Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Uzeo sam telefon i koristim ga desetak dana. Jos je rano za neke ocene ali ono sto mogu trenutno da kazem je da je telefon stvarno brz, baterija odlicna, kamera nije nesto, ok ali nije u klasi skupih telefona ali daleko bolja od a50 ili a70. Dosta je brzi od redmi Note 7 verzije ili Samsunga u tom cenovnom rangu. Uzeo sam varijantu 6/128. Sto se ekrana tice, ne znam, meni je ekran super, nemojte ga porediti sa na primer p30 pro, to su razlicite klase telefona, ali je potpuno citljiv i na direktnom suncu, ostar, boje su odlicne. Eto toliko mogu trenutno da kazem o njemu. Pravo stanje ce se pokazati nakon duzeg vremena koriscenja, kada telefon pocne da se puni podacima, ce se onda videti da li je i koliko procesor dobar.
 
Imao si rmn7 i sada ovaj. Kakav je ekran u poredjenju sa 7?

...A3...
 
Po meni bolji, mada sam ja zadovoljan i onim ekranom. Ne vidim ja tu neke prevelike razlike, možda sam malčice ćorav, ali stvarno ne vidim nešto mnogo drugačije. Jedino što sam primetio a vezano je za moje oči je da mi definitivno više prija LCD ekran od amoleda......
 
Taman sam hteo da iskoristim penzionera iz kuće i uzmem 12% popust u Gigatron na ovaj telefon (PRO), kad ono mućak....stavili artikal na šok ceni a cena ista kao svuda, ništa manja.

Crni petak mi je sledeća opcija za ovaj telefon...hahahahaha
 
Očekivati povoljnosti u Gigatronu je ćorava rabota...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
GSM Arena potvrdila 8T verziju. Definitivno izgleda da su samo NFC ubacili, besmislen potez. I deluje da plavi i crni telefon imaju drugačije gradijente malo.
 
Da pitam: pro verzija ima nfc, a obicna nema?
 
Sprema se definitivno i 8t. Bas me zanima kakav ce on biti. Def je 8 pro ok telefon. 8 je kao i 7,nema tu nekog upgradea.
 
8t će da bude isto što i 8 samo uz dodatak NFC.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Da, razresena je dilema oko 8T. Jedina razlika je NFC i drugacije nijanse za plavi i crni telefon. I 20e veca preporucena cena za evropsko trziste, samo za NFC. LoL.
Bar su mogli, kad su vec bili dokoni rebrendiranja, da stave SD675.
 
Samo da su pustili RN7 Pro na globalno trziste (eventualno uz Amoled ekran), ostali RN modeli su bespotrebni skroz.

*mjau**mjau**mjau*, vise se zaradjuje na Samsung senzorima, low-end IPS ekranima i sada vec zastarelim A73 jezgrima ili ne daj Boze MTK chipsetu.
 
Poslednja izmena:
Nisam imao prilike do sad da koristim xiaomi telefon pa me zanima da li sadrze reklame? Video sam na nekom videu da ih ima al nisam najbolje razumeo o cemu se tu radi

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Tokom instalacije te pita da li hoces da dozvolis prikazivanje.
Mislim da se to zove 'suggestions' ili tako nekako.
Barem je tako na Redmi 7a.
Mada mozes i posle iskljuciti ali je malo teze jer moras na vise mesta.
 
Tokom instalacije te pita da li hoces da dozvolis prikazivanje.
Mislim da se to zove 'suggestions' ili tako nekako.
Barem je tako na Redmi 7a.
Mada mozes i posle iskljuciti ali je malo teze jer moras na vise mesta.
A nesto na taj fazon ima i huawei al oni su ubacili kao 2 foldera sa tim predlozima koje ti izbrises odmah cim se sistem pokrene... A nema ono kao da iskacu preko celog ekrana dok si u nekoj aplikaciji kao kod nekih "3rd party" aplikacija?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne. Reklame su, ukljucene, vezane samo za sistemske aplikacije, i mogu se skroz iskljuciti u 2 koraka.
 
Kod jednog provajdera u Nemackoj se vec pojavio Note 8T model...
 

Prilozi

  • Screenshot 2019-10-31 at 11.38.04.png
    Screenshot 2019-10-31 at 11.38.04.png
    93 KB · Pregleda: 202
Ja mislim da ce i kod nas biti 8T u zvanicnoj prodaji... Zapravo cenim da zato jos i nema obicne 8-ice, jer je T prevashodno namenjen za evropsko trziste.

Izlistan je i u Spaniji...

Nesto drugacija plava u odnosu na obican.

https://pbs.twimg.com/media/EIG1wZFUUAEUgHB.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod nas u Srb običan Note 8 se prodaje odavno, kao i Note 8 Pro. Druga stvar što ih na forumu niko nema, mada forum nikad ni ne pokazuje relano stanje i potrebe tržišta, služi nečemu drugom. Pojavio se i Note 8T. Ne vidim mu neko mesto između 8 i 8 Pro, ni cenovno niti potrebu na tržištu, svako će pre uzeti 8 Pro ako treba malo da se doda, jer on ima NFC i 18W.
 
Ne. Reklame su, ukljucene, vezane samo za sistemske aplikacije, i mogu se skroz iskljuciti u 2 koraka.
Hvala punoo...
Gledao sam vise testova i ispade da je rn7 bolji od rn8 po pogledu brzine, sto je najveci adut ovih telefona

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mora da si jako kvalitetne testove gledao :)

Isti telefoni sto se brzine tice.
 
Mora da si jako kvalitetne testove gledao :)

Isti telefoni sto se brzine tice.
Pa sve moguce na jutjubu :) negde su isti al kod vecine rn7 (ne mislim na pro modele) cak i po bencmark skoru...naravno nisam imao prilike uzivo da uporedim oba modela

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Uzeli smo sinu na ugovor rn8 pro, pa sam uzeo sam da ga podesim pošto imam već dugo xiaomi (r4x i sada mix2), i mogu Vam reći da sam prijatno iznenađen. On je takođe imao rn4 oko 3.5 godine, takođe mediatek varijanta (sad će na oglase), i oduševljen je sa rn8 pro. Kamera u night mode-u baš ok, brz je, baterija brutalna... xiaomi rulez :) rekao bih...
 
Pa sve moguce na jutjubu :) negde su isti al kod vecine rn7 (ne mislim na pro modele) cak i po bencmark skoru...naravno nisam imao prilike uzivo da uporedim oba modela

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Pa tu temu smo vec prezvakali dosta puta. Nije čudno nista da rn7 bude u nekim stvarima brzi od osmice jer je sd 665 isti kao sd660 samo sa nesto nizim klokom, pa otuda i ta razlika. Ali je zato radjen u sitnijoj litografiji pa je stedljiviji.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Rezulatate koje sam ja video su krajnje suprotni. Konkretno SD 665 na antutu baca skoro 170k, dok SD 660 zavisno od uredjaja/klokova 145-150k ili nesto preko. Konkretno na RN7 oko 152k. Ako je antutu uopste i bitan.

Tu je zabuna kod ljudi zbog A3 u kome SD 665 ima oborene klokove, u RN8 je full fat.
 
Rezulatate koje sam ja video su krajnje suprotni. Konkretno SD 665 na antutu baca skoro 170k, dok SD 660 zavisno od uredjaja/klokova 145-150k ili nesto preko. Konkretno na RN7 oko 152k. Ako je antutu uopste i bitan.

Tu je zabuna kod ljudi zbog A3 u kome SD 665 ima oborene klokove, u RN8 je full fat.
Od sad vise necu da gledam nista, odem u prodavnicu i i trazim najbolji telefon za te pare sto imam i cao [emoji1] samo se zaglupljujem sa ovim testovima vise....verujem da za 30000 nmg uzeti los telefon bilo da je samsung ili neki kinez

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno