Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Naziv teme je opet "fazoniran".
 
225e global verzija 4/64 na KP. 250e Pro verzija 6/64. Koliko vidim veci ekran6.53,jaca baterija 4500. Procesor naravno Mt.
 
ubili su ga sa cenom,da je 250 u šaomi šopu sa 3g garancijevi nekako,ove dođeš mi dođem ti od po pola do godinu ga potpuno obesmišljavaju...iako sam rekao da 8p uzimam za člana porodice čim izađe sa nekom opipljivom garancijom cena me je def odbila...čekaće se dok se ne unormali. :)
 
To je maltene prva cijena, krenuće dolje kad dođu u radnje. A realno sve ukazuje da je Note 8 Pro daleko najjači po performansama od svih iz Note serije, plus je među prvima s GW1 64mp modulom... Note serija ima viši profil i s tim cijenu, moramo se pomiriti da neće koštati isto kao sedmica, bar ne još.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Prica se da Xiaomi nije zadovoljan sa Note 8/Pro serijom, kakav je odziv trzista, prvenstveno jer Note 8 jedva da je unapredjenje, a da Pro nije primamljiv zbog MT SoC-a, te da se sprema 8T verzija, koja ce biti nesto izmedju sa SD 730.

I meni deluje da je tako. Trenutna cena Note 8, odnosno razilka u ceni u odnosu na Note 7, nikako ne odgovara razlici u telefonima, jer je jedva postojeca, a Pro je izgleda vise specifikacijski izvikan nego sto je takav, i za tu kameru od 64 MP recenzije kazu da je vise brojka nego kvalitet.

Mislim da bi trebalo sacekati narednu seriju telefona, eventualno taj 8T ako se izrodi. Osima ako bas strmoglavo im ne padne cena.
 
lepo ga nahvališe na gsmarena recenziji, baterija odlična po njihovim testovima (u većini slučajeva realni).
 
Realno ovaj pro je super fon....
Ko hoce da igra PUBG na High i da ima dobru autonomiju, a nema 350e++ evra z a fon ;)

Za sve (nas) ostale Mi 9 SE, Mi 9 Lite i Mi 9T za nesto vise novca bolji ibzor. Stavise pre bih uzeo i Mi A3 i ostavio 40-50e u dzepu.
 
Taman sam i ja procitao, prakticno su ga proglasili kategorijom za sebe, s obzirom na cenu. Potvrdili su sirovu jacinu MT cipseta i ono sto je mene iznenadilo, bateriju narocito, jer je toliko prica kako je MT nestedljiv, a po njima baterija je u rangu onih od 5k mAh.
Po svemu sudeci Xiaomi je spakovao sve to lepo, pitanje je samo hoce li biti prihvaceno koliko zasluzuje.
 
Ja pre neki dan kupio Redmi Note 7. 4/64
Billa akcija na banggood za 140e.
Videćemo kad ću dobiti, možda za nekih još nedelju dana.
Carina nadam se da neće biti ako bude biće 20% PDV pošto naručujem u Austriji ali cuo sam da često prođe i bez pa mozda budem imao srece.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Da, recenzija je iznenađujuće povoljna, tako da sam sad u dilemi, jedino me odbijaju netačne boje na IPS panelu. I dalje naginjem ka Mi9 Lite, ali trenutno 245 evra za 6/128GB za Note 8 Pro je jako zanimljivo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Rekao bih da je bolji Mi 9 Lite, za SAMOLED bar. Mada ne mozes ignorisati stvarno N8P za tu cenu sa tim specifikacijama. Jedino ne znam kako to lezi u ruci, osvrnuli su se u recenziji na tu samu tezinu telefona, toliko da u ruci naginje, 200g covece to ima.
 
Jeste, ja imam veliku šaku i duge prste ali mi već na A1 smeta kad moram da dohvatim gornji ugao.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^ Zato ja ozbiljno razmišljam da uzmem Mi 9 SE iako za "20 evra više" imaju telefoni sa boljom baterijom + još ponešto meni nebitno (npr da li je Snapdragon 6xx, 7xxx ili 8xx SoC, da li ima 2 ili 3 kamere i koji telefon ima "48 Mpix" a koji "samo 20") bolje ali su ti drugi telefoni cigletine od 6.3 - 6.4 inča i 200g. Baš mi se sviđa činjenica da je Mi 9 SE par milimetara kraći od mog RN4x a ima veći ekran.

Ili ako naprave Mi 9 Lite SE xD Ili ti Mi 9 SE sa 4000 mAh baterijom...
 
Ja sam pre Mi 9T koristio RN5.

Iako slicni po dimenzijama, ergonomija je mnogo bolja na 9T jer su ivice telefona zakrivljene. Isto vazi i za A1, mnogo losije lezi u ruci od novijih modela.

A3 je odlican po tom pitanju, i manje dimenzije i zakrivljene ivice-fantasticna ergonomija. 9 SE nisam imao priliku da koristim.
 
Poslednja izmena:
Meni je bitno da imam proširivu memoriju, i 3.5mm jack je bonus. Takođe, iako nisam imao problema sa 3000mah baterijom na A1, treba mi više. Osim toga, Mi 9 SE je savršen. Što više gledam, mislim da je Note 8 prevelik i pretežak.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Niko ništa ne govori o običnoj osmici? Čini mi se kao odličan upgrade sa RN5. Čak su uspjeli da naprave tanje ivice sa RN8 LCD nego Mi A3 sa SAMOLED-om. Kineska verzija oko 140€ na Aliju, čekam da global dobije normalnu cijenu i vjerovatno naručim. Sa kineskom ne bih imao 4G mrežu koliko sam shvatio?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da, uglavnom ne bi imao 4G.
Obicna osmica je super, ali trenutno kod nas je 215e, sto je previse. Bar 30e mora dole, dakle nivo cena A3, pa ko sta voli nek bira. No dobro tek treba global da stigne kod ovih vecih prodavaca po KP, pa cemo videti. Beli brutalan, jos lepsi nego beli A3.
 
Niko ništa ne govori o običnoj osmici? Čini mi se kao odličan upgrade sa RN5.
Osim po dizajnu neces osetiti razliku u odnosu na RN5, bacanje para.

Od RN5 samo na 9T ili bolji ima smisla ici.
 
Tu se i ja slazem. Osim ako bas ne treba nov fon iz nekog razloga, a budzet ogranicen do 200e....
Mi 9T, Mi 9 SE ili Mi 9 Lite bi bili pravi upgrade u odnosu na RN5. Sto se redmi modela tice kao i do sada ako se ima jedan model sledece generacija komotno moze da se preskoci pa nakon dve godine, nov redmi. To vazi i za ove refreshove rn6 i rn8.
 
Sve sto je vazilo za RN7 vazi za RN8 jer je prakticno isti telefon, nema tu sta da se prica.

Pro bih bas voleo da uzmem u ruku, da vidim koliko je tezak stvarno, deluje i siroko malo. Mislim da im nije trebalo to istezanje preko 6.5". Mada ako su se vodili logikom da bude gejming fon, onda je ok, valjda.
 
Šta mislite o procesoru na xiaomi redmi note 8 pro, čitam na netu, uglavnom kažu da je loš.

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 pomoću Tapatoka
 
Niko ne kaže da je loš, svaka recenzija je pozitivno iznenađenje jer em ne jede bateriju em se ne grije previše, a performanse su uporedive sa procesorima iz osjetno skupljih telefona.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kakav je zvuk pri razgovoru na RN8 i RN 8PRO.... da li ga je neko koristio?
 
Imaju neke kineske verzije 4/64gb sa global romom za 145 dolara.
Ako im samo fali onaj 4g band, ne bi bila losa kupovina.
 
Na to dodaj 32% za carinu i porez, ako ti se ne posreci da bude manje. To izadje na nekih 190tak dolara sto je sasvim ok, ko zelibda ustedi, a band20 mu nije ogranicavajuci faktor.
 
Ne znam sta je usedeo tom kombinacijom? 215e na KP kod proverenih prodavaca, em je globalna verzija gde se ne razmisljam oko signala i update + imam garanciju. Kasnije sigurno laske ovaj prodajem i vise dobijam nego za Kinesku verziju.
Inace se dvoumim da li plavi ili beli Note 8, oba izgledaju bas dobro na YT.
 
Prije će cijena na oglasima da padne na 190 nego što će telefon da stigne poštom iz Kine. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno