Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 8 / 8T / 8 Pro - GCAM u prvom postu

Telefon je zamenjen jer je imao previše grešaka. Ne samo da je software imao greške nego je i hardware (bluetooth nije radio, kao ni 3.5mm jack).

Novi telefon leti kako funkcioniše, ali ima problem sa ekranom jer back button i donji levi ugao ekrana ne registruju touch, što je popularan problem na ovom telefonu prema XDA :S

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Imam jedan problem, ne pojavljuju mi se notifikacije na lock screen-u. Zna li neko šta mu je?



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Imam jedan problem, ne pojavljuju mi se notifikacije na lock screen-u. Zna li neko šta mu je?



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Jesi li čačkao podešavanja/obaveštenja/obaveštenja na zaključanom ekranu?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
TeleNovi telefon leti kako funkcioniše, ali ima problem sa ekranom jer back button i donji levi ugao ekrana ne registruju touch, što je popularan problem na ovom telefonu prema XDA :S

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Reklamiraj ako touch ne reaguje.


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Cek, sada ispada da 8 ima lampicu a nema NFC dok 8T ima NFC a bez lampice? Da li moze ovo jos neko da mi potvrdi? Zamalo da kupim T verziju ali sad kad videh za lampicu...
Da li postoji RN8 globalna verzija?
Bas tako.Note 8 je globalna verzija,a Note 8T je verzija za Evropu.Note 8T ima NFC i punjac od 18W i nema lampicu za notifikacije,dok Note 8 ima led lampicu,ali nema NFC i ide sa punjacem od 10W.Hteo i ja da uzmem Note 8T,ali lampicu im ne mogu oprostiti.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Stigla neka nadogradnja
a2a6718c92a41e57256215bfef68fce7.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kada promenim jezik sa engleskog na srpski, play prodavnica krene da skida jezike za sve aplikacije ali kad dodje do gogle maps jednostavno zabode i nece da skine za nju, u cemu je fazon?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Izbrisao podatke za mape i eto ga....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Neki kažu da je to software-a, neki do hardware-a. Sad dok sam kucao je barem 2-3x preskočio donji levi ugao. Na CIT testu tačno taj ugao skippuje sa vremena na vreme kao i regiju kod back buttona :S
Skinuću novi update možda nešto pomogne, a ako ne, druga reklamacija za nedelju dana stiže [emoji3517]
Reklamiraj ako touch ne reaguje.


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Neki kažu da je to software-a, neki do hardware-a. Sad dok sam kucao je barem 2-3x preskočio donji levi ugao. Na CIT testu tačno taj ugao skippuje sa vremena na vreme kao i regiju kod back buttona :S
Skinuću novi update možda nešto pomogne, a ako ne, druga reklamacija za nedelju dana stiže [emoji3517]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Softver rodjeni izgleda, kad sam azurirao i lupio factory reset nema problema. Desavalo mi se dok kucam da kad hocu da prebacim na brojeve nece iz prve da prebaci, mislio sam da onako zeza tastatura jer inace mi se desavalo da baguje i na drugim telefonima. Sad nema nikakvih problema

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Gde narucujete kaljeno staklo za ovaj telefon? 8T? Na KP nisam nasao.
 
Softver rodjeni izgleda, kad sam azurirao i lupio factory reset nema problema. Desavalo mi se dok kucam da kad hocu da prebacim na brojeve nece iz prve da prebaci, mislio sam da onako zeza tastatura jer inace mi se desavalo da baguje i na drugim telefonima. Sad nema nikakvih problema

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Izgleda da je software. Update je poboljšao response ali i dalje baguje ponekad [emoji3517]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Izgleda da je software. Update je poboljšao response ali i dalje baguje ponekad [emoji3517]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Rodjeni skini swift tastaturu pa mi javi utiske, upravo sam skinuo i drugacija je prica

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Skinuo Swiftkey, ista priča, i dalje pored tog ćoška za menjanje brojeva, baguje i Back button što nema veze sa tastaturom [emoji24]



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
RN8P ima softverske probleme vezane za ekran, ukljcujuci i response u pomenutoj regiji. Imao je i ozbiljniji glitch sa pojavom horizontalnih linija preko ekrana ali je to reseno sa MIUI 11. Sledi mu Android 10 do kraja decembra tako da su sanse i da to bude reseno.

Drug kupio 8T i vratio ga kad je video da nema LED, tako da ne, 8T nema lampicu.

8T je nebuloza od telefona, nije mi jasno sta su uradili sa njim. Prvo sto su ga dizajnerski upropastili sa donjim bezelom, za kojeg ocigledno nema logicnog objasnjenja, s obzirom da je na 8 minimalan, a drugo sto deluje kao da su na proizvodoj liniji preskocili led lampicu.
U fazonu dajemo vam NFC a oduzimamo LED, i dajemo vam brzi punjac ali i veci bezel.
 
Sad sam gledao neki ruski video o regionima u MIUI. Kažu ako izabereš region Velika Britanija, izgubi se 95% reklama, ako izabereš Singapur pojača se zvuk u slušalicama, ako izabereš SAD dobiješ bolje upravljanje pokretima i bolji zvuk, dublji bas. Ako izabereš Indiju, Meksiko ili Kinu dobiješ nadogradnje brže.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Sad sam gledao neki ruski video o regionima u MIUI. Kažu ako izabereš region Velika Britanija, izgubi se 95% reklama, ako izabereš Singapur pojača se zvuk u slušalicama, ako izabereš SAD dobiješ bolje upravljanje pokretima i bolji zvuk, dublji bas. Ako izabereš Indiju, Meksiko ili Kinu dobiješ nadogradnje brže.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Vrlo korisna info, marketing je čudo, svakako ovo znači, hvala.
 
Da li ovo vazi za sve telefone sa miui sistemom?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Sad sam gledao neki ruski video o regionima u MIUI. Kažu ako izabereš region Velika Britanija, izgubi se 95% reklama, ako izabereš Singapur pojača se zvuk u slušalicama, ako izabereš SAD dobiješ bolje upravljanje pokretima i bolji zvuk, dublji bas. Ako izabereš Indiju, Meksiko ili Kinu dobiješ nadogradnje brže.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Kako da pronadjem taj video?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
na pokofonu audio nema razlike u uk,india,hong kong,serbia i china regionima.u reklamama ima koliko se sećam ali mi je odavno sve pogašeno,a držim na hong kongu neko vreme zbog kao da bi dobio apdejt ranije ali mrka kapa od toga...
 
Ovo sa regijom je oduvek bilo prisutno kod Xiaomi, Mi Max3 je imao Face unlock ukoliko se kao regija stavi Hong Kong npr, tako da me ne čude te razlike.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
U zvuku me vidim razlike nikakve a ni u basu, prebacio sam sa srbije na SAD

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ja koristim Indija jer mi radi brojač koraka. Reklama ima, ali ništa previše. Gde mogu da se isključe, isključio sa. Ako neko bude duže držao region Ujedinjeno kraljevstvo, samo nama potvrdi da li ima ili ne reklama kod Xiaomi aplikacija.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno