9t.
 
Da, to zaboravih kod tog prodavca i mi 9 lite isto stize 25-tog :d
Taj telefon mi je iskreno enigma, odnosno njegovo postojanje, imamo za slican novac mi 9 se i mi 9t, da se lepo izabere. Ovaj mi 9 lite mi je nesto kao mix ova dva. To je komotno, mogao i trebao biti A3 sa cenom od 250e.
Takodje, RN8 Pro sa cenom od 250e realno nije neki izbor pored gorepomenuta tri modela. Totalnu zabunu su napravili u 100e i manje ljudi imaju 7 modela...
Da covek prsne dok odluci :)
 
Mi 9T je bolji sto za procesor, ajde da kazemo i izradu, i kameru. A Mi 9 Lite vs. Mi 9 SE - SE je bolji za bolju sirokouganu kameru i telefoto, ali je zato 1000mAh slabiji za autonomiju. A RN8 Pro stvarno ne znam kako da svrstam.
 
Bilo koji Redmi Note telefon ne vredi vise od 200e.
 
sve zavisi od aspekta,npr član moje porodice voli i fotografiju,što veći fon i što veću bateriju a čipset je nebitan (sem da ima bar 18w quick charge što rn8p ima,mada me malo plaši brzina jer nije qualcomm) tako da RN8 pro je no brainer ukupno čak i kad dodamo sve ostale brendove plus 100e gore cenovno...tako da čim bude sa nekom poluozbiljnijom garancijom da se uzme uzima.
 
Pa pazi, teško je vidjeti sad jer ne znamo gdje staje rulet sa cijenama, ali svaki ima nešto što drugi nemaju, i sve zavisi kome je koji detalj bitan... Ako pogledaš Mi9 SE i Note 8 Pro, Note je gaming phone i veći je što je bolje za igre, ima 50% veću bateriju od SE, ima 3.5mm jack, MicroSD slot, FM radio (kome treba), a Helio chipset je po nekim benchmarcima osjetno jači od SD712. Poređenje sa 9T nije toliko jednostavno, ali su chipseti sličnih performansi i osim veće baterije za 500mAh nema prednosti, a 9T ima taj ekran. S druge strane, Note 8 Pro ima i 8GB verziju, za razliku od ova dva, a nova 64MP kamera ima veći senzor od oba 48MP modula u druga dva...

Pošto me razočarao A3, najviše naginjem Mi9 Lite, upravo zato što je na pola puta u svemu, samo ako se cijena slegne u pravom rasponu. Vidjećemo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Slaze se, Mi9 Lite i meni deluje kao sweet spot... Jedino bi bio savrseniji da je u dimenzijama Mi A3, bar meni. Jedino mi ostaje pitanje zasto je SE dosao sa baterijom od 3000 mah... Bukvalno deluje kao da je "namerno" da bi ostavio prostora za razliku sa predstojecim modelom.

Ali kada se pogleda ova filozofija Xiaomija da u ovom rangu svaki telefon ima nesto sto drugi nema, i obratno, i recimo konvecijalniji pristup kakav ima Samsung u A seriji, ovo stvarno deluje preludo. Mada ima neke pameti u tome, sabiti toliko telefona, i dovesti kupca u neki vid zabune tako da ne vaga tako lako koji je vredniji i koliko.
 
Roy_Fokker:

mislio sam na brzinu punjenja ne samog čipseta,čipset je kao što rekoh nebitan (biće jak apgrejd u svakom slučaju sa sadašnjeg šljamsunga koji je tragičan,a i treba samo da sažvaće ono standsrdno mesendžere,nešto laganijeg surfa i to je to,to može danas skoro i digitron).

za sada nalazim samo generičko 18w quick charge,iskreno nisam pratio helios i nemam ideju kako njihovo punjenje se pokazalo a qc je solidno bitan...
 
Nazad
Vrh Dno