Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Pozdrav svima :)

Da ne otvaram novu temu.
Redmi Note 8 pro pobrljaveo, otprilike posle zadnjeg ažuriranja, mada je padao često sa raznih visina.
MIUI global 12.5.8. Android 11 RP1A.200720.011. Security update 2022-04-01.

Počeo je da se nasumice restartuje, pa sam ga rasteretio svih nepotrebnih podataka i kao da je bilo malo bolje, ali je posle nastavio sa restartovanjem.
Odradim bekap resetujem na fabrička podešavanja i sada je još gore, radi samo na punjaču, bez punjača upadne u petlju i stalno se restartuje.
Šta da radim dalje, šta bi mogao još da uradim?
Izašao je iz garancije pre pola godine.
Hvala unapred.
 
Jedino da probaš ponovo reset na fabrička podešavanja jer možda nešto nije dobro leglo...

I mene Redmi Note 8 zezao sa tim brzim restartom ali skoro uvek u toku razgovora a ponekad i po završetku razgovora. Odradio sam fabrički reset pa se od tada desilo možda samo 2 puta za par meseci. Primetio sam da kada se to desi bude dosta vruć, a i uglavnom se restartovao po velikim vrućinama ili ako bude na suncu u kolima a dosta se razgovara.
 
I mene je počeo da zeza. Prvo je sporo počeo da prikazuje recent pozive i favorite. Mislio sam da je zbog mnogo poziva u history, pa sam ih obrisao. Ništa nije pomoglo. Od pre dve nedelje je počeo da se restartuje.
 
A tek ženin šta radi, posle dve zamene displeja zbog upada u wc šolju🤣
I dalje ga drlja, pa kome dosadi.
 
Pozdrav, šta predlažete od custom romova za Redmi note 8T da se proba? Probao sam Arrow (onako mi je, dobro radi), takođe sam probao evolution X i on je dobar, malo više jede bateriju na stand by-u. U suštinu me interesuje koji od romova ne jede puno baterije u stand by-u jer mi je ovo pomoćni tel tako da ga slabo i koristim? Probao bih možda Lineage ili Pixel Experiance ili Pixel OS, pa može neka preporuka, može i nešto drugo...
 
Pozdrav, šta predlažete od custom romova za Redmi note 8T da se proba? Probao sam Arrow (onako mi je, dobro radi), takođe sam probao evolution X i on je dobar, malo više jede bateriju na stand by-u. U suštinu me interesuje koji od romova ne jede puno baterije u stand by-u jer mi je ovo pomoćni tel tako da ga slabo i koristim? Probao bih možda Lineage ili Pixel Experiance ili Pixel OS, pa može neka preporuka, može i nešto drugo...
I mene ovo zanima. Sta si probao sve?
Znači ovaj može i za 8T? A bootloader, jel ima neki link sa uputstvom za otključavanje?
 
I mene ovo zanima. Sta si probao sve?

Znači ovaj može i za 8T? A bootloader, jel ima neki link sa uputstvom za otključavanje?
Ja sam na kraju stavio Pixel Experiance Plus, drži baterija baš dobro, dnevno u proseku oko 6-7% potroši.
Lineage nisam probao, što se tiče podešavanja u najsitnija crevca tu ti je Evolution najbolji, ali u mom slučaju baš je loša baterija na njemu (oko 20% dnevno potroši). Za otključavanje imaš gomilu videa na youtube.
Ukratko postupak:
1. Podneseš zahtev za otključavanje (mora da ti je kartica u telefonu i da si ulogovan na xiaomi acc i da su ti uključeni mobilni podaci)
2. Čekaš 7 dana da ti dopuste da otključaš
3. Skineš Mi unlock tool na računaru i pratiš uputstva.
Pre toga moraš da imaš instalirane ADB drivere na računaru.

PS. ima skraćena verzija, kreiraš novi xiaomi acc sa drugim br. telefona i ne čekaš da ti odobre otključavanje, već odmah možeš da otključaš.
 
Koji ROM i GCAM preporučujete za ovaj telefon? Ima li neki svežiji, koji se i dalje održava... Hvala.
 
Nakon igrarije sa 8T mogu da zaključim:
Zaista preporuka da se proba.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno