Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Znam, prvo je bio avgust, pa septembar...
 
Ima li neki način da se pozove direktno broj dobijen putem poruke?
Podvučen je ali ne mogu da ga pozovem iz poruke.
 
Treba da se pojave opcije call, share...stock sms aplikacija?

Jel još neko primetio da Google AR modeli životinja više ne rade? A sasvim normalno radi AR u Arts & Culture splikaciji.
 
Poslednja izmena:
Treba da se pojave opcije call, share...stock sms aplikacija?

Jel još neko primetio da Google AR modeli životinja više ne rade? A sasvim normalno radi AR u Arts & Culture splikaciji.
Verujem da je u pitanju google stock aplikacija, i ja imam isti problem i drug na huawei nova 5t, meni se pojavio taj problem nakon nekog vremena posle azuriranja na android 10 i nisam našao nacin da to sredim... Ako neko zna foru nek javi

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Hvala buraz mnogo si mi pomogao, učitao sam 2 configa, koliko mogu da ih učitam?
Kad učitaš jedan, drugi se poništi. Učitavajjedan po jedan u vidi koji ti najviše odgovara. Možeš stalno da ih menjaš.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ima li indonežanski rom NFC? Ima li MiUI dialer sa opcijom snimanja razgovora? Jesi li probao da na globalni rom flešuješ onaj tip da MiUI aplikacijama? Podeli malo iskustva! [emoji3]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Da, ovaj indonezanski sw ima nfc, samo sto ja tu opciju nikad nisam koristio, a iskreno se nissm ni interesovao cemu sluzi, mada verovatno znaci poprilicno cim me to pitas. Iskreno, to je bila jedna duga neprospavana noc kada sam instalirao na kraju indonezanski rom. Otkljucavanje bootloadera je proslo brzo i glatko bez problema po isteku onog vremena z a cekanje, ali problem je nastupio kada sam krenuo sa rootovanjem.
Veliki broj uputstava nisu dobra i prave problem sa telefonom i na kraju sam dosao u situaciju da tel nije hteo da se upali i resio sam da instaliram indonezanski sw. Iskreno, po instalaciji sam ponovo morao da otkljucam bootloader i onda sam konacno pronasao root koji radi, tj lako sam po tom uputstvu instslirao twrp recovery i iz njega masgisk. Posto je bilo suvise kasno kada sam zavrsio, nisam pokusao nikoga da zovem, ali sam iz magiska kbstalirao jedan modul za snimanje razgovora i snimanje odlicno radi, a u dialeru se nalazi opcija za snimanje. Nije mi googke dialer, konacno :)

Vec par dana ga koristim i odlicno funkcionise sam sw. Ja sam prezadovoljan, a posebno jer imam opviju za snimanje razgovora.
Sagovornika cujem bolje nego kada sam pre koristio pro verzije nekih call recordera.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Imam problem. Pokusao sam da odradim backupup i stiklirao sam sve kao sto se moze videti na ss i nece da odradi backup. Da li znate sta je problem?

Ova opcija data, da li se to odnosi samo na aplikacije i njihova pidesavanja ili su to i sve slike i video zapisi i muzika koji se nalaze na internoj memoriji?
d42c9ce278a84b64074c0f73e747a6b8.jpg
cb1635331ca3386c5744298b3dc2d6e6.jpg
0dbcbdd97dbd80419ae29c8925b3d6d4.jpg
6f24371776409d22ff5466c8f39ee847.jpg
51f3d18c7760ae760a1e2a04bcf1d320.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ovo jeapk i samo se instslira i resen problem.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ima li neki način da se pozove direktno broj dobijen putem poruke?
Podvučen je ali ne mogu da ga pozovem iz poruke.
Upravo sam nasao resenje za problem, ta opcija ne radi na srpskom jeziku, potrebno je da u podesavanjima promenis jezik na engleski ili recimo bosanski... I onda ces moci da iz poruka pozoves linkovani broj itd...
Koja glupost ja ne verujem

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kazem ja da je kanta puna bagova koje ni daleko jeftiniji telefoni nemaju. Xiaomi propo
 
Kazem ja da je kanta puna bagova koje ni daleko jeftiniji telefoni nemaju. Xiaomi propo
Inace ovaj bag se prvo pojavio kod druga na Nova 5T, tad je kod mene sve radilo kako treba i posle otpr 2 meseca pojavi se i meni i nisam skontao sve do sad u cemu je fora...
Tako da ovaj put bag ide na racun googla reklo bi se

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Moguce, ali ne fali mu ni svojih (MIUI). Sto je najgore sve bilo normalno (bolje) pre 3-4 godine, bolje da nisu nista dirali
 
Moguce, ali ne fali mu ni svojih (MIUI). Sto je najgore sve bilo normalno (bolje) pre 3-4 godine, bolje da nisu nista dirali
Istina, mnogi bagovi mi se sad ne pojavljuju poput senzora za blizinu, chrome da zakuje, upravo sam resio ovo za poruke sto je zezalo pozivanje iz aplikacije, full gestures animation bug sam resio promenom izgleda ikona, ostali su za kraj ram menadzment i osetljivost ekrana u donjem desnom i donjem levom uglu za sta mislim da nema nekog resenja...

P.S. posto i novi control centar baguje - resenje je samo ga iskljuciti...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Chrome baguje i na Samsung N20Ultra a ne na telefonu od 200 evra. Tako da to nije problem do telefona nego do pretrazivaca.
 
Da, ovaj indonezanski sw ima nfc, samo sto ja tu opciju nikad nisam koristio, a iskreno se nissm ni interesovao cemu sluzi, mada verovatno znaci poprilicno cim me to pitas...
Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Nije važno nego čisto ds znam jer sam čitao da verzija tel za njihovo tržište nema NFC. Jesi li probao zip za onaj AlwaysOnDisplay?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Istina, mnogi bagovi mi se sad ne pojavljuju poput senzora za blizinu, chrome da zakuje, upravo sam resio ovo za poruke sto je zezalo pozivanje iz aplikacije, full gestures animation bug sam resio promenom izgleda ikona, ostali su za kraj ram menadzment i osetljivost ekrana u donjem desnom i donjem levom uglu za sta mislim da nema nekog resenja...

P.S. posto i novi control centar baguje - resenje je samo ga iskljuciti...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Znaci postoji problem na svim telefonima sa dodirom kada je donji desni ugao u pitanju. Ja sam pre neki dan skenirao neki dokument i kada sam u dodnjem desnom uglu trebao da kliknem da potvrdim radnju, nisam mogao i jedva sam iz ko zna jog puta uspeo da kliknem i da zavrsim obradu skeniranog dokumenta

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nije važno nego čisto ds znam jer sam čitao da verzija tel za njihovo tržište nema NFC. Jesi li probao zip za onaj AlwaysOnDisplay?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
To nisam probao. O cemu se tu radi?

Da li neko moze da mi pomogne oko backupa iz recoverya?

Evo NFC opcije
fab365d35631fe41e8b0bbfa3c88cf04.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Znaci postoji problem na svim telefonima sa dodirom kada je donji desni ugao u pitanju. Ja sam pre neki dan skenirao neki dokument i kada sam u dodnjem desnom uglu trebao da kliknem da potvrdim radnju, nisam mogao i jedva sam iz ko zna jog puta uspeo da kliknem i da zavrsim obradu skeniranog dokumenta

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Izgleda da je tako...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
To nisam probao. O cemu se tu radi?

Da li neko moze da mi pomogne oko backupa iz recoverya?
Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Video sam u Telegram grupi da ima note #miui-aod pa me zanima da li i kako radi. A za twrp, ja nisam otključavao bootloader i ne mogu da probam, pa bi značilo ako bi imao neki log, a trebalo bi da bude negde u twrp folderu. Pokušaj da ga nadješ postavi ga, pa ćemo pokušati da nadjemo uzrok greške.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Vazi, ako uspem da pronadjem log, kacim ga ovde.
Ako mozes napisi mi privatnu poruku da mi objasnis sta je to i cemu sluzi pa da posle ujdem u tu grupu da skinem i probam taj fajl


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Neko resenje za zamracene screenshotove?
Redmi note 8 pro krenuo da ih pravi nakon update-a na miui 12...nabijem ga...
 
Ja taman hteo da zeni kupim ovaj telefon....i onda dodjem ovde i vidim da niko nije zadovoljan...
 
Ja sam zadovoljan. Odlicno funkcionise. Svaki tel ima neku manu. Ja slabo cackam po donjem desnom uglu prstima tako da vesto izbegavam probleme [emoji23][emoji23][emoji23]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ja nisam naisao na problem sa donjim desnim uglom, a igram i neke igre gde bi se to sigurno primetilo. Jedini bag koji sam jednom imao jeste da se ekran gasio, pa sam provalio da je proximity senzor zaprljan (iako se nije videlo), jer se nakon restarta takodje odmah gasio ekran. Cim sam ga ocistio, proradio je. Telefon vise nego solidan, za ove pare tesko da ima konkurenciju.
 
Nazad
Vrh Dno