Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Ček, ovo gore poređenje je sa Note 7 Pro, koji nikad nije zvanično izašao za naše tržište i jedva ga ko ima, koliko se sjećam. A i kad ga je bilo, nije bio 170 evra, daleko od toga.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nije moj problem sto se ljudi emotivno vezuju za svoje telefone, pa kad covek napise (osnovan) negativan komentar, pride kao dobronameran savet ljudima koji bi zbog prevelikog hajpa neupucenih kupili taj uredjaj, oni to shvate kao uvredu.
Ko shvata kao uvredu,samo sam primetio da sada pljujes ekrane koje si do skoro koristio i pricao kako ti je ekran super.
Pre bih rekao da si ti previse vezan za svoj uredjaj. Poznajem par takvih osoba kojima je ono sto oni poseduju najbolje na svetu.
 
A sta se primate, obazirete se na "objektivnost" nekoga ko zamera sto Redmi do sada na Note seriji nije isporucio 7xx procesor ili AMOLED panel, ili skuplju kameru. Necija logika koja zanemarije filzofiju i ciljnu grupu same serije telefona, plasiranje na trzistu, i iskljucivo vrednije neke licne aspiracije, uopste ne treba biti diskutabilna. Covek je mozda jedini na celom internetu koji je dodelio takve epitete i kritike telefonu.
Svacije pravo naravno, ali hvatati se u diskusuju je skroz nebulozno.
 
Na spam i gluposti koje pisu ljudi bez argumenata i znanja nemam potrebe da odgovaram.
Ček, ovo gore poređenje je sa Note 7 Pro, koji nikad nije zvanično izašao za naše tržište i jedva ga ko ima, koliko se sjećam. A i kad ga je bilo, nije bio 170 evra, daleko od toga.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Poredjenje je sa direktnim prethodnikom, a kamera koja je u njemu je ista kao i kod modela koje sam naveo u prethodnoj poruci.
 
Znači odradili su downgrade kamere na RN8 koliko sam shvatio?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Na RN7 je Samsung S5KGM1, na 8 je S5KGM2, ako se vec seciraju. Nekima je cak i 665 u odnosu na 660 downgrade, jer odlucuju da traze tu silnu konjsku snagu koja se gubi izmedju dva.

Meni je ok i vidjenje da je nekome trn u oku LCD displej, odnosno da je dealbreaker, sasvim legitimno. Za te pare, zapravo dosta vece kupis lepo Nokiju 6.2 iza cijeg LCD-a stoje Foxconn i Pixelworks, i uzivaj. Ali da, SD 636 u kombinaciji sa 3500mAh ako ti ne smeta naravno, odnosno nije dealbreaker.

Na temu kompromisa se uvek moze diskutovati o telefonima u ovom rangu, ali na temu beskrupuloznih kriterijuma tesko.
 
Znači odradili su downgrade kamere na RN8 koliko sam shvatio?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Na RN8 Pro u odnosu na RN7 Pro (kojeg nema na EU trzistu).

RN8 ima istu kameru kao RN7, chipset isti takodje, samo blago underklokovan, neprimetna razlika od nekoliko % u benchmarcima, ali dosta efikasniji.

RN8 je koliko-toliko okej telefon (bice dobar deal kad bude kostao 20-30e manje od A3 koliko i vredi), RN8 Pro je promasaj, nabudzene kamere na kojima ne radi GCam, nabudzen GPU chipseta, glupost.
 
A3 s obzirom koliko nudi na direktne konkurente kao sto su Nokia 6.2 i 7.2 je odavno cenom ispod realne vrednosti. Nego sto mu je prokletstvo ta specifikacija ekrana pa ga svi rangiraju kao da je krs.
Baš tako!

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Da ne otvaram novu temu, najavili i Redmi 8 (naslednik valjda Redmi 7), ako je sudeći po specifikacijama ovo izgleda lošije od sedmice. Sem baterije koja je sada 5000mAh.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_8-9800.php

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Svidjaju mi se ovi oficijelni Xiaomi klipovi, bez previse pompe.

 
Pojavio se u zvanicnim radnjama u ger.
170e je obican, pro je 240e


...A3...
 
Poslednja izmena:
Odlican za 170e, Pro samo za gaming.
Sad gledam kod nas ima global RN8 za oko 205e po KP. Za pocetak super, ko zeli veci fon od A3 i ne zeli stock android, eto za oko 200e.
 
Poslednja izmena:
da je ovde pro 240e (sa normalnom garancijom) sutra bi ga uzeo.
 
U Dojče se na Amazonu, kao jednom od oficijelnih prodavaca, pojavili danas zvanično: običan 160 i neki €, Pro 229€.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pro je kod nas 33k. Ja sam očekivao da će biti i više.
Običan će biti verovatno 29-30k, što stvarno nije velika razlika.
 
Mozda RN8 postave na 27k sto je sad snizena cena za RN7, kao direktnu (cenovnu) zamenu. A RN7 totalno out. Mozda :d
 
Pro u CG 280€

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Toliko je dobar da ga niko jos nije kupio. :)
 
Pa preskup je još. A i za desetak € razlike Mi 9 Lite je dopadljiviji.

8 Pro je prošao odlično na svim recenzijama za sada, potvrđene se odlične performanse i neverovatna autonomija.
Mislim da nekima neće biti dopadljiv zbog veličine i težine, a drugima zbog MT čipseta.

Inače, glasine su da neće biti Note 9 serije, da Redmi "restartuje" seriju, šta god to moglo da znači.
 
Meni je pro odbojan samo zbog cipseta. Uvece mogu da se pozdravim sa kamerom. A da moze Gcam, prvi bi ga kupio. Obican note mi je malo osakacen. Da je bar neki SD 7XX... Mislim da su trebali u obican note da stave ovaj mediatek, a u PRO SD.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Opet to rezonovanje... Kapiram Mediatek i sve ostalo, i Gcam zbog toga, ali čipsetu realno ništa zbog toga ne fali. U svim testovima se pokazalo da nema glavnu MTK falinku - pregrijavanje i "jedenje" baterije - i da su performanse u rangu SD7xx ili jače, a grafika osjetno iznad. A za fotke noću... Ne znam, meni uzorci iz testova djeluju sasvim dobro za te pare.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa zato kažem, čini se da svejedno vlada to nepoverenje... Čitaš recimo to je MT, ima da crkne za godinu, neće dobiti ažuriranja, ne može GCam, etc...
Kernel je već objavljen, procesor ne samo da ne jede bateriju nego je iznenadilo štedljivošću, nema ni blagog grejanja čak ni pri benčmarku...

Ovo je po svemu sudeći najbolji Note telefon do sada.
 
Rn8pro sa mtk i 4500 je na nivou rn7 sa 4000. Nekad bolji nekad i lošiji. Bar tako testovi kažu. Za gcam ima nade, kad su je napravili da radi na exynos i nekim Kirin procesorima ne vidim zašto ne bi i na mtk. Svakako već imaju neki realme telefoni sa mtk i gcam koji radi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Toliko je dobar da ga niko jos nije kupio. :)
Pa kada smo svi pokupovali 7, a3, 9-ke...
Pokusavam zenu da nagovorim da menja fon ali joj se nikako ne odvaja od 5x krsa... navika je cudo

...A3...
 
keš je odvojen,čim bude sa normalnom garancijom za te pare uzimam bar jedan.
 
Nazad
Vrh Dno