Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Ja sam istrazivao malo na tu temu. Drain prouzrokovan google play services je uglavnom zbog 4g. Meni je problem i facebook services sinoc bilo cak 61%. Resavao sam to brisanjem cashe-a facebook aplikacije, gasenjem notifikacija ali probem se sa vremena na vreme ponovo vrati. Izgleda da se updejtom fb aplikacije podesavanja fb vracaju na default. U oba slucaja jeste to neuobicajen drain baterije ali telefon uvek izdrzi dva dana. Tako da na to vise i ne obracam paznju. Malo me nervira sto ne rade neke notifikacije. Npr mozzart bet nova aplikacija. Nikako ne rade notifikacije (ukljucen autostart, zakljucana ap u ram, battery no restriction).

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Evo bas sad sam pogledao, jutros u 7 skinut sa punjaca, 35 minuta sot-a, na 87% je baterija. Najveci potrosac Google servisi, fb servisi pa ekran. Stalno je povezan na 4g doduse, ne bih da iskljucijem net zbog mail-ova i slicno. U principu, kao sto kazes, izdrzi mi 2 dana i nije mi problem realno. Vise me u stvari malo nervira sto to vuce bateriju. :D
A problem sa notifikacijama nemam, mada ih je dosta iskljuceno, samo aplikacije za komunikaciju su mi ukljucene.
 
Kod mene su ekran, Android sistem i fb na prva 3 mesta, Google play usluge troše 1,19% i poslednji update za gp usluge je bio 21.10.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Kod mene su ekran, Android sistem i fb na prva 3 mesta, Google play usluge troše 1,19% i poslednji update za gp usluge je bio 21.10.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
Koliko koristis 4g u toku dana?Kolega sa foruma i ja smo dnevno 8-10h sati na 4g mrezi. Evo kod mene od 6h jutros pa do sada.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
178bccc4eb88c52d26ec3347d39bd5b3.jpg
 
Poslednja izmena:
Retko al bio mi je par dana uključen nonstop. Sad ću da testiram jer mi manjka kućnog neta ovaj mesec.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Kako ide ako je tel rutivan?
Ako se instalira ova nadogradnja pretpostavljam da se tel automatski vrati na fabricka podesavanja?
Da li posle toga moze lako ponovo da se otkljuca bootloader bez da se ceka nedelju dana na dozvolu od xiaomi-a

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kako ide ako je tel rutivan?
Ako se instalira ova nadogradnja pretpostavljam da se tel automatski vrati na fabricka podesavanja?
Da li posle toga moze lako ponovo da se otkljuca bootloader bez da se ceka nedelju dana na dozvolu od xiaomi-a

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Što ne ubaciš eu stable kad je već rutovan? Kad je rutovan sam ubacuješ rom preko twrp-a i posle flešovanja roma magisk obavezno ako hoćeš da ti root ostane. A bootloader ostaje otključan bez obzira.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Ja imam trenutno indonezanski sw jer on ima opciju snimanja razgovora, dok je ostali nemaju.
Pazi, kada sam na fabrickom eu sw otkljucao bootloader i odradio root i posle toga instalirao indonezanski, ali preko onog xiaomi alata, opet se zakljucao bootloader pa sam ga ponovo otkljucao i odradio root

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pogledaj sledeći put u tom alatu da ti nije ostalo štiklirano flash and lock i tu promeni da ti ne zaključava, tako nekako piše ne mogu sad tačno da se setim.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Znaci postoji mogucbost da sam zbrzao i nisam video tu opciju. Hvala puno na savetu. Probacu da pronadjem nadogradnju na indonezanski rom pa cu da povedem racuna sta je sve stiklirano od opcija prilikom flasha

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Napokon stigla obnova! Puštena je još pre nekoliko dana!
e3c111a2fbde31ccde2597436c805136.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li postoji tema/ikone za Xiaomi Redmi Note 8 Pro po ugledu na Windows Phone?
Znači, nešto ovako:

wp_ss_20140414_0009.jpg
 
Bezbednosna zakrpa od 01.09 i bag kontrilnog centra u panorama modu, to je pisalo.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Znam da je generalno bagovao kontrolni centar ali na sta se odnosi taj "panorama mod"?
Ma oni samo to kao napisu al srede i jos po nešto al ih sramota da kazu [emoji2960]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Znam da je generalno bagovao kontrolni centar ali na sta se odnosi taj "panorama mod"?
Ma oni samo to kao napisu al srede i jos po nešto al ih sramota da kazu [emoji2960]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Pogrešno sam prepričao, nije panorana nego pejzaž, ali svejedno mi ne znači ništa. Moguće da su još nešto sredili pošto je update veliki 411MB!
99c5a53b3109664a41369ed7b76f3aa5.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li neko ima iskustva sa mi buds slusalicama? Nasao sam ih za 4200 a ne znam gde da pitam za iskustva, tako da se izvinjavam adminu unapred :)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Meni se jos nista nije pojavilo kroz updater za 8T.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Takođe nema update još uvek. Mada, do sada mi je uvek kasnio par dana, čak i do nedelju dana, u odnosu na momenat kada ovde ljudi jave da je počeo.
 
Sta ce vam uodate kada se nista epohalno nije sredilo

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Meni licno nije bitno sto se update-a tice, ionako mi sve radi kako treba, bez ijednog problema. Tako da, cak i ne cekam update da bi se nesto sredilo, jer, po meni bar, nema sta posebno ni da se sredi. Ali malo nekog makar vizuelnog osvezenja posle skoro godinu dana prija.
 
Imamo isto misljenje. Nists konkretno se ne dobija, a sve radi kako treba, osim sto je telefon "bezosecajan" na dodir u donjem desnom uglu, a kod nekih i u levom [emoji23]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ovo je sto se tice update-a za Note 8t. :D I konkretno nemam taj problem sa ekranom, preko cele povrsine radi normalno. Video sam da taj problem prijavljuju za 8 pro.
 
To je HW problem, ne može se rešiti apdejtom
 
Onda nema update nema smisla na 8 pro jer sve lepo radi osim tog dela vezanog za dodir

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno