Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Moze li mi neko napisati svoje misljenje posto planiram da predjem na rn seriju mislio sam da uzmem rn7 ili rn7 pro i posto je sad izasao rn8 i rn8 pro uneo mi je pometnju [emoji1] planiram da izdvojim 30000 za fon pa sta mi dodje sad najbolja opcija? Hvala unapred

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pa kada smo svi pokupovali 7, a3, 9-ke...
Pokusavam zenu da nagovorim da menja fon ali joj se nikako ne odvaja od 5x krsa... navika je cudo

Realno. Ja sam mislio da kupim ženi ovaj 8 pro umesto Note 7 samo zbog NFC i Google Pay, ali posle mi pade na pamet briljantna ideja da joj dam svoj OP 6T, a sebi da uzmem novi 7T. Winwin varijanta. :d

Inače smo ranije imali telefone sa MTK čipsetom, i ništa im nije falilo.
 
Ako se ne igras sa gcam, onda im nista ne fali. [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Moze li mi neko napisati svoje misljenje posto planiram da predjem na rn seriju mislio sam da uzmem rn7 ili rn7 pro i posto je sad izasao rn8 i rn8 pro uneo mi je pometnju [emoji1] planiram da izdvojim 30000 za fon pa sta mi dodje sad najbolja opcija? Hvala unapred

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Ako mislis da kupujes kod ovlascenih sa urednom garancijom onda za te pare Note 8 ili Note 8 Pro ako mozes da izdvojis jos 3k. RN7 Pro nema za nase trziste a i RN7 ti je dobra opcija, on je 26k, minimalno se razlikuje od RN8, za kameru i dizajn sa nesto debljim okvirima.
 
I za nesto sporiji cip, sto ajde i nece se primetiti iako razlika i nije bas mala. Takodje dosta je energetski efikasniji. Uz sve dodate mogucnosti na kameri i objektivno dosta lepsi dizajn (doduse diskutabilan redmi branding na dnu) nema apsolutno nikakve logike za 25-30e manje razmisljati o rn7. Jedino ako je budzet bas nategnut u dinar. Mada ako je tako onda A3.
 
Znaci definitivno rn8 ili 8pro, to ce odluciti moj nabavljac u zavisnosti koju cenu ponudi [emoji1]

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kad se ocekuje RN8 u ovlascenim radnjama i kolika ce cijena biti? RN8 pro je odavno stigao, ali obicne verzije jos nema. Kupovina na KP mi nije opcija.
 
gde gledate najjeftiniju cifru kod regularnih prodavnica (dakle ne balkanska sa dođem ti garancijom od pola godine godinu,treba mi ful)?
 
Kad se ocekuje RN8 u ovlascenim radnjama i kolika ce cijena biti? RN8 pro je odavno stigao, ali obicne verzije jos nema. Kupovina na KP mi nije opcija.

Vrlo verovatno do kraja meseca. A cena ce verovatno biti kao za RN7 kada se pojavio - 29k za 4/64 i 30k za 4/128. Pretpostavka, ali ne vidim razliku da se bilo sta menja u odnosu na prethodne serije i cene.
 
Posto je RN8 pro stigao danas u mi store. Po ovoj ceni sa slike. Mislim da bi obican RN8 trebao da bude oko 5 hiljada manje.
204a52c26ad09fe3714b423e407af9f5.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Mišljenje. Pošto buraz hoće novi fon, ima Nokiu 6 i zapeo je za Nokia uređaj, odnosno 6.2, a ja mu preporučujem za te pare RN8 (A3 neće zbog manjeg ekrana), jel postoji velika razlika u performansama između SD 665 i 636?

I koliko vidim, bar na KP, samo će jedna verzija RN8 biti dostupna (4/64), neće biti ovih od 6GB?
 
šta će mu 6?ja imam 6 na poku i ubih se akajući fon,sto stvari otvoreno i uvek je trećina ili preko slobodno,u prevodu 4 je optimum danas.imam i neke nepotrebne gluposti upaljene i instalirane,baš se ni ne trudim (čekam miui11 da sveže sve reinstaliram pa kao čovek lepo spakujem).ne verujem i na silu da budu seglupirali sa aplikacijama i za tri godine da će 4 biti tesno,ne vidim šta mogu još da nabudže,i ovako je bloatovano sve do pucanja (nsročito mesendžeri)...
 
Ma znam da je 4GB dovoljno, narocito za prosecnog korisnika, nego znam da su do sada dolazili u dve varijante, kao sto je recimo RN7 u 3/64 i 4/64, a vidim RN8 ima i 6/64 i 6/128.
 
Ima li neke velike razlike izmedju RN8 Pro i običnog RN8, mislim po čemu bi bio ovaj drugi drastično lošiji od Pro verzije? Prodajem trenutno RN6 i nešto razmišljam da uzmem ili RN7 Pro ili RN8. Tu su negde sa cenom, a za ovoga mi se ne da čekati, dok mu padne cena izaći će Redmi Note 9 Pro [emoji28]

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
po meni potpuno dva različita fona po svemu,pro je min klasa ako ne i dve u svemu iznad.po meni svodi se na to dal' ti odgovaea toliki fon,onda nema alternativu i moraš kao ja da ga čekaš.
 
Drastične ne bi trebalo da bude, osim ako ne igraš igrice. To je bila i poenta Pro modela, da ponude sirove performanse u tom rangu.
Razlika je u veličini, ako nisi video Pro prilično je velik i težak telefon, bar meni, to kao prvo.
Procesor je jači, 2GB RAM-a više, tečno hlađenje je tu, ali opet uglavnom za pomenute potrebe, ne verujem da će značiti u reali za prosečnog korisnika.
Baterija je fantastična kažu, skoro pa nenadmašiva, ali i RN8 tu ne zaostaje iako ima za 500mAh manja.
Kamera ne znam da li nudi i koliko više sa tih 64MP.

Sve u svemu meni Pro dođe baš kao telefon za igrice ili multimediju zbog veličine, a za sve ostalo mislim da običan Note neće biti u zaostatku.
 
Kod nas se pojavila samo verzija "Xiaomi Redmi Note 8 4GB 64GB" a da nije Pro?
 
Dva Xiaomija uzimao preko oglasa na KP, oba odlični i i danas rade kod vlasnika.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ako kupujete u tim prodavnicama, ista procedura - vidite prvo da li je u vakum foliji, otvorite, pogledate da li su nalepnice na telefonu, i to je to. Ako zelite imate ovu stranicu za proveru autentifikacije uredjaja, gde samo kucnete IMEI sa kutije.

https://www.mi.com/global/shield#imei_en
 
Koja država treba da bude tu? Meni ja na Pocu delivery adress Malasyia

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nebitno, bitno samo da pravilno identifikuje model. Meni je A3 iz Turske. To samo znaci da je Xiaomi distribuirao telefon u tu zemlju.
 
Nije toliko drugaciji od prethodnika, ali je stvarno dizajnom odusevio.

 
Bukvalno mislim da će malo ko kupiti Pro kad je 1.500 dinara razlike za Mi 9 Lite. Na KP barem.
Drug je uzeo običan juče, ponovio se još od Note 4.
Uživo još lepši telefon, mada je uzeo crni, premoćno izgleda.
 
Jedino sto Pro bas lepo izgleda. Prelep telefon, videh ga juce uzivo prvi put j to bas lepo. Meni licno dosta lepsi od Mi 9 Lite, koji mu dodje nesto kao a3 pozadi, slicno. I to je super, ali Pro i obican Rn8 su mi puno lepsi.

E sad, amoled je amoled, suve performanse i nesto lepsi izgled objektivno ne mogu biti ispred.
 
Da nije malo preterana cena za Note 8 na kp za 190 eura? Il to tako jer je tek izasao? Dal je to global verzija?
 
Padaju cijene, ja sam upravo naručio Mi 9 Lite za 50 evra manje nego štomje koštao kad se pojavio. Treba izabrati momenat.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mislim da nece padati cena za obican Note dalje od 190e duze vreme, bar dok bude jos RN7 u ponudi. Inace u zvanicnu prodaju dolazi tek narednog meseca, tako da ce sigurno drzati tu cenu dok ga ne bude kod zvanicnih distributera.
Neverovatno mi je da su Nokije stigle pre Note.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno