Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

E, nisam mislio na tvoj post da odgovorim, više na priču par postova iznad.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Slaze se, Mi9 Lite i meni deluje kao sweet spot... Jedino bi bio savrseniji da je u dimenzijama Mi A3, bar meni. Jedino mi ostaje pitanje zasto je SE dosao sa baterijom od 3000 mah... Bukvalno deluje kao da je "namerno" da bi ostavio prostora za razliku sa predstojecim modelom.

Ali kada se pogleda ova filozofija Xiaomija da u ovom rangu svaki telefon ima nesto sto drugi nema, i obratno, i recimo konvecijalniji pristup kakav ima Samsung u A seriji, ovo stvarno deluje preludo. Mada ima neke pameti u tome, sabiti toliko telefona, i dovesti kupca u neki vid zabune tako da ne vaga tako lako koji je vredniji i koliko.

Autonomija na Mi 9 SE je jako dobra, odlicna ako se samo gleda kapacitet baterije. Naravno da nije na nivou mi 9t niti ce biti na nivou rn8 ili mi 9 lite, ali recimo kaska za a50 sano 10% sto je super. Tu dolazi do izrazaja manji ekran, sd procesor i pre svega miui koji je po pitanju baterije lagano br 1 android akin na trzistu.

Ono sto je super kod mi 9 lite, ipak su napravili ozbiljnu separaciju/gap u odnosu na redmi modele. SD 710, amoled ekran i ocekivano izrada i dizajn, videcemo kamere a tu bi prirodno bilo da ima razlike. Prosle godine mi 8 lite je doneo nesto nesto bolju kameru i nesto manje bezele, uz ocekivano izradu. Vecinu toga je rn7 ponistio tri-cetiri meseca kasnije. To iskreno ne ocekujem ovde kad pocetkom sledece godine stigne rn9 ili kako ga vec budu krstili.

Za ostalo se slazem rn8 pro ima smisla za 200e, sto nece kod nas biti nazalost.
 
Jel se meni cini ili Redmi Note 7 je bolja kupovina od 8?

Ja imam trenutno Poco F1 ali posto se zeni svidja kamera mozda cu morati sebi da potrazim novi telefon. Poco je vrh ali s obzirom da meni ne treba neka kamera sad sam se okrenuo opet Redmi Note seriji da vidim da sta bi mogao sebi da pazarim. (Pre Poco sam bio na RN3 Pro).
Vidim da je izasao ovaj novi model ali Redmi Note 7 izadje 40e jeftinije i jos ima B20, pa reko da pitam vas da li ne vidim neka ocigledna poboljsanja kod osmice? Kapiram i da kod RN7 ima more rom-ova do sada, a hvala Bogu volim da cackam rom svako malo :)
 
Imaće osmica B20 kad stigne sjutra global. A čudno mi je razmišljanje Poco i kamera... Trebalo bi kamera i na Note 7 i 8 da razvaljuje Poco što se tiče fotografija barem. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A zena ce mu zbog bolje kamere odmah vratiti Poco i uzeti N7 [emoji16]. Ja ga imam sa G-cam kida.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
poco je fon baš za nas kojima i ne treba kamera ili ono sbaka bi odradila to što treba...ja sam moj uzeo zbog 845tice.
 
Jel se meni cini ili Redmi Note 7 je bolja kupovina od 8?
pa reko da pitam vas da li ne vidim neka ocigledna poboljsanja kod osmice?

Nema u principu, sve je isto, procesor nesto stedljiviji i kamera koja ce sada imati opciju ultrasirokog snimanja.
 
:d :d :D

Ja nisam ni obratio paznju na ove kamere kod RN serije (jer me ne zanima preterano), izvinjavam se :) . U sustini nije mi ni bitno, ako joj bude bolja kamera na RN7 nek ga uzme slobodno :d (meni jos bolje, Poco je ubica svakako)

Jos njoj vise odgovara MIUI kamera nego GCam, ali ja ne ulazim u to. (Happy wife, happy life)

Izgleda ce pasti jedan RN7 onda :) Hvala na odgovorima :)
 
A zena ce mu zbog bolje kamere odmah vratiti Poco i uzeti N7 [emoji16]. Ja ga imam sa G-cam kida.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
poco je fon baš za nas kojima i ne treba kamera ili ono sbaka bi odradila to što treba...ja sam moj uzeo zbog 845tice.
Pocophone svakako ima bolju kameru od hajpovanog plastikanera.

Isti senzor kao Pixel 3, isti chipset (mnogo bolji nego u plastikaneru), samo mu hajp fali.
 
Netacno, senzor je IMX363, isti koji je u Pixel 3, Mi 8, Mi 8 Lite, Pocophone, Mix 2s i u jos dosta telefona, i prilicno je bolji od prehajpovanog GM1 senzora u RN7.
Imao sam i Mi 8 Lite a sada Note 7, iako su senzori isti, nisu isti objektivi, Note 7 ima deblju bateriju a kamera izlazi više nego na 8 Lite, mislim da ima jedno, dva sočiva više i ja sam promenio telefon a kćerka nije, u idealnim uslovima kamere su iste ali samo malo kontra svetla ili je kontrastna scena, razlika je drastična. Note 7 je vrh telefon. Jedino su mu sa poslednjih nekoliko apdejta ubili bateriju. Note 8 je bolji, za pola koraka koliko prave svi, i Samsung i iPhone, ko hoće korak sačeka Note 9 koji izlazi za samo šest meseci a ne za godinu dana koliko prave drugi.

Meni se Pro sviđa, samo da neko ovde na forumu kaže koliko traje baterija i...

Ispravka, zaboravio sam šta je u Note 7, tamo je senzor od 1/2" za razliku od Mi 8 Lite ali senzor je samo pola posla, kamera na Mi 8 Lite je ubijena slabijim sočivima.

Redmi 8 Pro ima 1/1.7". I to je lep napredak. Samo jos da vidimo Mediatek kako radi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pojavio se Pro na oglasima, 255 za 6/64GB verziju, dosta solidno za prvu cijenu, očekivao sam više za početak. Zanimljivo da je odmah tu i 8/128GB verzija, za 360 evra...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ne znam jeli neko od vas primetio, ali sva ova tri nova modela (rn8/pro i mi 9lite) imaju drugačiji miui 10 od trenutnih modela. koliko sam primetio, aplikacija za pozive i poruke je sada stock google (kao na emui), a i ikone postavki i galerije imaju drugačiji dizajn. takođe, prilikom boot-a pored onog "powered by android" sada ima i novi android logo.

iskreno mi se ne sviđa što su ukinuli vlastite aplikacije za pozive i poruku (nakon što su od miui 9 ukinuli e-mail app). a malo je i glupo što na istoj verziji andorida i istoj verziji miui-a imamo dva različita izgleda u odnosu na trenutne modele.

 
Poslednja izmena:
Pro ima NFC.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kad će SD verzija? Nekako nemam poverenja u Mediatek.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Verovatno nikada. ako misliš na pro model

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Na običnu, naravno. Pro sa SD-om i nije najavljen.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Prilicno su smanjili SAR vrednosti koliko mi se cini
 
evo zvanična yt najava:




i prvi unboxing globalne verzije:



koliko mogu videti, dosta bolji ekran nego na rn7, koji u ovoj komparaciji izgleda najlošije.
 
250 evrića cena ako sam dobro video u Evropi.
 
Ima 8 obicna kineska na kp za 165.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Sad pogledah par klipova vezano za kameru (za model PRO). Izgleda da je zesca kanta.

Ja sam isto gledao, iako kamera nije najbolja, daleko je od kante. Ljudi previše očekuju od mobilnog koji košta oko 250€ kod nas.
 
Ma meni dosadio Mi Mix 2, al izgleda da za te novce nema nista bolje, tako da ostajem na njemu do daljnjeg.
A za kantu sam mislio to da ima MT cpu, pa verovatno nista od gcam, a stock je bas ono, stock :)
 
Je l samo meni čudan naziv teme ili?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
846760927210fa0de1a1399d03071ce1.jpg
 
Sređen naziv teme.
 
Niko ga još uzeo nije ? Ni standard ni Pro ? [emoji848]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Svi čekaju realne cijene.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno