Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Ima i toga :d Ali kad covek pita, ajde da se kaze :)

Beli definitivno, meni u ovom trenutku verovatno najlepsi budzet fon. Jos lepsi od belog A3.
 
Jeste beli najlepsi Note telefon do sada, i jedan od najlepsih generalno.

Voleo bih da naredna N serija bude matirana, za promenu.
 
Nek oni ubace SD 7xx chipset, Amoled ekran i Sony senzor kamere, a ne svake godine isto s***** drugo pakovanje, lako ce da se matira :)
 
Onda bi cijena bila veća i ne bi to više bio Note..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ali dobro mi je kada ljudi izvoljevaju Note seriju, i traze ono sto sto Mi serija vec nudi, ali bi verovatno da cena ostane ista. Ne znam gde je tu logika.
Xiaomi sa Note serijom otkad postoji radi odlican posao, refreshuje je i cini uvek dostupnim i solidnim izborom za plice dzepove.
Ako ti se hoce SD 7xx i AMOLED, eto ti Mi 9 SE/LITE/9t, pa da biras.
 
Naravno da mi se hoce, ja sam vec i uzeo 9t. Cena za Note seriju je visoka u odnosu na entry level Mi seriju, potpuno je besmisleno kupovati Note trenutno.

Note 8 mora biti jeftiniji od A3, Note 8 Pro kao A3 da bi bili vredni razmatranja.
 
Pa super za tebe, Mi 9t kosta 47k a RN7/8 ispod 30k. Poredim zvanicne cene, a slican odnos je i u drugim zemljama gde su nize. To je 50%+ vrednosti, i nemaju svi bas toliku nameru ili mogucnosti da izdvoje dodatno, jer je "besmisleno". LOL
 
Ja sam stava da za note ne bih dao preko 200e.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Note i jeste toliko. Poenta je da su Pro napravili da prevazilazi cjenovni rang jer nudi više nego raniji modeli.
 
Pa super za tebe, Mi 9t kosta 47k a RN7/8 ispod 30k. Poredim zvanicne cene, a slican odnos je i u drugim zemljama gde su nize. To je 50%+ vrednosti, i nemaju svi bas toliku nameru ili mogucnosti da izdvoje dodatno, jer je "besmisleno". LOL
Razlika u ceni je 50e, ko jos kupuje po zvanicnim cenama :)

Cak i po zvanicnim, A3 je tu negde, a dosta je bolji od Note-a.
 
Po čemu je dosta bolji? Još vjerovatno neće zadugo biti MIUI za A3.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ekran i kamera, prakticno dve najbitnije stvari kod telefona, pored chipseta i baterije koji su isti u oba.

Steta je sto je Android One, to je tacno.
 
Zar kamere nisu iste? A ekran je već diskutabilan, SAMOLED je svakako bolji ali da li svakom odgovara 720p rezolucija..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nope, Note ima Samsung GM-1 (isti kao u RN7 [emoji23]), dok A3 ima Sony IMX586.

Sto se 720p tice, verovatno bi neko preskocio telefon zbog toga, ali jedan pored drugog sa low-end IPS-om, vidi se koji je klasa iznad :)
 
Poslednja izmena:
Rezolucija ili tip panela je validan izbor zavisno od potreba.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
Cenim i da bi i Note 9 mogao doci sa SD 665, jer prosto nema razloga da ponude brze, a ovogodisnji je cipset. Eventualno ce mozda da nabace 6GB RAM-a kao minimum, slicna igra koju su odigrali kada su na prelazu na Note 7 izbacili verzije sa 3GB koje su bile dostupne u 6, i minimum podigli na 4GB.

Jedino cenim da bi napravili dobar posao kada bi mozda izbacili manji uredjaj, od 6", jer bi na taj nacin uz Note 8 imali i kompaktniju verziju telefona.
 
Rezolucija ili tip panela je validan izbor zavisno od potreba.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
Tako je, kad su u pitanju dva kvalitetna panela, kao kad se poredi sa npr Nokia 7.2 gde Nokia iako ima 1080p HDR10 IPS, prikaz je bolji na A3, ali nije toliko los na N7.2 kao na low-end shitinama od IPS-a koje Xiaomi stavlja.

https://youtu.be/94UWHx1Jgc8

Kad je jedan kanta, a drugi kvalitetan, izbor je jasan.
 
Xiaomi takođe stavlja različite panele na isti model, zavisno od tržišta, i često znaju drastično da se razlikuju. Moj A1 je donijet iz Abu Dabija, a drugarov uzet na oglasima... Moj ima odlične boje i strava kontrast, njegov panel ima užasne uglove gledanja i boje vuku na žućkasto u odnosu na moj. Između mog FHD IPS panela i pentile 720 Amoleda, biram moj, a između njegovog i A3 - biram A3.

Zato me brine review na GSM areni i ocjena panela na Note 8 Pro, zvuči kao deal breaker za moje potrebe.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A1 je dolazio sa tianma i EBBG, ali je preterano navoditi razlike kao drasticne, jer pre svega preterano je traziti u ovom rangu precizne boje. Osim ako nije subjektivni dojam u pitanju.

Ispade da sto je telefon jeftiniji da su kriterijumi veci.
 
reći da je a3 bolji od rn8pro je poprilično neobjektivno i neozbiljno.

što se cena tiče, oba su još skupa za ono šta nude. a3 sa 720p ekranom neće biti dobar deal dok mu cena ne spadne (preko oglasa) na nekih 170 evra.

rn8pro trenutno realno ne vredi više od okruglo 200 evra. a dobar deal će biti kad mu cena spadne na 180 evra.
 
A3 s obzirom koliko nudi na direktne konkurente kao sto su Nokia 6.2 i 7.2 je odavno cenom ispod realne vrednosti. Nego sto mu je prokletstvo ta specifikacija ekrana pa ga svi rangiraju kao da je krs.
 
rn8pro trenutno realno ne vredi više od okruglo 200 evra. a dobar deal će biti kad mu cena spadne na 180 evra.

Ne vjerujem da će, bar ne skorije, upravo zbog par stvari koje ga čine klasom iznad prethodnih Note Pro modela: čipset i kamere.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kamere nisu nista posebno, GCam ne radi na MTK chisetu znaci da je kamera u startu losija od RN5/6/7/8, A3 i ostalih na kojima radi, chipset je MTK kantica tako da ce podrska (i fabricka i custom) biti losija, jedino sto vredi u njemu su te GPU performanse za mali novac, mada Pocophone se moze naci po slicnoj ceni sa drasticno boljim GPU-om (i svim ostalim).

Sve u svemu, RN8 Pro je fail od telefona. Losiji od RN7 Pro.
 
Poslednja izmena:
To sam bukvalno jedino čuo od tebe.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Tako je, kad su u pitanju dva kvalitetna panela, kao kad se poredi sa npr Nokia 7.2 gde Nokia iako ima 1080p HDR10 IPS, prikaz je bolji na A3, ali nije toliko los na N7.2 kao na low-end shitinama od IPS-a koje Xiaomi stavlja.

https://youtu.be/94UWHx1Jgc8

Kad je jedan kanta, a drugi kvalitetan, izbor je jasan.
Cekaj,ti si do skoro nosio xiaomi ips "shitinu" po kojoj sad pljujes,a tada si tu istu "shitinu" hvalio i dizau u nebesa. Kod mene u selu se kaze "ne se*i tamo gde jedes"
 
Cekaj,ti si do skoro nosio xiaomi ips "shitinu" po kojoj sad pljujes,a tada si tu istu "shitinu" hvalio i dizau u nebesa. Kod mene u selu se kaze "ne se*i tamo gde jedes"
Ja iskljucivo objektivno gledam na stvari, ne zanima me sta ko "nosi", ja sam bio svestan i pisao sam da je ekran los i dok sam koristio telefon.
 
Nije moj problem sto se ljudi emotivno vezuju za svoje telefone, pa kad covek napise (osnovan) negativan komentar, pride kao dobronameran savet ljudima koji bi zbog prevelikog hajpa neupucenih kupili taj uredjaj, oni to shvate kao uvredu.
 
Nazad
Vrh Dno