Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Gde ljudi 190e mnogo? Pa ne znam sta zelite, to je oko 22k dinara i za takav novac se dobija fon kao RN8. To jos moze 20e max maksimuma do izlaska devetke na dole i to je to. Odlicna cena i realno brzo je otisao ispod 200e na kp.
 
A bila bi fora da se pojavi ovaj Redmi Note 8T, koji ce navodno imati NFC... Ako bi se pojavio u verziji 6/128 sa NFC-om, onda bi se mogao zeznuti svako ko uzme sada RN8.
 
ja smem da se opkladim da bar 80 posto ljudi zabole i za 6/128 i nfc.
 
Tačno.
Ali recimo mogao si da kupiš za 1000 dinara više RN7 sa 128GB... Pristojna memorijska od 32GB nema za ispod 1500...
Tako da ako bi se ponovila slična priča gde za nešto malo možeš da dobiješ više, bez obzira koliko ti bilo potrebno ili ne, sumnjam da ne iskoristio.
 
Ja sam apsolutno siguran da mene licno zabole za nfc. :d Posebno ako cena bude visa.
 
Ja taj nfc imam vec 6 godina na telefonima i ni 1 ga nisam koristio, sluzi mi da ga iskljucim da ne trosi bateriju [emoji23]

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Tačno.
Ali recimo mogao si da kupiš za 1000 dinara više RN7 sa 128GB... Pristojna memorijska od 32GB nema za ispod 1500...
Tako da ako bi se ponovila slična priča gde za nešto malo možeš da dobiješ više, bez obzira koliko ti bilo potrebno ili ne, sumnjam da ne iskoristio.
Sandisk micro sd ultra 64gb, na aliju oko 1000 din. 128gb oko 1600 din. Pa pogledajte da li imate racun.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nisam ni ja nikada koristio NFC, mada je danas podrazumevan ne nekim drugim trzistima gde je postala navika da se tako placa sve od prevoza pa do kupovine...

^ Ja sam racunao po nekom proseku ovde, znam da sam svoju Kingston 64GB U1 platio 1600. Ali opet dajem prednost uvek internoj memoriji nasuprot eksternoj. Ne kazem da je 64GB malo za aplikacije, niti da je 4GB RAM-a nedovoljno, ali opet kazem ako je ta razlika minorna onda svakako vredi.
A opet to su neke moje pretpostavke, jer bi mi bilo glupo da "T" verzija stigne samo sa NFC.
Ovo su renderi navodno...

redmi-note-8t_425_735.jpg

Deluje da su gradijenti samo drugaciji, ova crna je ista ona kind of gray sa A3 izgleda, i plava nije onako presijavajujca...

E sad sta se biti unutra pitanje je, mozda stvarno samo NFC, mozda +RAM a mozda i SoC podignu na SD 675.
 
NFC je postao nezaobilazan zbog plaćanja telefonom. Ja ga koristim da mi svijetli lightsaber na Disney Infinity Star Wars figuricama. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Haha... Al stvarno cesto procitam da je nekome nedostatak NFC na midrejndzeru dealbreaker, naravno ne kod nas...

Bas cekam da vidim sta ce biti taj 8T, jer mi je Xiaomi stvarno postao prelud sa ovim nijansiranjem telefona, mislim da niko to ne radi kao oni. Eto i taj CC9 Pro najavljuju kao Mi A3 Pro van Kine, odnosno kao Android One uredjaj...

Neko je jos pre mesec i po sugerisao uredjaj sa SD 730G i svi su tripovali da ce to upravo biti 8T, medjutim po poslednjim glasinama to ce biti upravo CC9 Pro.

Sve su to jos spekulacije, ali je ocigledno da neki modeli predstoje, samo je pitanje ko ce biti sta.
 
Ja sam sada definitivno siguran da oni ni sami nemaju pojma koliko telefona i koje telefone imaju u ponudi....Sa ova dva gore pomenuta pa prebacuju cifru od 10 telefona u midrange segmentu....A sto je najjace svaki itekako ima nekog smisla (bar nekog), tako ce biti i sa ova dva ako stignu van Kine.
 
Ja uzeh Mi 9 Lite, a i ako stigne Pro sa Android One, biće skuplji osjetno. Ako bude povoljan, možda i pređem u nekom trenutku, toliko me nervira MIUI.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Meni je drag One na mom A3 ali mi nedostaju neke stvari sa MIUI, a kada sam na MIUI onda neka nostalgija za One, haha.
Svestraniji je MIUI, meni bar... Recimo ne ide mi u glavu da ni na 10 nisu dodali ikonicu za vibraciju i zaključavanje kao što ima MIUI.
Ako Mi A3 Pro dođe on će biti cenovno kao Mi 9T, ako ne i jači, jer 730G + 108MP kamera...
 
Komotno 300e moze i treba da bude ako stigne kao A3 Pro. To je cena bila i za 9T kad je stigao.
 
Ja se od juče borim protiv nepotrebnih aplikacija koje sve traže da im dozvoliš da ti posrču sve podatke u pozadini. Mislim da još nisam riješio kako da nikad više ne vidim Mi Browser, i dalje se otvara na neke linkove koliko god ga disejblujem. Kod Android One sam dvije godine na stocku i sve je radilo glatko bez ikakvog prčkanja, dok na MIUI izgleda moram da preorem sistem da radi kako treba...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ideš na aplikacije, pa na one tri tačke, tu imaš Default apps pa za browser izabereš Chrome, ili šta god.
 
Dobro,da li je neko uopste kupio RN8 (Pro) do sad? Ode tema. Evo ja najavljujem da cu ga uzeti oko 12.11. :)
 
Pa kad smo svi u dilemi sa toliko modela slične cijene. :D Ajd sa srećom pa da vidimo i to čudo.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Čekajte, kome se ne žuri, kraj novembra i Crni petak, ako planirate u prodavnici da kupujete... Vrlo verovatno bude dobro sniženje.
 
Uzeo bih ga jer nam treba jos jedno osvezemje u familiji, ali imam bojazan od ips ekrana...

...A3...
 
Ne... poenta tvoje izjave je?

...A3...
 
Sem što Gsmarena nisu bili zadovoljni bojama.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ta GSM Arena nekada mnogo lupeta kada su ekrani u pitanju.
Čitam recenziju za Nokia 7.2, našli mu 100 mana, te boje, te refleksija, te oštrina, te HDR, i sve porede sa OLED... A 15 drugih ishvalilo ekran.
Njih najviše sa rezervom uzimam za dojam o ekranu.
 
Ali uzeti u obzir.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nista dok ne vidis uzivo a nema ih trwnutno u radnjama

...A3...
 
Ma da... Uživo je najbolje. Video sam u Ušću 7.2 i meni je ekran stvarno bio prvi dojam, oštar i živ, s obzirom da je IPS jelte...
Za A3 kada su pisali ispalo je maltene da možeš tačkice da brojiš ako se udubiš.
Generalno rade realne osvrte, ali imam osećaj da ekrane vagaju po nekoj normi flagship uređaja...
 
Radi se i Gcam za pro model, lepa vest. Mozda ga uzmem za razmatranje. [emoji16]
108cfedee6879443c8dbef7f317ef3eb.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno