Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Nema veze s nama i ne tice nas se, ali mene nekako cudi da je Mediatek u Indijskom modelu. Meni Indusi deluju zaludjeni flesovanjem, cackanjem, pa mi deluje totalni promasaj prodavanje MTK modela njima..
 
Hocu ja, kao ljubitelj Warcrafta. :D
 
Nemoguće da niko nije postavio. Pojavili se. Nisu skupi. Obični nije neki upgrade, Pro dođe kao neki Mi Max i sviđa mi se. Samo da prođu prvi testovi.
b2e75360a91a82505e5df6fbc88385ef.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Samo da se proveri kakav je taj MTK cip u njemu :)

Šteta što nisu išli na s730G

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Redmi note 8 sa fhd+ 4/64 ce biti 125€ ako ja dobro citam?
Note 8 pro sa 6/64 175 €

Znaci dodati 50€ na ove cene kod nas standardno
 
Poslednja izmena:
Realno kaoni prosle godine sa sestivom, rn8 je refresh. Sto je ok, dobijamo bolju autonomiju zbog stedljivijeg cipa, bolji camera setup i ono sto je meni jako bitno dizajn je otisao korak napred. Dosta tanje ivice, posebno donji chin. Nesto slicno kao a3.

Opet pravi naslednik sedmice ce biti tu u februaru-martu kaoni svake godine. Ovde se nadam da ce ova bela varijanta biti sire dostupna. Kolega sa posla je nekako nabavio global rn7 beli. Lepsi fon u zivotu nisam video.
 
Redmi note 8 sa fhd+ 4/64 ce biti 125€ ako ja dobro citam?
Note 8 pro sa 6/64 175 €

Znaci dodati 50€ na ove cene kod nas standardno

Nešto mi se javlja varijanta Global verzija +50€ + 50€ kod nas standardno :D
 
Mislim da ce odmah imati za 200e, 4/64 model. Nije ovo launch kaos to je rn7 bio, plus je realno fon refresh sedmice. Ako se dobro secam rn6, a mislim da se dobro secam, kad je izasao bio je odmah 200e 4/64, a rn5 je vec bio na 175-180e. Takva je situacija i sada. Na KP naravno.
 
Cene za xiaomi uvek budu korektne ako se saceka koja nedelja.
 
Meni super ta bela boja, steta sto nema i takva za mi9t i mi9t pro
 
^+1 Smorila me više crna, plava i crvena na 9t mi se ne sviđaju, bela bi baš legla. Lep je baš RN 8/pro u toj boji..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kad moze da se ocekuje kod nas da dodje? I vredi li kupiti ovaj telefon koji nije testiran od strane korisnika ili bolje proveren rn7?:)
 
meni je jedino razočarenje kod rn8 13mpx prednja kamera (ista kao na rn7), kada većina sada ide min 16mpx.

a što se tiče zadnje kamere, voleo bi da je i nešto skuplji ali da je umesto depth senzora bilo kakav telephoto kao na a1.
 
Kao da mpx igraju neku ulogu, pogotovo na prednjoj kameri, jedino ako hoćeš da se hvališ nekome kome su, su kod mobilnih telefona, poznati samo dijagonala/memorija/mpx [emoji2]

A za telephoto se slažem, depth nema nikakvu korisnu funkciju osim da se isto hvali kod gore pomenutih korisnika što je 90+% (Wow, imaš tri kamere) [emoji2].

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je Redmi Note 8 skroz korektan telefon, prosto prati Xiaomi trzisnu filozofiju, koja nije nimalo losa. Prosto je telefon refresh prethodnog, cija je uloga ne da ponudi nesto novo, vec da odrzi dinamiku prodaje koju je nametnuo stari, i kojoj se, s obzirom da prati istu cenovnu dinamiku, stvarno ne bi smelo sta zameriti.

U odnosu na RN7 dizajn je svakako najvece unapredjenje, jer su ivice dosta tanje prvenstveno, ostalo je verovatno sve isto, odnosno plasticni ram i GG5 sa obe strane, iako nema jos zvanicne potvrde.
Procesor tek toliko unapredjenje da ce doprineti jos boljoj autonomiji, koja je inace za svaku pohvalu; kamera bolja za nesto prakticniji kombo uz sirokugaono i makro socivo, i cini mi se da ima USB OTG koje RN7 nema.

Dakle, minimalno osvezen telefon, ali s obzirom da je u istoj godini kao i prethodnik, i da ce biti uz istu cenu, svakako je best-buy opcija.
 
Redmi Note 8 je solidan telefon, mada su mogli staviti bar SD675. SD 665 je sporiji od SD 660, podsjeća me na situaciju od prije par godina kada su na RN3 imali SD 650, a na RN 4 SD 625.

Što se tiče RN8 pro, ne vjerujem Mediatek čipovima, i ne bih ga kupio taman da ima 500.000 na Antutu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ja nesto mislim da je Xiaomi od MT dobio neki vid "nepristojne ponude", kako bi obrnuli ozloglasenost koja ih prati... Jer jednostrana ideja Xiaomija da u svoj telefon stavlja procesor, koji ce kod mnogih biti dobvoljan razlog za izbegavanje, nekako ne ide, jer sigurno da su svesni kakav odjek MT ima kada se spomene u specifikacijama.

Mislim, generalno MT jeste opravdano ishejtovan, realno, ali ima tu i prenaglasenosti, a sad koliko je Xiaomi pametno usao u tu pricu sa njima, samo ce prodaja pokazati, a sto se tice domaceg trzista vec su oborili rekord sa 300k prodatih u prvom danu. Na kraju dana, Xiaomi tesko da moze da izgubi tim potezom, a MT moze samo da dobije, pitanje je samo da li dovoljno i onoliko koliko su ocekivali.
 
Taj MTK ima ozbiljan potencijal.. više je kod njega problem updejta na nove android verzije

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koliko znam Nokia 5.1 je probila taj led apdejta sa svojim MT, a prosto ne verujem da ce Xiaomi dozvoliti da ta mana isprati RN8P. I zato kontam da su jedni kod drugih prepoznali potencijal za jedan poslovni manevar, koji bi mogao i jednima i drugima, a narocito MT-u doprineti u buducnosti.

Cinjenica je da MT G90T ima bolje rezultate od recimo SD 730, iako to nije jedina mera boljeg procesora, ali opet dokazuje potencijal. Koliko kontam, mana MT u odnosu na SD je prosto ta sto se mnogo greju, i ne idu bas pod ruku sa autonmijom uredjaja, otuda verovatno i potreba za hladjenjem u RN8P.
 
Sviđaju mi se zelena i bijela leđa na RN8 pro, kada bi samo te boje bile dostupne na MI 9T koji planiram da kupim. Ovako ću morati ići na crni.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Za 9t bi jednini od crnog bio lepsi beli, a uskoro bi trebalo i da se pojavi, nisam siguran da li samo u pro verzijama.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pojavio se u Kini i Indiji.. nisam siguran da će beli biti za verziju 9t/9t pro

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Konacno jedan (prvi) pristojan osvrt na engleskom.



Sve u svemu, dizajnerski najvece unapredjenje u odnosu na prethodnika. Veca pokrivenost ekranom, i za ovaj citac ostska sam procitao na vise mesta da je neverovatno koliko je uz povrsinu telefona. Jedino ovo brendiranje na donjem okviru im nije trebalo.
Jako lep telefon, verovatno najlepsi Redmi Note do sada.
 
Poslednja izmena:
Slazem se, u ovoj beloj varijanti fantastican.
 
Skroz je sexy, plavi mozda i vise, problem je sto treba da kosta 130 eura a kod nas i to na kp ce biti 180 pola godine.
 
Poslednja izmena:
Jeste ali osim Mi A3 koji je opet Xiaomi telefon, on za 180e konkurenciju nema. Pa nek bira ko sta voli klot android ili miui.
 
Nazad
Vrh Dno